XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Connectome Nedir? CNTM Ne İşe Yarar?

Misafir Yazar
Misafir Yazar 2 hafta önce
5 görüntülenme
Connectome Nedir? CNTM Ne İşe Yarar?

Connectome nedir? Connectome, yapay zekâ (AI), VR ve Blockchain gibi teknolojileri birleştiren yeni nesil bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Connecttome nedir, ne sunar, CNTM coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruları yanıtladık. Gelin yapay zekâ alanında devrim yaratmayı amaçlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Connectome nedir?

Connectome, insan benzeri AI asistanını “Virtual Human Agent” (VHA) yaratmak amacıyla ortaya çıkan bir teknoloji platformudur. Bunu yapmak için yapay Zekâ (AI), akıllı NPC teknolojisi, Blockchain ve toplum bilimlerinden yararlanır. Proje bu şekilde AI asistanının çok çeşitli konularda uzmanlaşabilmesini sağlamayı hedefler. Buna göre VHA’lar, kişisel asistan veya şirketlerin sistemlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca, sağlık hizmetlerine yardımcı olma ve insan-teknoloji iletişiminde fayda sağlayabilmektedir.

Aslında Connectome, insan-teknoloji arasındaki birlikteliği güçlendirmeyi amaçlar. Web sitesine göre proje, “insanların yapay zekâ teknolojisinden korkmadığı bir gelecek” yaratmak istemektedir. Buna göre platform, çeşitli teknolojilerden yararlanarak insanlarla iletişim kurmakta çok daha başarılı robotlar üretmektedir. Platform, Ethereum üzerine inşa edilmiştir ve tüm VHA’lar Blockchain temelli bir şekilde çalışır. Bu arada, Connecttome’nin CNTM isimli yerel bir kripto para birimi de mevcuttur.

Connectome ne sunar?

Connectome, yapay zekâ oluşturmak için kullanılabilen bir yazılım geliştirme kiti (SDK) sağlar. Bu kit ile oluşturulan yapay zekâlar insanlara benzer şekilde karar alma özelliğine sahiptir. Yani kullanım durumları çeşitlidir. Örneğin, oyun yaratıcıları durumsal yapay zekâ olarak çalışacak algoritmalar tasarlayabilmektedir. Bu algoritma, oyun içi karakterlerin tasarlanmasında fayda sağlama potansiyeli taşır. Ayrıca Connectome içerisinde kişiler ve şirketler, yapay zekâ asistanları (VHA’lar) üretebilmektedir.

Yapay zekâ asistanları, Blockchain ve AR/VR teknolojisinden faydalanır. Yani gördüğü nesneleri analiz etme özelliğine sahiptir. Nesneleri algılar ve yüz ve konuşmaları tanırlar. Yapay zekânın öğrendiği tüm bilgiler Blockchain ağında saklanır. Bu şekilde güvenli ve merkeziyetsiz makine öğrenimi mümkün hale gelir. Bu arada yazılım geliştiricileri, Connectome Market aracılığıyla, oluşturdukları algoritmaları ve yapay zekâları satabilmektedir.

CNTM coin nedir? Ne işe yarar?

CNTM coin, Connectome platformunun yerel kripto para birimidir. Ethereum tabanlı bu ERC-20 tokeni ağ için motor görevi görür. Örneğin, geliştiricilerin algoritma oluşturmak için CNTM coin ile ödeme yapması gerekir. Akıllı sözleşmeler gibi yeni nesil teknolojik ürünlerden faydalanmak için CNTM harcamak zorunludur. Bununla birlikte CNTM coin, platformun pazarı aracılığıyla algoritma ve VHA satın almada ana ödeme yöntemidir.

Connectome nedir? CNTM coin nasıl alınır?

Connectome projesi ile ilgilenen yatırımcılar CNTM satın almanın yollarını aramaktadır. Mevcut olarak CNTM coin, yalnızca bir kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsa OKX’tir. Tokeni satın almak isteyen yatırımcıların OKX borsasına üye olması ve hesabını doğrulaması gerekir. Ardından cüzdanlarına para yatırarak, bakiyelerine bağlı miktarda CNTM coin satın alımı yapabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, ADA, BTC ve Bu 5 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!
DOGE, ADA, BTC ve Bu 5 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı! ABD dolarının gücü, risk varlıklarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ancak bu, Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’lerin bu hafta birkaç güçlü ralli düzenlemesini engellemedi. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, en büyük 8 kripto paranın grafiklerini inceliyor. Kripto para piyasasına...
Vural Erkan 2 hafta önce