Reklamı kapat

Coincheck’in Yeni Sahibi Monex ICO Planlıyor

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 29 Nisan 2018
0 görüntülenme

Japon aracılık firması Monex Group geçtiğimiz günlerde kripto borsası Coincheck’i satın aldı ve kendi blockchain platformunu geliştirmeyi düşündüğünü, ardından ise ICO’nun geleceğini söyledi.

En son 26 nisanda yayınladıkları finans belgesine göre Amerika ve Asya-Pasifik bölümleri de olan firma blockchain hamlesi için Japonya kolunu düşündüklerini belirttiler.

Monex şöyle söyledi:

“Japonya kolu güvenli ve düşük ücretlerde işlemler gerçekleştirmek adına Blockchain teknolojisi kullanacak. Kendi Blockchain’imizi ve ICO’muzu kurmak da planlarımız arasında.”

Blockchain planları hakkında daha fazla bilgi verilmezken, firma Coincheck’in büyük bir hacklenme yaşadıktan sonra durumu hakkında ilk defa detaylı bilgi verdi.

Monex ne kadar para kaybedildiğini açıklamadı ancak Coincheck yatırımcılarına Ocak’taki hackte kaybedilen 420 milyon dolar yatırımı geri ödeme sözü vermişti.

Coincheck 26 ocakta platformlarından 530 milyon NEM token’i çalındığını kabul etti, bu da yaklaşık 530 milyon dolar değerindeydi.

Olayın ardından kısa bir süre sonra, platform geri ödemede tokenleri 0,81 dolar üzerinden hesaplayacaklarını söyledi.

Coindesk-Wolfie Zhao

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Norveç’in İlk Özel Şehri Liberstad’dan Bitcoin ile Arsa Alabilirsiniz “Liberstad”, Norveç’in ilk özel şehri unvanını taşıyan ve ilerleyen zamanlarda açılması planlanan bir proje. Bu özel şehirde, tüm mülkler bireyler tarafından sahiplenilecek ve tüm hizmetler çeşitli bireyler tarafından sağlanacak. Liberstad, tüm insan etkileşimlerinin gönüllü olması gerektiği felsefesine...
Egehan Karışman 29 Nisan 2018