Cointelegraph Blockchain Piyasasının Önde Gelenleri Sıralamasını Yayınladı!

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 19 Şubat 2018
0 görüntülenme

Cointelegraph kripto ve Blockchain dünyasının önde gelen isimlerini sıralayarak 400 milyar dolardan da fazla değeri olan piyasayı bugünkü haline getiren kişileri sunuyor. 

Kriter nedir diye sorabilirsiniz. Öyle çok da uçlarda dolaşmadan, Forbes ve Fortune gibi ana akım değerlendirme sistemlerinde kimden ne kadar söz edildiğini hesaplandı. 

Kripto para ve Blockchain’in öyküleri yenilikçilik ve öncülüğün öykülerindendir. Yeni denemeler ve başarısızlıklarla dolu olsa da on yıldan kısa bir sürede endüstri alçakgönüllü bir girişimden küresel fenomen haline geldi. 

Geçtiğimiz yıl kriptoya ilgide dikkat çekici bir artış görüldü ve fiyatlar rekor seviyelere geldi. Öyle ki, Bitcoin 20,000 dolardan fazlasına ulaştı ve yine Ethereum gibi diğer coinler de büyük artış gösterdi. 

Piyasanın büyüyüp bugünkü haline gelmesini bazı yatırımcılara ve savunuculara borçluyuz. İçlerinde tanıdık yüzler bulacağınıza eminiz. 

Andreas Antonopoulos yazdığı “Mastering Bitcoin” isimli kitapla Bitcoin fikrini birçok kişiye farkettirdi. Blockchain’in ilk yatırımcılarından Roger Ver tanınmış bir avukat olarak endüstrinin gelişmesine yardımcı oldu. 

Listede zirvede bulunan Vitalik Buterin kripto piyasasında yalnızca 7 yıl harcamasına rağmen 2014’te Ethereum’un yaratılmasına yardımcı olarak endüstriye çok büyük katkı sağladı. 

Ayrıca insanların kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yaklaşımlarını etkileyen medyatik kişileri de CoinTelegraph listesinde görüyoruz. Bu da Laura Shin ve Perianne Boring gibi savunucuları içeriyor. 

Geleceğin para anlayışını şekillendiren kişiler sıralamasını görmek için Cointelegraph 

[poll id=”13″] 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Europol Verilerine Göre Kripto ile 5.5 Milyar Dolardan Fazla Para Aklandı Avrupa’da yasa uygulamakla sorumlu olan Europol’ün yöneticisi Rob Wainwright’ın yayınladığı rapora göre Avrupa’da kripto kullanan suçlular 5 milyar dolardan fazla para akladı. Problemin endişe yaratacak denli hızlı büyüdüğünü de ekledi.  Yönetici ayrıca, banka kullanmadıkları için polisin suçluları...
Şebnem Ertan 19 Şubat 2018