Gözler Bu Coinlere Kilitlendi: Cosmos ve Bu Altcoinler Fırladı!

Cosmos ve Bu Altcoinler Fırladı
Cosmos ve Bu Altcoinler Fırladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21 Ekim ile 28 Ekim arasında geçen haftada Cosmos %15’lik performansıyla öne çıktı. Ancak, KLAY’ın %90’lik rallisinin yanından bile geçemiyor. Bu yazıda, analist Valdrin Tahiri eşliğinde rallinin devamının nasıl gözüktüğüne göz atalım.

  1. Klaytn (KLAY) – %91.11
  2. Dogecoin (DOGE) – %40.52
  3. Theta Network (THETA) – %19.19
  4. Toncoin (TON) -%18.53
  5. Cosmos (ATOM) -%17.99

İşte yeşil haftanın altcoin liderleri

Klaytn (KLAY)

KLAY, 29 Temmuz’da 0,334 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyordu. İki başarısız denemeden sonra 24 Ekim’de çizgiden çıktı. Aynı gün 0,293 dolara ulaştı. Ancak yukarı doğru hareketi sürdüremedi ve bunun yerine uzun bir üst fitil kaydetti. Kısa bir geri çekilmenin ardından KLAY fiyatı başka bir yukarı hareket başlattı. Şimdi 24 Ekim’deki en yüksek seviyelerine yaklaşıyor.

Şu anda 0,618 fib geri çekilme direnç seviyesinden 0,254 dolardan çıkmaya çalışıyor. Bunu yapmakta başarılı olup olmadığı veya reddedilip, gelecekteki fiyat eğiliminin yönünü belirleyecek. Bir kırılma durumunda, KLAY’in bir sonraki dirence doğru 0,310 dolardan artması bekleniyor. Reddetme durumunda, fiyatın 0.192 dolara düşmesi muhtemel.

Gözler Bu Coinlere Kilitlendi: Cosmos ve Bu Altcoinler Fırladı!

Dogecoin (DOGE)

Piyasa verileri, DOGE fiyatının Mayıs 2021’de ATH fiyatı olan 0.740 dolara ulaşmasından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Dört başarısız denemeden sonra, Dogecoin fiyatı büyük bir yükseliş şamdanının ortasında hattan çıktı.

Aynı zamanda, kripto piyasasının haftalık RSI’si, yükseliş sapması (yeşil hat) oluşturduktan sonra kendi düşüş eğilimi çizgisinden çıktı. Yukarı hareket devam ederse, en yakın direnç alanı 0.115 dolar olacaktır. Tersine, 0.055 dolarlık kırılma öncesi seviyelerin (kırmızı çizgi) altına bir düşüş, yeni düşük seviyelerin beklendiği anlamına gelir.

THETA, çift dip formasyonu tamamlandı

THETA fiyatı, Mart 2022’den bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyordu. Ancak, Haziran başında çift dip formasyonu oluşturmaya başladı. Bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilmesinin yanı sıra, çift dip, haftalık RSI’da (yeşil çizgi) yükseliş sapması ile birleştirildi.

Şu anda THETA fiyatı çizgiden çıkma sürecinde. Yukarı hareket devam ederse, en yakın direnç alanı 1.680 dolar olacak. Tersine, 0,911 dolar seviyesindeki kırılma öncesi seviyelerin altına bir düşüş, THETA fiyatını 0,680 dolara doğru çekecek.

TON, 1,94 doların üzerindeki kırılmada yapılan girişim

TON fiyatı, 1.25 dolar yatay destek alanında sıçradığı 20 Ekim’den bu yana hızlı bir şekilde yukarı doğru hareket ediyor. Ancak, 1,94 dolarlık direnç alanından çıkamadı, bunun yerine çift tepe formasyonu ve düşüş mum çubuğu oluşturdu. Düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğunun reddedilmesi ve üretmesi nedeniyle, TON fiyatı için en olası senaryo 1,25 dolarlık yatay alana doğru bir düşüş gibi görünüyor.

Öte yandan, 1,94 dolarlık direnç alanının üzerinde bir günlük kapanış, trendin bunun yerine yükseliş olduğu ve kripto pazarındaki yeni zirvelerin izleyeceği anlamına gelir.

Cosmos, direnç çizgisine ulaştı

Cosmos fiyatı, 8 Eylül’de 14.149 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyordu. Şu anda, ikinci çıkış denemesini yapma sürecinde (kırmızı simge). ATOM fiyatının çizgiden çıkıp çıkmadığı veya reddedilip reddedilmediği, muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecektir. Bir kırılma, ATOM fiyatını 14.682 dolara götürürken, reddetme muhtemelen 11.710 dolara doğru düşüşe neden olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Gözler Bu Coinlere Kilitlendi: Cosmos ve Bu Altcoinler Fırladı!