Reklamı kapat

Coincards’tan Amazon’da Bitcoin Lightning Network İle Ödeme Seçeneği

Zeynep Yüce
Zeynep Yüce 11 Nisan 2018
0 görüntülenme

Hediye kartı mağazası Coincards.ca, artık Lightning Network (LN) desteği ile çalışacağını açıkladı.

Kanadalı kullanıcılar Coincards.ca firmasının Lightning Network’u desteklediğini açıklaması ile birlikte neredeyse sıfıra yakın veri işlem ücretleri ile anında Bitcoin ödemeleri yapabilecek, neredeyse her türlü eşyayı bu şekilde satın alma fırsatı bulacak.

2013’ten beri kullanıcılarına Kanadalı büyük perakende satış mağazalarına geçerli hediye kartlarını Bitcoin ile satın alma olanağı sunan Coincards, 9 Nisan itibariyle 25 dolara kadar olan alışverişlerde Lightning Network ile ödeme kabul etmeye başladı. Şirketin web sitesinde yer alan açıklamayı şirketin sosyal medya hesabında paylaşılanlar doğruladı.

Bu hamle Coincards’ı teknik olmayan büyük şirketler arasında Lightning’i kabul eden ilk firma yapıyor. Geniş hediye kartı seçenekleri ile ürünler Amazon ve Newegg gibi platformlardan satın alınırken bile bu teknoloji ile ödeme yapılabilecek.

Coincards tarafından yapılan açıklamalarda, uygulamalar hayata geçirilirken kullanıcılara kolay bir LN deneyimi sunmak için BTCpay’den geliştiricilerle ortak çalıştıkları da belirtildi.

“Çok beklenen Bitcoin Lightning Network dahil olmak üzere, kripto dünyasındaki en yeni ve ileri teknolojilerin bir parçası olmak için her zaman çaba gösterdik. BTCpay’in yetenekli ve hırslı ekibi sayesinde Coincards.ca’nın artık Bitcoin Lightning Network’u desteklediğini açıklamaktan gurur duyuyoruz!”

Şirketin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda Lightning ağının test edilme sürecinde iyi sonuçlar alındığı yazdı ve  aklınıza gelebilecek her türlü eşya için artık Coincards üzerinden alınacak hediye kartları aracılığıyla Bitcoin Lightning Network kullanılarak ödeme yapılabilecek.

“Geçtiğimiz haftalarda 0.01 dolarlık Lightning test ödemeleri kabul ediyorduk ve yakaladığımız büyük başarı sayesinde artık 25 dolara kadar hediye kartı alışverişlerinde Bitcoin Lightning Network ile ödeme kabul edebileceğiz!”

Şirketin Twitter hesabından paylaşılan tweetlerde de haber duyuruldu:

“Kendinizi #pervasızhissediyorsunuz? #Lightning mi kullanmak istiyorsunuz? 20-25  dolarlık tüm hediye kartı alışverişlerinizde Bitcoin Lightning Network’u destekliyoruz. Gelecek şimdi! #notvapourware

Alışverişiniz tamamlanıp ödeme yapacak olduğunuzda Coincards.ca ödeme ekranına yönlendirileceksiniz. “Ödeme Şekli” şeçeneğinde Lightning Network simgesini seçeceksiniz. Ekranın alt tarafındaysa ödeme cüzdanınız tarafından taranabilen bir QR kod çıkacak.

Yapılan diğer açıklamalarda yer alanlara göre Coincards, Lightning Network kullanarak ödeme yapmak için direk bir kanal açmak zorunda olmasanız bile Lightning hala Beta aşamasında olduğundan “kesinlikle açmanızı tavsiye ediyor”.

Bitcoin Perakende Satıcıları Da Trende Katılıyor

Lightning Network’un 2018’de Bitcoin ağ mainneti üzerindeki hızlı gelişimi, iş dünyasının değişim hızına ayak uydurmakta zorlanmasına neden oldu. Güvenlik ve teknik konularında gri bir alan kalmasına rağmen, LN daha teknik düşünen Bitcoin kullanıcılardan büyük ilgi görmeyi başardı.

Bu, tüketici odaklı ilk uygulamaların ve hizmetlerin deney sahnesini terk etmesine neden oldu. Bunlardan birincisi, Blockstream’in Ocak ayında şirketin yeni web mağazasındaki ürünleri için LN ile ödeme kabul etmesiydi.

10 Nisan itibariyle LN mainnet’i, 1458 public düğüm ve 4713 kanalı ile övünüyordu. Bitcoin’in dijital birim odaklı yönüne olan devamlı inancı göstermek için Bitcoin Cash ağının düğüm sayısını da geçmişti. Lightning Network’un toplam ana ağ kapasitesi şu anda 80 bin doların biraz altında.

Bunlarla birlikte ağın yeni bir 3D interaktif görseli artık mevcut.

bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Küresel Kriz, Dolar, Altın ve Bitcoin Küresel piyasalarda tansiyon son haftalarda hızla yükseliyor. Trump‘ın Çin ile başlattığı ticaret savaşı, Zuckerberg’in son yaşanan kişisel data krizinde Rusya’yı suçlaması ve Suriye’de yaşanan ABD-Rusya gerginliği. Tüm bunların yanı sıra rekor kıran USD/TL ve EUR/TL kurları… Aslında...
Serkan Eser 11 Nisan 2018