350 Binden Fazla Benzersiz Cüzdan Bu Altcoin’i Tutuyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
821 görüntülenme
350 Binden Fazla Benzersiz Cüzdan Bu Altcoin'i Tutuyor!

On-chain analitik platformu Nansen, Treasure DAO’nun (MAGIC) son zamanlardaki performansı hakkında ayrıntılı analizler sundu. Verilere göre, ilk altcoin madencileri, ağdaki token sahiplerinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Ayrıca, tüm ayı piyasası MAGIC biriktiricilerinin, mevcut MAGIC fiyatıyla kâr edemediğini söylüyor.

Nansen: Bu altcoin 350.000’den fazla benzersiz cüzdanda

Kripto para birimleri, DeFi ve NFT hakkında bilgi sağlayan Blockchain analitik aracı Nansen, Blockchain oyun protokolü Treasure DAO’nun yerel tokeni olan MAGIC’in son performansı hakkında bilgi verdi. Bir Twitter dizisinde Nansen, Treasure DAO ekosistemindeki bazı balina adreslerinin faaliyetleri hakkında ayrıntılar paylaştı.

Nansen’e göre, 12 Aralık 2022’de dünyanın en büyük kripto borsası Binance’te listelenen kripto para birimi MAGIC’i tutan 350.000’den fazla benzersiz adres var. Analitik platformu ayrıca, erken dönem MAGIC madencilerinin oyun ağındaki büyük token sahiplerinin önemli bir bölümünü temsil ettiğini ortaya çıkardı. İlk MAGIC madencileri, 6 Ekim 2021 ile 6 Ocak 2022 arasında Genesis Havuzunda MAGIC’in ilk 200 hissesini paylaşanları içeriyor.

Analitik platformunun raporunda başka neler var?

Nansen tarafından yayınlanan veriler, ilk MAGIC madencilerinden 10’unun ilk 1.000 MAGIC sahibi arasında olduğunu gösteriyor. Bunlar, Treasure DAO ağındaki oyun tokeninin en uzun süreli holder’ları veya staker’ları arasında yer alıyorlar. Nansen tarafından bildirilen önemli bir gösterge “Ayı Piyasası MAGIC Accumulator”. Bu gösterge, 17 Haziran 2022 ile 9 Ocak 2023 arasında minimum 200.000 MAGIC tokenine sahip olan adresler hakkında ayrıntılı bilgi sağlıyor. Bu adresler arasında, Nansen’in MAGIC fiyatının yaklaşık 0,58 dolar olduğu 16 Aralık 2022’den beri MAGIC tokenleri biriktirdiğini belirlediği bir adres var. Nansen analizi, tanımlanan adresin şu anda 2 milyon doların üzerinde gerçekleşmemiş kâra sahip olduğunu gösteriyor.

Altcoin

İleti dizisinde Nansen, tüm Ayı Piyasası MAGIC Biriktiricilerinin mevcut MAGIC fiyatıyla kâr elde edemeyeceğini de ortaya koyuyor. Platform tarafından belirtilen adreslerden biri, 0,33 dolardan 151.781 MAGIC token satın aldı. Aynı adresin bazı tokenleri 0,27 dolardan sattığı da dikkat çekiyor. BTC12 Capital ile ilgili olduğundan şüphelenilen başka bir biriktirici, 5 gün içinde önemli miktarda MAGIC satın aldı ve sattı. Nansen’e göre, sağladığı MAGIC analizi, bir Arbitrum tokeninde durum tespiti yapmanın klasik bir modeliydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

XRP, ADA, MATIC, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!
XRP, ADA, MATIC, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Stratejileri! Hisse senedi piyasaları yükseliş eğilimini sürdürürken, kripto yatırımcıları BTC ve XRP gibi altcoin fiyatlarının hangi yöne gideceğini seçmeden önce bu haftaki Federal Reserve açıklamalarını bekliyor. ABD hisse senedi piyasalarındaki güç ve ABD dolar endeksindeki (DXY) zayıflık, kötü...
Vural Erkan 3 hafta önce