CryptoPunk Çılgınlığı: Bu Token 1 Milyon Dolara Satıldı!

15 1
15 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasını alın, biraz serseri ekleyin ve kendinize başarı için bir reçeteniz olsun. Sadece bu hafta CryptoPunk, 375 ETH’ye (1.041.344.97 USD) satıldı.

CryptoPunk

CryptoPunk projesini bu kadar özel yapan nedir?

Peki bu serseriyi bu kadar özel yapan ne? 10.000 koleksiyonun sadece 115’inde silindir şapka var ve bu onlardan biri ve sadece 286’sı 3D gözlüklere sahip. Bu küçük aksesuarlar, serseriler açık artırmaya çıktığında büyük faktörler haline geliyor. Daha büyük punk hareketiyle birleşen küçük görsel ayrıntılar, CryptoPunk’ı ana akım koleksiyon ürünlerine itiyor. 

Punk, isyanı ve müzik endüstrisi normlarıyla yüzleşmeyi sembolize etmeye geldiyse, kriptonun bir hareket olarak kurumsal finansmana benzer bir şey yaptığı söylenebilir. Otoriterlik karşıtlığı, şirket karşıtı açgözlülük ve anti-kapitalizmin görsel bir gösterimi, özetlemek gerekirse, hem punk hem de kripto para birimlerinin üç yoludur. 

CryptoPunk

Saç stillerinden modaya ve sekse kadar, hardcore punk, insanlara ekonomik eşitsizlik ve işçi sınıfının ihmali konusundaki hayal kırıklıklarını kültürel olarak ifade etmelerini sağlayan sanatsal bir hareketti. NFT’nin tanıtılmasıyla birlikte, punk hareketi ideolojilerini ifade etmenin yeni bir yolunu buldu.

Kısa bir Punk tarihçesi: Neyi amaçlıyorlar?

Kriptokoin.com olarak daha önce yayımladığımız üzere CryptoPunk, 2017 yılında Larva Labs tarafından piyasaya sürüldü ve ilk punkların çoğu ücretsiz olarak dağıtıldı. Bu, takas edilemeyen tokenlerin ilk serilerinden biriydi. 10.000 benzersiz CryptoPunk karakter var ve hiçbiri aynı değil. Bu karakterlerin tahsil edilebilir doğası onları yüksek değerli mülk haline getirdi ve bir tanesi bu yılın başlarında açık artırmada 11,7 milyon dolardan fazla bir tutara satıldı. Birçoğu, NFT sahnesinin hala ilk günlerinde olduğuna inanıyor. 

CryptoPunk

Bununla birlikte, CryptoPunk koleksiyoncuları arasında iyi bir yere sahiptir ve son üç yıl boyunca bu alternatif avatarlar için pazar sıcak kalmıştır. CryptoPunk satın almak, artık kriptonun sunduğu kesintiyle ilişki kurmak ve statükoya karşı savaşmak için eyleme geçirilebilir bir yol haline geldi. Ayrıca, açık artırmaya konu olan punk türü, aksesuarlar, giysiler, gözlükler ve dövmelerle temsil edilen kişiye doğrudan hitap edebilir. Patti Smith’in kitabından bir yaprak çıkarırsak, CryptoPunk’a ve daha keskin bir şekilde punk ve kriptoya yönelen insan türlerini anlamaya başlayabiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

CryptoPunk Çılgınlığı: Bu Token 1 Milyon Dolara Satıldı!