Kurumsal Para Geliyor: Coinbase Yeni Altcoin Duyurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
452 görüntülenme
Kurumsal Para Geliyor: Coinbase Yeni Altcoin Duyurdu!

Popüler Bitcoin ve altcoin borsalarından olan Coinbase, yeni bir duyuru yaptı. Borsa, kurumsal yatırımcılara daha fazla güvenlik ve likidite sağlayan yeni bir likit staking çözümü olan Liquid Staked ETH’yi (LsETH) başlatmak için Liquid Collective ile ortaklık kurdu. İşte detaylar…

Coinbase’den altcoin duyurusu geldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi staking, altta yatan Blockchain ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kripto para birimlerini tutma ve kilitleme işlemidir ve yatırımcılara halihazırda sahip oldukları varlıklar üzerinden pasif gelir sağlayabilir. Likit staking, yatırımcıların varlıklarını bir süreliğine kilitlemek zorunda kalmadan stake etmelerine izin vererek, daha fazla esneklik ve likidite sağlayarak bunu bir adım öteye taşıyor.

Açıklamalara göre LsETH’nin Liquid Collective ile işbirliği içinde piyasaya sürülmesi, düzenleyici yükümlülükleri ve kurumsal yatırımcılar için en iyi uygulamaları karşılamak için en yüksek güvenlik standartlarını sunmak üzere tasarlandı. Liquid Collective protokolü aracılığıyla LsETH basan tüm kurumsal kullanıcılar, bunu hangi borsa veya saklama hizmetinde yaptıklarına bakılmaksızın, Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kontrollerinden geçmiş olacak.

Daha fazla güvenlik sağlamak için LsETH, çoklu bulut ve çoklu bölge altyapısı, teknik destek ekipleri ve hafifletmek için çift imzalama koruması gibi uygulamaları oluşturan Coinbase Cloud, Figment ve Staked dahil olmak üzere çeşitli doğrulayıcı hizmet sağlayıcıları kullanır. Staking’e katılan kurumsal kullanıcılar ayrıca Liquid Collective tarafından yürütülen ve tüm staking ödüllerinin bir kısmını bir program ile korur.

Coinbase OFAC Hatası: O Borsa İşlemleri Engellendi!

Likit staking alanı gelişiyor

Validator hizmet sağlayıcıları ayrıca altyapı hatalarından kaynaklanan “slashing” olaylarına karşı teminat sağlar. Son olarak, staking’e katılan kurumlar, protokolün büyümesiyle dinamik olarak ölçeklenen bir Nexus Mutual kapsama politikası tarafından korunur. LsETH, daha fazla güvenliğe ek olarak, en büyük borsalar ve saklama hizmeti platformlarıyla entegrasyon yoluyla derin likidite sağlayarak kurumsal yatırımcıların LsETH tokenının benimsenmesi yoluyla DeFi alanına katılmasına olanak tanır.

Coinbase’in kurumsal kolu olan Coinbase Prime; Near, Polygon, Solana, Polkadot, Cosmos, Tezos, Celo ve Aptos dahil olmak üzere bir dizi başka varlık için geleneksel staking’i destekler. Genel olarak, LsETH’nin piyasaya sürülmesi, daha fazla esneklik, güvenlik ve likidite ile staking ve DeFi’ye katılmak isteyen kurumsal yatırımcılar için ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor. Gelecekte daha fazla varlığa likit staking desteği ekleme planları ile Coinbase ve Liquid Collective, gelişmekte olan likit staking alanında kendilerini lider olarak konumlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki 6 Altcoin İçin Patlayıcı Tahmin
Binance’deki Bu 6 Altcoin İçin Patlayıcı Tahminler Yapıldı! Hafta sonu Silvergate ile ilgili endişelerin neden olduğu düşüş, Bitcoin fiyatında 22,000 dolara yol açtı. Bu esnada, Raoul Pal gibi kripto analistlerinin güncel tahminleri, Bitcoin’de listelenen bu 6 altcoin için kısa vadede boğa hareketleri öneriyor. Shiba Inu...
Buğra Çağlar 3 hafta önce