Rallinin Adımları! Coinbase Kripto Alanında Ses Getirecek Adımı Attı

Rallinin Adımları! Coinbase Kripto Alanında Ses Getirecek Adımı Attı
Rallinin Adımları! Coinbase Kripto Alanında Ses Getirecek Adımı Attı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, kendi dağıtık ağını başlatan ilk halka açık şirket oldu. Buna göre önemli bir kilometre taşını işaret ederek Base blockchain’i resmen tanıttı. Bu stratejik hamle, blockchain operasyonu ve uygulama geliştirme yoluyla yeni gelir akışları yaratma potansiyeline sahip. Diğer taraftan kripto para alanında da farklı gelişmelerin önünü açmaya yönelik bir hamle bu. Detaylara bakalım.

Coinbase’in Base Blockchain’i hayata geçti

Çığır açan bir gelişme var. ABD’nin önde gelen halka açık kripto borsası Coinbase (COIN), öncü Base blockchain’i başlattı. Base daha önce geliştirici testleri için erişilebilir olsa da, Coinbase şimdi onu halka açtı. Ayrıca kamu şirketlerinin kendi kendine çalışan dağıtılmış ağlar alanına girmesi için zemin hazırladı.

Base blockchain’in kullanıma sunulması, yakından izlenen kripto hisse senetleriyle tanınan Coinbase için stratejik bir değişim anlamına geliyor. Bu hamle, blockchain altyapısını aktif bir şekilde yöneterek ücret elde etmenin kapılarını açıyor. Bunun ötesinde Coinbase, blockchain’in üzerine inşa edilen uygulamaları teşvik ediyor. Ayrıca daha da kazançlı bir yol açmayı ve farklı bir gelir akışı yaratmayı öngörüyor.

Brian Armstrong’un vizyonu ve uygulaması

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un öngörüsü, 2016 yılında ana hatlarıyla açıklanan “gizli bir ana planda” özetlenmişti. Bu plan, şirketin evriminin dördüncü aşamasının parçası. Buna göre, bir milyar kullanıcıyı etkileme potansiyeline sahip “merkezi olmayan uygulamalar” (dapps) etrafında dönmesini öngörüyordu. Özellikle Coinbase, Nisan 2021’de Nasdaq’ta doğrudan bir listelemeyi başarıyla gerçekleştirdi.

Coinbase’in Base’i denetleyen Protokoller Başkanı Jesse Pollak, yeni ağın halihazırda 100’den fazla dapp’e ev sahipliği yaptığını veya hazırladığını açıkladı. Pollak, tarihsel olarak kriptonun kullanım alanının öncelikle spekülasyonla sınırlı olduğunu vurguladı. Ancak, kriptonun günlük hayata entegrasyonu, spekülasyondan pratik entegrasyona geçişi gerektiriyor.

“Onchain Summer” Promosyonu

Base blockchain lansmanıyla bağlantılı olarak Coinbase “Onchain Summer” kampanyasını açıkladı. Aralarında endüstri devi Coca-Cola’nın da bulunduğu kurumsal ortaklarla işbirliği yapan bu girişim, yeni projenin yeteneklerini ve potansiyelini sergilemeyi amaçlıyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Coinbase’in Base blockchain’i kullanıma sunması önemli bir hamle. Halka açık şirketlerin kendi kendine işleyen dağıtık ağlara girmesi için öncü bir örnek teşkil ediyor.

Bu stratejik hamle sadece Coinbase’in gelir akışlarını güçlendirmekle kalmıyor. Aynı zamanda günlük yaşamda merkezi olmayan uygulamaların dönüştürücü potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik önemli bir adıma işaret ediyor. Coinbase’in öncülük etmesiyle birlikte, blockchain teknolojisinin çeşitli sektörlerde benimsenmesi hızlanmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Rallinin Adımları! Coinbase Kripto Alanında Ses Getirecek Adımı Attı