20.000 USDT Mega Ödüllü CoinEx Vadeli İşlem Yarışması’na Nasıl Katılınır?

20.000 USDT Mega Ödüllü CoinEx Vadeli İşlem Yarışması'na Nasıl Katılınır?
20.000 USDT Mega Ödüllü CoinEx Vadeli İşlem Yarışması'na Nasıl Katılınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda, kripto para piyasası durgun kalırken birçok yatırımcı spot işleme olan güvenini kaybetti. Ancak, vadeli işlem pozisyonlarının hacmi BTC fiyatıyla birlikte düşmedi. Ayrıca, Coinglass tarafından kaydedilen, BTC’nin vadeli işlem açık pozisyon grafiğine göre, balina yatırımcılar (dev yatırımcılar) geçen hafta Bitcoin satın alıyorlardı. Günümüzün ayı piyasasında, birçok yatırımcı ise piyasa dalgalanmaları sırasında fiyat trendini makul bir şekilde tahmin ederek kısa vadeli kârlar elde ederken, risklerden korunmak için vadeli işlemlere geçiş yapmaya başladı. Tam da bu ortamda CoinEx borsası karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Coinglass

Vadeli işlem hacmi ve kullanıcı tabanı büyümeye devam ederken, birçok borsa vadeli işlem segmentlerini geliştirmeye başladı. Özellikle de yaklaşık beş yıldır faaliyet gösteren bir küresel kripto para borsası olan CoinEx, ilk günden beri kendini yüksek kaliteli kripto para vadeli işlemleri sunmaya adadı. Kullanıcılar için vadeli işlem deneyimini geliştirirken, daha fazla normal yatırımcının kripto para vadeli işlemlerini CoinEx’te kolayca gerçekleştirmesine olanak sağladı. Ayrıca son dönemde CoinEx, CoinEx Vadeli İşlem Yarışması’nı başlattı ve aşağı yönlü piyasa koşullarına rağmen, sadık kullanıcılarına karşılığını geri vermek için 20.000 USDT kadar büyük bir ödül sundu.

CoinEx Vadeli İşlem Yarışması’na nasıl katılınır?

Bir hafta sürecek olan CoinEx Vadeli İşlem Yarışması, 7 Temmuz’da başlayacak ve 14 Temmuz’da sona erecek. Etkinlik süresince kullanıcılar etkinlik sayfasında yer alan [Kaydol]’a tıklayabilir (https://www.coinex.com/activity/trade-rank). CoinEx, 20 seçili vadeli işlem piyasasında katılımcıların kâr yüzdesini hesaplayacak ve en yüksek kâr yüzdesine sahip ilk 100 kullanıcı 15.000 USDT ödülden pay alacak.

SıralamaKişi Başına Ödül (USDT)
Toplam Ödül (USDT)  
130003000
215001500
310001000
4-105003500
11-302004000
31-50501000
51-100201000

CoinEx yarışma ödülleri

Yalnızca seçili vadeli işlem piyasalarında 5.000 USDT‘nin üzerinde işlem hacmine sahip olan kullanıcıların sıralamaya dahil edileceğini belirtmek gerekir. Bununla birlikte, vadeli işlem piyasalarında 5.000 USDT çocuk oyuncağıdır, normal yatırımcılar bile kaldıraç yardımıyla bu hedefe ulaşabilir.

Resmî açıklamaya göre, Kâr% = Etkinlik boyunca birikmiş vadeli işlem değeri / Etkinlik boyunca ATH pozisyon marjlarının toplamı * %100.

Ayrıca CoinEx, etkinlik boyunca her yeni CoinEx vadeli işlem kullanıcısına da 5 USDT Vadeli Deneme Fonu (toplamda 5.000 USDT) sunuyor. KYC doğrulamasını tamamlamış ve hiç vadeli işlem gerçekleştirmemiş kullanıcılar, kuponu etkinlik sayfasında çevirebilir. [CoinExVadeli] kupon numarasını girin ve 5 USDT Vadeli Deneme Fonu kazanmak için “Çevir”e tıklayın. Ardından, [Hesap] – [Kupon Merkezi]’ne gidebilir ve kullanmak için “Etkinleştir”e tıklayabilirsiniz.

5 USDT önemsiz gibi görünse de akıllıca kullanıldığında yatırımcıların karlarını artırmalarına, yarışma sırasında en üst sıralarda yer almalarına yardımcı olabilir. Vadeli işlem gerçekleştirirken yardımcı olabilecek bazı vadeli işlem taktiklerini sizlerle paylaşalım.

