XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

4 Gün Kaldı: Cosmos (ATOM) Bu Gelişmeyle Hızla Yükseliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
5 görüntülenme
Cosmos (ATOM) Bu Gelişmeyle Hızla Yükseliyor

Cosmos (ATOM), Haziran ayından bu yana güç belirtileri gösterirken, altcoin piyasanın geri kalanı bocalıyor. Dört gün içinde açıklanacak olan ATOM 2.0 ile ilgili beklenti, fiyatı körüklüyor.

ATOM 2.0’ın detayları Cosmoverse sırasında dört gün içinde açıklanacak

ATOM fiyatı, yaklaşan bir revize nedeniyle 10 Eylül’den bu yana %40’a varan hareketler sergiledi. ATOM’un daha geniş bir gerileme karşısındaki gücü, ayrıntıları yaklaşan bir Cosmos konferansı sırasında duyurulacak olan ATOM 2.0’ı çevreleyen söylentilerden kaynaklanıyor. Cosmoverse, 26-28 Eylül tarihleri ​​arasında Kolombiya’nın Medellín kentinde düzenlenecek. Cosmos’un kurucu ortağı Ethan Buchman ve Osmosis laboratuvarlarının kurucu ortağı Sunny Aggarwal’ın yanı sıra pek çok konuşmacı olarak yer alacak.

ATOM 2.0 ile ilgili ayrıntılar, konferansın ilk gününde kamuya açıklanacak. Etkinlik ayrıca token ekonomisine ilişkin ayrıntılara da yer verilecek.

Cosmos ekonomisiyle ilgili ayrıntılar

Cosmos, yerel tokeni ATOM olan, merkezi olmayan bir bağımsız Blockchain ağıdır. Blockchain’ler Arası İletişim protokolü (IBC), kullanıcıların ağlar arasında sorunsuz bir şekilde atlamasını sağlar. Şu anda, EVM uyumlu Evmos ve gizlilik odaklı Secret dahil 42 farklı IBC Blockchain’i var. Cosmos web sitesine göre, ağın kümülatif piyasa değeri şu anda 9.72 milyar dolar seviyesinde. Bunu Solana’nın 11.4 milyar dolarının sadece biraz altına yerleştiriyor.

ATOM, Cosmos Hub’ı güvenceye almak için kullanılmaktadır. Cosmos Hub, ağdaki diğer tüm Blockcain’leri bağlamak için özel olarak tasarlanan bir Blockchain’dir. Keplr panosu, bir delegenin doğrulayıcısına bağlı olarak, şu anda ATOM stake ödüllerinin %15.19 ile %18.99 arasında olduğunu gösteriyor. Gelir, ATOM emisyonlarından ve Cosmos Hub işlem ücretlerinden oluşur.

Ancak ATOM, enflasyonist göstergeleri nedeniyle eleştiri aldı. Altcoin enflasyon oranı, ATOM stake yüzdelerine bağlıdır. Messari’ye göre, arzın üçte ikisinden fazlası daha dolaşıma girirse, enflasyon oranı %7’ye ulaşana kadar kademeli olarak düşer. Üçte ikiden az olması durumda ATOM %20’ye varan yıllık enflasyona ulaşacak. Karşılaştırıldığında, Ethereum’un enflasyon oranı şu anda %0,19’da. Blockchain’in Proof-of-Stake’e yükseltilmesinden önce bile, token arzı yıllık yaklaşık %4,62 arttı.

ATOM 2.0 neler getirecek?

Cosmos topluluğu üyeleri, ATOM 2.0’ın enflasyon oranını sabitleyeceğini tahmin ediyor. ATOM için bir başka olumlu gelişme de, Cosmos Hub’ı yalnızca Hub’ın kendisini değil, tüm IBC ağının güvenliğini sağlamaktan sorumlu hale getirecek olan Interchain Security’nin yakında piyasaya sürülmesidir. Stakerler ayrıca seçtikleri doğrulayıcı sete bağlı olarak diğer IBC Blockchain’leren ödüller almaya başlayacaklar. Interchain Security, her şey yolunda giderse Ocak 2023’te piyasada olacak.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ATOM fiyatı Haziran ayından bu yana yükseliş trendinde. ATOM 2.0’in yaklaşması, kanalın direnç hattını kıran fiyat hareketlerini tetikliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su Bu Altcoin İçin Açıklama Yaptı
Binance CEO’su Bu Altcoin İçin Açıklama Yaptı: Reddetti! Binance CEO’su, borsanın potansiyel olarak LUNC yakmak için ek ücret uygulayabileceğini iddia ediyor. Ancak altcoin projesinden bazı topluluk üyeleri aynı fikirde değil. Binance CEO’su tarafından önerilen yeni LUNC yakma özelliği Cuma günü bir soru-cevap oturumunda Binance CEO’su...
Buğra Çağlar 2 hafta önce