CoinEx Smart Chain: Ayı Piyasasında Bile Durmayan Zincir!

img ambassador
img ambassador
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son iki yılda kripto patlaması yaşayan kripto para piyasası halihazırda düşüşe geçti. Birçok proje ekibi de masraflardan kısmakta, hatta bazıları olası bir iflasla karşı karşıya kalmış durumda. Ama CoinEx Smart Chain ise ayı piyasası koşullarına rağmen yatırım yapmaya ve araştırmaya devam eden nadir zincirlerden. Birlikte CoinEx Smart Chain ve onu farklı kılan özellikleri inceleyelim…

CoinEx Smart Chain: Ayı piyasasına rağmen azimle çalışan bir halka açık zincir!

CSC (CoinEx Smart Chain) ise ayı piyasası koşullarına rağmen yatırım yapmaya ve araştırmaya devam eden birkaç halka açık zincirden biri ve bu takdire değer bir karar. CSC’yi bu kadar öngörülü ve cesur adımlar atmaya iten nedir? Cevap, bu merkeziyetsiz, etkili halka açık zincirin arkasındaki ekipte, CoinEx ekibinde saklı.

Kendini yıllardır kripto para endüstrisine adayan CoinEx ekibi, borsaları, kripto para cüzdanlarını, madencilik çiftliklerini ve halka açık zincirleri kapsayan birçok blokzincir alanına yatırım yapmıştır. Bunların hepsi, ekibin blokzincir endüstrisine dair olan uzun vadeli beklentiye çok güvendiğini gösteren temel blokzincir altyapılarıdır. Bu nedenle, CoinEx ekibi blokzincire yatırım yapmaya devam edecek, piyasa boğa piyasası da olsa, ayı piyasası da olsa blokzincir alanına bağlı kalmaya devam edecektir.

CoinEx Akıllı Zincir, 30 Haziran’da CSC destekli uygulama projeleriyle işbirliği yaparak birinci yıl dönümünü kutlamak için bir dizi çevrimiçi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Kutlamalar bana CSC’nin blokzincirin geleceğine nasıl yatırım yaptığını gösterirken, beni halka açık zincirin gücü ve hırsı ile de etkiledi.

CSC ekosistemi, OneSwap gibi gelişmiş borsalar ve ViaWallet gibi geniş bir kullanıcı tabanına sahip cüzdanların yanı sıra, DeFi, NFT ve metaverse gibi alanlara odaklanan alt katman altyapılarına da sahiptir. Bu altyapılar, gelişmeye ve büyümeye devam ettikçe, CSC ekosisteminin büyümesi için gereken teknik desteği de sağlamaktadır.

Önerilen projeler

Birçok CoinEx Smart Chain tabanlı merkeziyetsiz uygulamayı (DApp) denedikten sonra, olağanüstü kullanıcı deneyimleri sunan birkaç proje önermek istiyorum.

1. OneSwap

OneSwap, hem CEX (merkezi borsa) hem de DEX’in (merkeziyetsiz borsa) avantajlarını bir araya getiren bir kripto para borsasıdır. Aynı zamanda da en sık kullandığım CSC tabanlı merkeziyetsiz uygulamadır.

Ortak DEX özelliklerinin yanı sıra, OneSwap merkeziyetsiz işlem ve ticaret odaklı madencilik gibi işlevler de sunar. Ayrıca, CEX’ler tarafından kullanılan emir defteri işlem modelini de benimsemiştir. Başka bir deyişle, OneSwap ile yalnızca hızlı DEX işlemleri gerçekleştirmekle kalmaz, ayrıca uygun bir şekilde işlem gerçekleştirmeye olanak sağlayan kripto para fiyat trendine ilişkin görüşlerinize dayanarak emirler de verebilirsiniz. CEX’ler tarafından kullanılan emir defteri modelinden farklı olaraksa, OneSwap kullanıcıların zincirde verilen tüm emirleri ve işlem kayıtlarını kontrol etmesine izin vermektedir.

CSC’nin birinci yıl dönümü kutlamaları sırasında OneSwap’ın Prediction (Tahmin) işlevini de denedim ve büyük ödül havuzundan pay aldım. Bu işlev, kullanıcıların 10 dakika içinde BTC’nin fiyat eğilimini tahmin etmelerine olanak sağlıyor ve kazananlar tahminlerini ikiye katlayan ödüller kazanabiliyor. Bu ilginç özellik aracılığıyla kazanmak için tahmin edebiliyoruz, kazanmak için tahmin et işlevi de benim tavsiye ettiğim bir işlevdir.

2. CSC Cross-chain Bridge (Zincirler Arası Köprü) 

Hepimizin bildiği gibi, farklı halka açık zincir ekosistemleri adalar gibidir ve birbirleriyle iletişim kurmaları, işlem gerçekleştirmeleri zordur, bu da blokzincir endüstrisinin büyümesini engeller.

Zincirler arası işlemler gerçekleştirmek için, CSC halka açık zinciri, halihazırda CSC ile ETH, BTC ve Tron arasında iletişim sağlayan CSC Cross-chain Bridge’yi (Zincirler Arası Köprü)  kurdu. CSC Zincirler Arası Köprü, CSC ekosisteminin ve birçok halka açık zincirin bütüncül bir şekilde büyümesini teşvik etti. Ben CSC tabanlı projelere etkili ve rahat bir şekilde katılmamı sağladığından, farklı zincirler arasında kripto para aktarmak için CSC Zincirler Arası Köprü’yü kullanmayı tercih ediyorum.

3. IFPool

CSC, PoS konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır ve doğrulayıcılar, CET stake ederek ilgili madencilik ödüllerini ve yakıt ücretini elde edebilirler. Ancak, CSC doğrulayıcılarını yürütmek normal kullanıcılar için çok zor olabilir. Peki, normal CET sahipleri nasıl staking ödülleri kazanabilir?

Ben İlgili staking ödüllerini elde etmek için CSC halka açık zincirinde bir likidite staking protokolü olan IFPool aracılığıyla CET stake ediyorum. IFPool son derece basit işlemler sunuyor, ViaWallet aracılığıyla IFPool’u bularak stake etmeye başlayabilirsiniz. Şimdiye kadar, ViaWallet’te tuttuğum tüm CET’lerimi IFPool aracılığıyla stake ettim ve oldukça iyi ödüller kazandım.

4. WaterLoan

DeFi’nin durmadan gelişmesiyle, ilgili borç alma ve borç verme protokolleri aracılığıyla sağlanan, kripto para kredilerine dayalı finansal hizmetler giderek daha fazla kripto para sahibinin tercihi haline geldi. Ben CSC halka açık zincir ekosisteminde, borç alma-borç verme ve finansal yönetim için çoğunlukla WaterLoan’ı kullanıyorum, ayrıca geliri oldukça iyi.

WaterLoan borç alma ve borç verme aracı ile, yalnızca sahip olduğunuz CSC ekosistem tokenlerini yatırarak gelir elde etmekle kalmaz, borç alma ve borç verme yoluyla madencilik ve arbitraj gibi işlemler de gerçekleştirerek, sahip olduğunuz CSC ekosistem tokenlerinin değerini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Birçok CSC projesini deneyimledikten sonra, her uygulama benzersiz ve yenilikçi olduğu için CSC halka açık zincir ekosistemine çok güveniyorum. Bu inanılmaz merkeziyetsiz uygulamaları denemek için siz de hemen CSC’ye katılın.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

CoinEx Smart Chain: Ayı Piyasasında Bile Durmayan Zincir!