Acemiler için Vadeli İşlem Rehberi! CoinEx Vadeliden Nasıl Yaralanabilirim?

Kriptokoin
Kriptokoin 4 hafta önce
58 görüntülenme
CoinEx Etkinliği Devam Ediyor: İşte Kaçırmamanız Gerekenler!

2022’de kripto piyasası bir ayı piyasasına girdiğinden Bitcoin fiyatları gittikçe düşüyordu. Sektörde en yaygın kullanılan türevlerden biri olan vadeli işlemler, düşük piyasa performansına rağmen etkinliğini korumayı sürdürmüştür. Vadeli işlemler çift yönlü işlem ve yüksek kaldıracı desteklediklerinden popülerliğini koruyabilmiştir ki bu durum birçok yatırımcının ayı piyasasında büyük kâr elde etmesini sağlamıştır.

Ancak, yüksek kâr yüksek riskleri de beraberinde getirir. Bazı acemi kullanıcılar yüksek kâr elde etmek uğruna uygun bir strateji belirlemeden vadeli işlem pozisyonu açar. Bunun sonucunda, birçoğu büyük zarara maruz kalır. Bu yazı, yeni başlayan kullanıcılara kazanç oranlarını nasıl arttırabileceklerini ve vadeli işlemler yoluyla nasıl daha çok para kazanabileceklerini anlatıyor.

1. Fonları uygun biçimde dağıtın. Kripto piyasasında sık sık büyük fiyat dalgalanmaları, beklenmedik olaylar ve olağanüstü piyasa eğilimleri meydana gelir. Bu sebeple, yatırımcılar vadeli alım satım yapmadan önce fonlarını mantıklı bir şekilde dağıtmalıdır. Vadeli hesaptaki fonun toplam yatırımın %50’sini aşmayacak şekilde kontrol edilmesi ve ilk açılan pozisyon değerinin toplam fonun %20’si geçmemesi gerekir.

2. Uygun bir kaldıraç seçin. Birçok işlem borsası vadeli işlemlerde yüksek kaldıracı destekler. Örneğin, CoinEx’teki 100 kata kadar kaldıraç bulunuyor. Ancak, yatırımcıların pozisyon açmadan önce kendi fon durumlarına göre makul bir kaldıraç seçmeleri gerekir ki bu işlem risklerini azaltmalarına yardımcı olur.

3. Kârı Al & Zararı Durdur (TP/SL) kullanın. Kimse hızla değişen bir piyasadan her zaman kazanan olarak çıkamaz. CoinEx’te kullanıma açık olan TP/SL en kullanışlı vadeli işlem aracıdır. Yatırımcılar CoinEx’te kritik anlarda TP/SL emirleri verebilir. Gerçek fiyat mevcut fiyata ulaştığında sistem otomatik olarak pozisyonu kapatacaktır. TP/SL fiyatlarının dahilinde gerçek fiyat düşerse, sistem tarafından otomatik olarak kapatılmanın aksine, pozisyon sadece yatırımcı tarafından kapatılabilir. Zarar-Durdur (SL), bir pozisyondaki zararı sınırlamak için bir çıkış stratejisiyken Kârı-Al (TP) ise pozisyonunun belirli bir kâr seviyesine ulaştığında kapatılacağını garanti eder.

CoinEx CET has increased by 50 in the last month

4. İşlemlerin sıklığını kontrol edin. Bazı vadeli alım satımcılar birden fazla pozisyon açmayı tercih eder fakat bu kazanım oranı düşürmekle kalmayıp tekrar tekrar işlem ücreti ödenmesine neden olur.

5. İşlem duygularını kontrol altında tutun. Yeni başlayanların en çok yaptığı hatalardan biri alım satımlarıyla ilgili duygularına sahip çıkamamaktır. Vadeli işlemlerde zarar yeni bir şey değildir. Yatırımcılar zararları için bir dönüşü beklemek için büyük pozisyonları tutmaya devam etmek gibi piyasaya misilleme yapmaya kalkmamalıdır. Ana sermayenin tamamı yitirildiğinde zararı geri kazanmak mümkün değildir.

6. Doğru eğilimleri gözleyin. Yatırımcılar kağıt üzerindeki zararları için çok fazla endişelenmemelidir. Yatırımcı piyasa eğilimine güveniyorsa zorunlu likidasyonu önlemek için pozisyona ekleme yapabilir. Eğer yatırımcı piyasa eğiliminden emin değilse pozisyonu kapatarak yeni stratejiler için doğru eğilimi bekleyebilir. Ek olarak, daha iyi işlem stratejileri olarak kaldıraç ve spot gibi risk azaltma tedbirlerine başvurabilir.

7. Daha fazla vadeli işleme katılın. Yatırımcılar vadeli işlem yaparken kripto para borsalarındaki CoinEx Vadeli İşlem Sırlaması (5. Yıl Dönümüne Özel) gibi ödül etkinliklerine katılabilir. 50.000 USDT’lik ödül havuzuyla işlem sıralaması kâr yarışmaları için tüm doğrusal vadeli sözleşme piyasalarını kapsar. Bir başka deyişle, etkinlik boyunca vadeli işlem yapan kullanıcılar çifte kazanç şansını yakalayabilir. Bağlantı: https://www.coinex.com/activity/trade-rank/8

Prensip olarak, yatırımcılar kârı almalı ve daha yüksek bir kazanç oranı için zararları durdurmalıdır. Özellikle ayı piyasalarında risk kontrolünü sağlamak için uygun bir pozisyon oranını korumak daha da önemlidir. Yatırımcılar CoinEx’in Vadeli İşlem Hacmi Yarışması gibi etkinliklerde de kazanç elde edebilir.

* Yukarıdaki bilgiler sadece referans amaçlı olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü CEO: Bu Altcoinler Sert Satışlar Görebilir!
Ünlü CEO: Bu Altcoinler Sert Satışlar Görebilir! Union Ventures Fund’ın kurucu ortağı Fred Wilson, Ethereum’un bu yıl büyüme potansiyeline inandığını gösterdi. 3 Ocak’ta yaptığı açıklamada Fred, 2023’te birçok web3 projesinin başarısız olacağını düşünüyor. İşte ünlü CEO’nun altcoinler için tahminleri… CEO, bu altcoinler için düşüş...
Aslı Dinçer 4 hafta önce