Reklamı kapat

Analist: Çöküşte Bitcoin ve ETH İçin Bu Seviyeleri Bekleyin!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 Mayıs 2022
0 görüntülenme
Bitcoin ether 1640838470282 1640838470473

Kripto araştırmacısı Chirs Burniske, maksimum ayı fiyat senaryoları olarak 20 bin dolarlık Bitcoin (BTC) ve 1.500 dolarlık Ethereum (ETH) öngörüyor

Bitcoin ve ETH için en kötü senaryo: 20 bin dolar ve 1.500 dolar

Kriptokoin.com haberlerinde de bahsettiğimiz kripto piyasasının hisse senetleriyle yüksek korelasyonu hakkında devam eden endişelere rağmen, analistler hala kriptoya güveniyorlar. Piyasa analisti ve Placeholder VC ortağı Chris Burniske’ye göre, Bitcoin ve Ethereum borsa üzerinde üstünlük sağladı ve bu üstünlüğü korumaya devam edecek.

Chirs Burniske, paylaştığı bir tweet’te kripto piyasasının yüksek büyüme gösteren hisse senetlerine karşı ‘oldukça iyi dayandığını’ söylüyor. Lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek değerlerinden yaklaşık %40 düşerken, birçok yüksek büyüme hissesi %60 ila %80 arasında değer kaybetti.

Bitcoin

Eski ARK Invest kripto kolu başkanı, bu eğilimin üç olası nedenini açıklıyor.  Bu nedenlerden biri, kriptonun göreceli gücünün geçici olması ve piyasanın hisse senetlerine yetişmek için daha fazla düşüşe sahip olması olabilir. Senaryoda, iki piyasa liderinin fiyatlarının sırasıyla BTC ve ETH için 20.000 dolar ve 1.500 dolara düşeceğini öngörüyor. Chirs Burniske, şunları söylüyor:

Kriptoların göreceli gücü geçiciydi ve düşecek daha çok yerimiz var. Öngöreceğim maksimum ayı senaryosu 20 bin dolar BTC ve 1.500 dolar ETH olacak, bu da “yalnızca” en yüksek seviyelerden ~%70 iskontolu demek.

Diğer iki neden: Artan benimsenme ve piyasaya sermaye girişleri

Chirs Burniske’nin ileri sürdüğü diğer iki neden ise, a rtan benimsenme ve piyasaya sermaye girişleri. Kripto uzmanına göre, Bitcoin ve Ethereum’un hisse senetlerinden daha iyi performans göstermesi, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olarak artan kabulüne ve ETH’nin “yakında kaliteli getiri sağlayan bir varlık” olarak kabul edilmesine bağlı olabilir.

Chirs Burniske, benimsemenin etkisi hakkındaki düşüncelerini ise “Piyasa, kriptonun kapsayıcı yeniliğini de tanıyor olabilir” şeklinde açıklıyor. Benzer şekilde, hisse senetleri üzerindeki kripto gücünün, son 18 ayda piyasaya giren muazzam miktardaki sermayenin desteğinden kaynaklanabileceğini de kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

16445813904154
Dogecoin’den Tarihi İşlem: NFT Almak İçin Kullanıldı! MyDoge’un kurucu başkanı Bill Lee, Dogecoin aracılığıyla BIG3’ün Aliens’in 25 Fire-Tier sürümünü 600.000 dolar karşılığında satın aldı ve bildirildiğine göre meme kripto para birimi için tarihteki en büyük ticari işlemi işaret ediyor. DOGE’den çok konuşulacak tarihi işlem...
Vural Erkan 4 Mayıs 2022