Coinbase’den Bu Altcoinler İçin Durdurma ve Listeleme Kararı!

Coinbase'den Bu Altcoinler İçin Durdurma ve Listeleme Kararı!
Coinbase'den Bu Altcoinler İçin Durdurma ve Listeleme Kararı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, çeşitli altcoinler için listeleme ve işlem durdurma kararını duyurdu. Coinbase, ALGO için staking sürecini durdururken bugün Arbitrum’u (ARB) listeleyeceğini açıkladı. İşte detaylar…

Coinbase, popüler altcoinler arasında yer alan Arbitrum’u listeliyor

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, platformuna yeni bir altcoin eklediğini duyurdu. Borsa, 23 Mart’ta bir Ethereum (ETH) katman-2 ölçekleme projesi olan Arbitrum’u (ARB) listeleyecek. Coinbase daha önce Arbitrum’u listelemeden önce incelenmekte olan kripto para birimleri listesine, yol haritasına eklediğini duyurmuştu. Arbitrum, ağın ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi, işlem ücretlerini düşürmeyi ve kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Ethereum için bir layer-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Yeni listelenen varlık, Ethereum (ERC-20) ağı kullanılarak borsaya aktarılabilir, ancak kullanıcıların farklı ağlardan yapılan aktarımlara dikkat etmesi gerekir. Likidite koşullarının sağlanması durumunda alım satım işlemleri başlayacak ve yeterli arz sağlandığında kullanıcılar USD paritesinde işlem yapabilecekler. Coinbase’in duyurusu ile ARB, hemen hemen tüm büyük borsalarda aynı anda listelenecek. Binance, Huobi, OKX ve MEXC de ARB’yi listeleme niyetlerini açıklamıştı. Arbitrum listelemeleri ve airdrop’una yönelik detayları bugün hazırladığımız bu yazımızda bulabilirsiniz.

Algorand staking’i durduruluyor

Diğer yandan ABD’deki düzenleyicilerin etkisiyle Coinbase başka bir hamle yaptı. Borsa, Algorand (ALGO) staking operasyonlarını askıya alacağını duyurdu. Coinbase, ALGO staking’ini 29 Mart itibarıyla sonlandıracak. 31 Mart’ta sona eren dönemde verilecek ödüller, Nisan başında kullanıcılara gönderilecek ve işlemler askıya alınacak. Ancak Algorand (ALGO) ticareti devam edecek. Staking’i askıya alma kararı doğrudan Coinbase tarafından değil, düzenleyici önlemlerin bir sonucu olarak alındı. Algorand Vakfı CEO’su Staci Warden, Coinbase’in hizmetlerini son düzenleyici incelemelere dayanarak değerlendirdiklerini ve bu nedenle artık Algorand’ın bireysel müşteriler için ödül stakingini desteklemeyeceğini bildirdiğini söyledi.

Staking’in askıya alınması, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’e bir “Wells Bildirimi” bildirimi yayınlamasıyla aynı gün geldi. SEC daha önce Kraken’e staking hizmetlerini durdurması talimatını vermişti. Kraken, 30 milyon dolarlık bir tazminat ile bu karara uydu. SEC Başkanı Gary Gensler, olası soruşturmalar hakkında diğer borsaları uyardı. Coinbase, ABD düzenleyicileri kripto para borsaları konusunda daha katı hale geldikçe düzenleyici önlemlere uymak için adımlar attı. Borsanın staking operasyonlarını askıya alma kararı ve SEC’in borsalara yönelik son uyarıları, yatırımcılara kripto piyasasında dikkatli davranmaları gerektiğini hatırlatıyor gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase’den Bu Altcoinler İçin Durdurma ve Listeleme Kararı!