Çöküşleri Öngören Analist, Bitcoin Sattı: Bu Dipleri Bekliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
458 görüntülenme
Çöküşleri Öngören Analist, Bitcoin Sattı: Bu Dipleri Bekliyor!

Kasım 2022’de dibe vururken Bitcoin (BTC) satın alan bir trader, önde gelen kripto para birimindeki varlığının yarısını neden sattığını açıkladı. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

DonAlt, Bitcoin satma gerekçesini açıkladı: 19.000 dolar bekliyor

Analist DonAlt, yakın tarihli bir videoda 47.800 YouTube izleyicisine Bitcoin varlıklarının yaklaşık yüzde 50’sini tasfiye ettiğini bildirdi. DonAlt, önde gelen kripto para biriminde bir düşüş öngören teknik analizin, elindeki Bitcoin’i azaltmasına neden olan faktörlerden biri olduğunu iddia ediyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Dirençte birden çok zaman diliminizin olduğu yerde, örneğin burada, aylık kapanış ve ardından haftalık kapanış direncini elde edersiniz… Yani bunun haftalık açıdan bir miktar devamı varsa ve kırmızı bir mum alırsak, bu ayın da kırmızıyla kapanması söz konusu olabilir. Bu da direncin tutulduğu anlamına geliyor. Sonra, teknik olarak konuşursak, 19.000 dolara düşmek için bir fırsat penceresi var. Çünkü sahip olduğumuz en iyi aylık destek bu. Aynı zamanda ters bir ‘baş ve omuz’ formasyonu gibi olduğu için oldukça güzel olurdu.

Büyük Haber: Kurumsal Para, Bu Altcoin İçin Geliyor!

DonAlt, stoklardan da etkilendi

Trader ayrıca S&P 500 endeksinin geri çekilmesinin Bitcoin varlıklarının bir kısmını satmasına neden olduğunu iddia ediyor. DonAlt, seçiminin elektrikli araç üreticisi Tesla ve video oyunu perakendecisi GameStop’unki gibi meme stoklarındaki son artıştan da etkilendiğini iddia ediyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

S&P’nin dirence karşı oldukça zayıf olduğunu gördüm. S&P’nin büyük ölçüde geri çekilmesini bekliyordum ve gerçekten de geri çekildi. Piyasalarımıza da yansımasını beklediğim gerçekten kötü bir hafta geçirdi. Üstelik, meme hisse senedi rallisi yaşadık. Tesla, 100 dolardan 200 dolara direnişe geçti. Bence bu, biraz risk aldığımız anlamına gelebilir… Bu tür bir düşüş olursa, bu bir şekilde geleneksel pazarlara yayılacak. Bu da kriptoya yayılabilir.

'Tarihi Çöküş Geliyor' Kriz Kâhini: Bitcoin ve Bunlara Koşun!

Analist ayrıca dikkate alınması gereken birçok faktöre işaret ederken “bir sürü şeyiniz var – aylık direnciniz var, haftalık direnciniz var” ifadelerini kullandı. Günlük açıdan fiyat hareketlerinin de “bitkinlik” göstermeye başladığını söyledi. “Bitcoin’deki tüm zaman dilimlerinde ona bakıyor gibiydim, dipten beri ilk kez bu kadar iyi görünmüyordu. Tesla büyük bir ralli yaptı, GME de… Belki de biraz engel ile karşılaşacağımızı gösteren birkaç göstergemiz var,” ifadelerini kullandı.

DonAlt’ın önceki tahminleri ne yöndeydi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi DonAlt, isabetli tahminleriyle gündeme gelen bir analist oldu. 2020’nin Mart ayında görülen 6.100 doları bildi. Ayrıca, 2022’nin Ocak ayının başında, BTC’nin yüzde 44 yükseleceğini öngördü. 2020’nin Şubat ayında BTC’nin 10.300 doların üzerine çıkacağı zirve seviyeyi doğru tahmin etti. Diğer yandan 2022’nin Eylül ayında XRP’nin 0.40 doların üzerinde hareket edeceğini bildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

OP'den Sonra Coinbase Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Sıçradı!
OP’den Sonra Coinbase Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Sıçradı! Bir Web3 veri sağlayıcısı olan Covalent, Coinbase tarafından inkübe edilen yeni bir Ethereum Layer 2 (L2) çözümü olan Base’in test ağı lansmanını desteklemek için Coinbase ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Gelişmenin ardından Covalent’in CQT coin’i sıçrama yaşadı. İşte...
Aslı Dinçer 4 hafta önce