3 Kez Bilen Analist, Çökecek ve Fırlayacak 2 Altcoin Paylaştı!

Vural Erkan
Vural Erkan 27 Kasım 2022
2.369 görüntülenme
3 Kez Bilen Analist, Çökecek ve Fırlayacak 2 Altcoin Paylaştı!

Kripto para piyasası ters rüzgarların etkisi altında kalmaya devam ediyor. Bu yüzden henüz net bir yön belirleyebilmiş değil. Geniş takipçi kitlesi olan bir kripto analisti, bu ortamda Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) görünümünü güncelliyor. Ayrıca, lider altcoin Ethereum holder’larını ETH’nin muhtemelen başka bir büyük satış olayına tanık olacağı konusunda uyarıyor.

“Lider altcoin için, büyük kayıplar mümkün”

Kripto para piyasasında başarılı tahminleriyle tanınan DonAlt takma adlı analist, yeni bir strateji oturumunda, Ethereum’un 1.120 dolar ile 1.200 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördüğünü söylüyor. DonAlt’ın isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Analiste göre, dar trade aralığı, Ethereum önemli yeni dipler görmeden önceki son destek seviyesi. Bu bağlamda DonAlt, şu açıklamayı yapıyor:

Aslında oldukça agresif bir satın alma adımını görmek istersiniz. Ben bunun dışında bir V-dip görmek isterim. Ancak, şimdiye kadar bunu alamadık. Doğal olarak, bu beni biraz geriyor. Şu anda, lider altcoin sınırda. Destek ve direnç arasında duruyor. Bozulmaya başlarsa, büyük kayıplar göreceksiniz.

Altcoin
Kaynak: DonAlt / YouTube

Basın zamanında Ethereum, günlük bazda %0,68 kazançla 1.216 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte ETH, haftalık bazda %3,41 değer kazandı.

DonAlt, XRP’den oldukça umutlu

Ethereum’un ardından analist, SEC ile başı belada olan Ripple (XRP)’ye geçiyor. DonAlt, XRP’nin önemli bir direnç seviyesini aşmayı başarması durumunda toparlanma potansiyel olduğunu söylüyor. Analist, bu görüşlerini ise şu şekilde izah ediyor:

Bu haftalık direncin tamamı, temel olarak 0,38 ile 0,40 dolar arasında. Bunun altında kapatırsa, muhtemelen XRP’mi satardım. Onun üzerinde kapatırsak, bu da bir aralık kırılması olur. Litecoin kadar hoş değil. Ancak, buradaki harika şey, bu aralığı zaten çoktan kırmış olması. Bu yüzden, özellikle ilk mola çok önemli. Bu durumu göz önüne aldığımızda, tekrar kırarsa, performansının büyük ölçüde daha iyi olmasını beklerim.

Altcoin
XRP 1 haftalık grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Basın zamanında XRP, günlük bazda %1,38 artışla 0,4025 dolardan işlem görüyor. Aynı zamanda altcoin, haftalık bazda %6,71 yükselmeyi başardı.

DonAlt, Litecoin’de yükselişe geçiyor

Analistin radarındaki son altcoin projesi Litecoin’e (LTC). LTC, son yedi günde yaklaşık %22 artış gösterdi. DonAlt, LTC çok aylık bir aralığı geçtikten sonra Litecoin’de yükselişe geçtiğini kaydediyor. Buradan hareketle şu tahminlerini paylaşıyor:

LTC için 80 dolarlık alan oldukça ilginç. Bu seviye bir direnç. Bence temelde bunun yanlış bir kaçış olduğunu düşünen insanlar için bir direnç. Demek istediğim, bu çok aylık bir kırılma. Bu çok büyük bir aralık. Uzun, çok uzun zamandır sahip olduğumuz en büyük, en temiz aralıklardan biri. Aslında onu tersine çevirdik. Bunu mutlaka kaçırmak istemezsiniz.

Altcoin
Kaynak: DonAlt / YouTube

Basın zamanında LTC, günlük bazda %1,59 kayıpla 75,26 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte altcoin, haftalık bazda %21,69 artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Core 24 Şimdi Yayında: İşte Bilmeniz Gerekenler!
Bitcoin Core 24 Şimdi Yayında: İşte Bilmeniz Gerekenler! Bitcoin Core 24, kullanıcıların onaylanmamış BTC işlemlerini yüksek ücretli alternatif işlemlerle değiştirmesine olanak tanıyan bir özellik olan RBF standardıyla birlikte geliyor. Merakla beklenen Bitcoin Core 24 artık yayında Bitcoin Core 24, uzun zamandır beklenen ancak tartışmalı bir...
Vural Erkan 28 Kasım 2022