Gelirlerimi nasıl artırabilirim?

CoinEx Vadeli İşlem Yarışması gibi etkinliklerde, ödül kazanmanın pek kısayolu yoktur, işin özü zararınızı en aza indirirken kârınızı en üst seviyeye çıkarmaktır, bu da vadeli işlemlerin nihai hedefidir. Peki, yeni başlayanlar bu hedefe nasıl ulaşabilir?

Her şeyden önce, vadeli işlem gerçekleştirirken duygularımızın kontrolü ele geçirmesine izin vermek yerine, sakin kalmalı, mantıklı davranmalı ve kazanıp kazanmadığımız konusunda takıntılı davranmaktan kaçınmalıyız. Yeni başlayanların çoğu, büyük pozisyonlarla başlamanın büyük kazançlar sağlayacağına inanır. Ancak bir kez zarara uğradıklarında, yalnızca tüm karlarını kaybetmekle kalmazlar, aynı zamanda anaparayı bile kaybedebilirler. Zararlar nedeniyle çıldıran bazı acemiler ise, zararlarını telafi etmek için için yeni pozisyon açmaya koşarlar, bu da yalnızca likidasyona neden olur.

Zihinsel olarak hazırlandıktan sonra şu konularda da dikkatli olmalıyız:

1. Zararı zamanında durdurun: Vadeli işlemlerde hiç kimse her zaman kazanmadığından, zararı zamanında durdurmak tüm vadeli işlem yatırımcılarının öğrenmesi gereken bir şeydir. Çünkü zararlarımız makul bir aralıkta olduğu sürece, bir dahaki sefere onları kurtarabiliriz. Bu nedenle, yeni bir pozisyon açarken, uygun bir zararı durdur fiyatı belirlenmelidir. Ayrıca birçok profesyonel yatırımcı da, zararın büyüklüğüne bağlı olarak bir zararı durdur fiyatı belirler. Örneğin, bazı yatırımcılar hesaplarındaki fonlar %5 ila %10 arasında azaldığında zararlarını durdurur.

2. Kârı Alın: İnsanların sık sık söylediği gibi: Zirvedeyken bırakın. Aşırı dalgalanmalara maruz kalan kripto para piyasasında, bir gecede büyük düşüşler yaşanabilir. Bu nedenle, vadeli işlem gerçekleştirirken pozisyonlarımızı kapatmayı, fiyatın zirveye çıkması veya geri dönmesi muhtemel olduğunda kârı almayı seçebiliriz. Ya da değişken kârları gerçek kârlara dönüştürmek için bazı pozisyonlarımızı kapatabiliriz. Sonuçta, para cebinize girene kadar tam anlamıyla sizin değildir.

3. Kaldıracınızı kontrol edin: Uzun vadeli vadeli işlemler garçekleştirirken, aşırı yüksek olabilecek kaldıraç oranlarından kaçınmalıyız. Ayrıca, kısa vadeli vadeli işlem gerçekleştiren yatırımcılar da, likidasyondan ve bir anda meydana gelen büyük fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan zararları önlemek için bütçelerine göre uygun bir kaldıraç oranı belirlemelidir.

4. Trendi ve doğru zamanı yakalayın: Vadeli işlemler için en önemli faktör piyasa trendini yakalamaktır, herhangi bir vadeli işlemin arkasındaki temel strateji, fiyatın yükseleceği veya düşeceği, yatırımcının kendisinin piyasaya ne zaman girip ne zaman çıkmaya karar vereceği konusundaki tahminidir. Bu nedenle, mum çubuğu grafiğine dayanan bazı taktikler her zaman işe yarayabilir. Örneğin, yatırımcılar piyasayı okumak, ne zaman gireceklerine karar vermek, temel fiyat aralığını belirlemek ve fırsat yakalamak için MA (Hareketli ortalama) ve EMA (Üstel hareketli ortalama) gibi mum çubuğu grafiklerine ve göstergelerine güvenebilirler.

Umarız yukarıdaki taktikler yarışma sırasında memnun eden ödüller kazanmanıza yardımcı olabilir. Sonuçta, ekstra kripto paralar ayı piyasasında oldukça iyi kazançlardır. İlk deneyiminiz olacak olsa dahi, Deneme Fonu ile vadeli işlem gerçekleştirmeye ücretsiz olarak başlayabilirsiniz, hem belki de vadeli işlemlerden etkilenirsiniz. Katılmak için: https://www.coinex.com/activity/trade-rank

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

20.000 USDT Mega Ödüllü CoinEx Vadeli İşlem Yarışması’na Nasıl Katılınır?