CryptoGPT Coin Çıkarıyor: Bu Yapay Zeka Coin’ler Sıçradı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
526 görüntülenme
CryptoGPT Coin Yapay Zeka Coin'ler Sıçradı

CryptoGPT Coin Cuma günü Bitfinex, Bybit, Bitget ve diğer dört borsada listelenecek. Haber esnasında yapay zeka coin’ler yeşil bölgede işlem görüyor.

CryptoGPT Coin bu tarihte büyük merkezi borsalarda listeleniyor

Yapay zeka odaklı Blockchain protokolü CryptoGPT, kendi token’ini çıkararak yapay zekanın (AI) ve ChatGPT’nin başarısını yakalamaya çalışıyor. GPT kısaltması altında alınıp satılacak olan token, Cuma günü saat 13:00 TSİ’de Bitfinex, Bybit, Bitget ve diğer kripto borsalarında listelenecek. Proje, kullanıcıların “AI2Learn” olarak adlandırdığı bir kavram olan fitness, flört, oyun ve eğitim alanlarındaki verilerinden para kazanabilecekleri bir platform sağlıyor.

Ayrıca, sahiplerinin etkinlik verilerini depolayan bir dizi NFT sunulacak. Henüz doğrulanmamasına karşın şirket, web sitesinden bulunduğu beyanda ekosisteminde iki milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. Google Trends’e göre 2021’in başından bu yana Google’da “yapay zeka” için yapılan aramaların %300 artmasıyla, yapay zeka sektörüne yeni yatırımcılarını ağırlıyor.

Bu yapay zeka coin’ler patlama yaşadı

AI teknolojisini kullanan kripto paralar, yılın başından bu yana yükseldi ve yatırımcılar en son trendden yararlanmaya çalışırken Bitcoin ve Ethereum gibilerini geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak yatırım haberiyle ralli yapan sayısız AI coin’e bu yazıda yer verdik. CryptoGPT Coin etrafındaki hype esnasında en çok değer kazanan yapay zeka coin’ler şu şekilde:

  • DOC.COM (MTC): %7,54
  • Raven Protocol (RAVEN): %5,5

CryptoGPT hakkında

CryptoGPT, Ethereum tabanlı bir katman 2 çözümüdür. Merkezsizlik ve yapay zeka, en önemli teğetlerinden ikisidir. Ekosistem, büyük ölçüde yapay zeka geliştirme amacıyla veri toplamaya yöneliktir.

CryptoGPT’nin çözümü, kullanıcılara şifrelenmiş sıfır bilgi kanıtlama teknolojisini kullanarak anonimleştirilmiş verilerini paylaşmaları için kripto kazanma fırsatı vermeyi amaçlıyor. Altta yatan teknoloji, kullanıcı anonimliğini korumayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, farklı sektörlerde yapay zeka modelleri oluşturmak için kullanılabilecek gerekli veri noktalarının yakalanmasına yardımcı olur.

CoinMarketCap’teki proje bilgilerine göre CryptoGPT, “trilyon dolarlık yapay zeka ve veri pazarının zenginliğini dağıtmak için inşa edilmiş, Blockchain ile yapay zekayı başarıyla birleştiren” “ilk” teknolojidir. Ek olarak, CryptoGPT’nin şu anda halihazırda 2 milyon kullanıcılı uygulamaları olduğu öne sürülüyor.

İngiltere’nin yapay zeka danışmanı CryptoGPT’ye katıldı

Öncesinde, Ripple Net’in eski lider geliştiricisi Dejan Erja’nın şu anda CryptoGPT’de CTO olduğunu belirtelim. CryptoGPT yöneticisi, daha önce Ethereum ve Cosmos ekosistemlerinde Blockchain teknoloji ekiplerine danışman olarak çalıştı. Ayrıca İngiltere’nin Yapay Zeka Danışmanı da CryptoGPT ekibinin bir parçasıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, Altın, Emlak, Hisse Senedi: Hangisi En İyi Yatırım?
Bitcoin, Altın, Emlak, Hisse Senedi: Hangisi En İyi Yatırım? Finans artık küreselleştiğinden, hangi yatırımın en önemli getiriyi sağladığı tartışması hararetle devam ediyor. Dünya çapındaki yatırımcılar şu soruyla boğuşuyor: Bitcoin mi, Altın mı, Emlak mı yoksa Hisse Senetleri mi? Finans uzmanı Jay Speakman, Bitcoin’den başlayarak her bir...
Vural Erkan 3 hafta önce