Coinbase Wrapped Staked Ethereum Tokenini Tanıttı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 25 Ağustos 2022
7 görüntülenme

Coinbase, platformunda stake edilen ETH’yi temsil edecek likit, wrapped bir token olan cbETH’yi duyurdu. Coinbase, staked Ethereum 2023’e kadar kilitli kalabileceğinden, kullanıcıların cbETH’yi dolaşıma sokmayı amaçlıyor.  Şirket, muhtemelen Lido gibi başka bir büyük likit staking platformuyla rekabet edeceğini söylüyor. İşte detaylar…

Coinbase, Ethereum için yeni bir duyuru yaptı

Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Coinbase Wrapped Stake ETH (cbETH) adlı bir token tanıtacağını duyurdu. cbETH tokeni, ETH2’yi temsil eder. Bu da borsa ile stake edilen ETH’yi temsil eder. ETH2, 2023’te beklenen gelecekteki bir Ethereum yükseltmesine kadar kilitli kalacak. Buna karşılık, cbETH likit olacak. Kullanıcılar cBETH alışverişi yapacak veya varlığı başka bir yere gönderme şansı elde edecek.

Coinbase, bunun kullanıcıların stake edilen ETH’den çıkmasına, tokeni DeFi’de teminat olarak kullanmasına ve stake edilen ETH’yi transfer etmesine veya “hediye” etmesine yardımcı olacağını belirtiyor. Coinbase, cbETH transferinin yalnızca Ethereum ağında mümkün olacağı konusunda uyarıyor. “Bu varlığı başka ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde paranız kaybolur” diye tavsiyede bulunmakta.

Şirket, cbETH’yi genellikle kripto para birimlerini ödeme tokenlarından ve menkul kıymetler düzenlemeleri kapsamına girecek diğer varlıklardan ayırmak için kullanılan bir terim olarak tanımlıyor. Stake ücretleri uygulansa da, “cbETH’yi ‘wrapped’ hale getirme ve açma ilgili hiçbir ücret” olmadığını da ekliyor.

Coinbase, ETH ile 1:1 oranında sabitlik sağlayacak

Coinbase, cbETH’nin 1:1 oranında ETH ile bir fiyat sabitlemesi sağlamayı amaçlamadığını söylüyor. Bunun yerine, şirketin 16 Haziran’da cbETH’nin dönüşüm oranını ve bakiyesini başlattığı andan itibaren, stake edilen ETH’yi ve tahakkuk eden faizini temsil eder. Whitepaper’da Coinbase, “ağ rekorunu kırmanın eşiğinde” olan başka bir ürünle rekabet etmeyi planladığını kabul ediyor. Bu rakip ürün muhtemelen Lido ve onun likit staked ETH (stETH) tokenidir. Coinbase, USDC stablecoin’e başarılı katılımına dayanarak stake piyasasını çeşitlendirebileceğine inanıyor.

Ethereum (ETH) İçin Resmi Tarihler Açıklandı!

Duyuru, 6 Eylül’de başlaması planlanan Ethereum’un Merge’ünden haftalar önce geldi. Etkinlik, Ethereum’un Proof-of-Work mekanizmasını Proof-of-Stake ağ doğrulamasıyla değiştirdiğini görecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Merge, 15 Eylül’de gerçekleşecek. Merge üzerine yıllardır çalışılıyor. Merge’ün son provası olan Goerli testnet üzerindeki birleştirme, bu ayın başlarında başarıyla gerçekleştirildi. Kripto para birimi topluluğu da yükseltmenin yakınlaştığını görmüş oldu. Efsanevi yükseltmenin yakın olduğuna dair bir sinyal gönderdi.  Hatta bu durum, piyasa değeriyle ikinci en büyük kripto para ETH’nin fiyatında artışa neden oldu. ETH, Ağustos ayı boyunca yükseliş yaşamıştı. Ancak son zamanlarda genel kripto para piyasasından dolayı değer kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoin’de Süper Boğayım! Shark Tank yıldızı milyarder isim Mark Cuban, kripto para alanına dair yeni yorumlarını paylaştı. Cuban, son zamanlarda Merge beklentisiyle oldukça revaçta olan Ethereum’dan bahsetti. Cuban, lider altcoin için oldukça olumlu düşüncelere sahip. İşte detaylar… Mark Cuban, lider...
Aslı Dinçer 25 Ağustos 2022