Coinbase Popüler Altcoin İçin Uyardı: Dikkatli Olun!

Coinbase Popüler Altcoin İçin Uyardı: Dikkatli Olun!
Coinbase Popüler Altcoin İçin Uyardı: Dikkatli Olun!BRAZIL - 2021/04/14: In this photo illustration, the Coinbase logo seen displayed on a smartphone screen with the logo of Nasdaq in the background. (Photo Illustration by Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük Bitcoin ve altcoin borsası Coinbase, yakın tarihli bir araştırma raporunda, Cosmos’un (ATOM) yenilenen yol haritasından bahsetti. Likit staking ve “ortak güvenliğin” parasallaştırılması ile Cosmos Hub’ın temel uygulaması olarak zincirler arası güvenliği konumlandırmaya çalıştığını söyledi. İşte detaylar…

Coinbase raporunda Cosmos yer aldı

Cosmos, geçen ay, ekosistemin merkezinde yer alan Blockchain olan Cosmos Hub’ın kullanımına yönelik büyük genişlemeler öneren bir teknik inceleme yayınladı. Analistler Brian Cubellis ve David Duong’a göre ağın, “çok zincirli bir gelecekte potansiyel olarak kritik rolü var.”  Fakat analistler, büyüyen Cosmos uygulama zincirlerinde ekosisteminin ürettiği gelirlere dikkat çekti. Bu gelirlerin çok azının yerel token ATOM sahiplerine yarar sağladığını belirtti. Bir uygulama zinciri, tek bir uygulamayı çalıştırmaya odaklı bir Blockchain’dir.

Bu Bitcoin Borsasına Hack Saldırısı: Altcoin Düşüşe Geçti!

Öneriler, Cosmos Hub’ın “güvenilir derecede tarafsız bir güvenlik sağlayıcısı” haline gelmesini sağlamayı amaçlıyor. Fakat, aynı zamanda Cosmos’un yerel tokenı olan ATOM’un sahipleri ile uygulama zincirleri arasındaki teşvikleri daha uyumlu hale getirmeyi planlıyor.   Notta, “Bu şekilde ATOM’un parasal bir prim üretme olasılığını artırmaya çalışıyorlar” ifadeleri yer aldı.

Raporda, whitepaper’ın iddialı olduğu belirtilmekte. Analistler genel olarak benimsemeyi iyileştiren önemli gelişmelere işaret etti. Fakat, bunun ATOM coin’i için belirgin avantajlar sunmadığını kaydetti.  Coinbase, para politikasında önerilen değişikliklere karşı temkinli olduğunu söyledi. Analistler, Cosmos Hub Hazinesinin gelecekteki sermaye dağıtımından elde edilecek potansiyel faydaların, yakın vadede token sahipleri için değer kaybetme riskini haklı gösterip göstermediğini sorguluyor.

Kurumsal Para Bu 3 Altcoin Projesini Satıyor

Ekosistemdeki gelişmeler neler?

Yukarıda bahsedilen gelişmelere ek olarak, ATOM’un metrikleri coin yükseliş tablosu çizdi. Bazı analistlere göre, birkaç ölçüm, yakın gelecekte bir fiyat artışı önerdi. Örneğin, bir düşüş kaydettikten sonra, ATOM’un hacmi yükseldi. ATOM’un Binance fonlama oranı da son birkaç gün içinde bir artışa tanık oldu. Yani bu da türev piyasasından daha yüksek ilgi olduğunu gösteriyor. Ayrıca ATOM’un sosyal hacmi de yükseldi ve ATOM’un kripto topluluğu içindeki popülerlik seviyelerini temsil etti.

Genel olarak Cosmos, Blockchain endüstrisinin karşılaştığı “en zor problemlerden” bazılarını çözdüğünü söylüyor. Bağlı Blockchain’lerden oluşan bir ekosistem sunmakta. Cosmos’un kökenleri, ağa ana katkıda bulunan Tendermint’in kurulduğu 2014 yılına kadar uzanabilir. 2016’da Cosmos için bir whitepaper yayınlandı ve ertesi yıl bir token satışı yapıldı. Yazım sırasında ATOM, yüzde 1.81’lik bir düşüş ile 11.16 dolardan el değiştiriyor. Coin, 20 Eylül 2021’de kaydettiği 44.7 dolarlık rekor seviyesinin bir hayli altında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase Popüler Altcoin İçin Uyardı: Dikkatli Olun!