Danışmanlık Devi Sebebini de Açıkladı: Dogecoin’lerinizi Satın!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 18 Haziran 2022
0 görüntülenme
kanchanara CiSmaFlKjtE unsplash scaled

Finansal danışmanlık şirketi The Motley Fool, yakın zamanda Dogecoin ile ilgili bir makale paylaştı. Makalede, yatırımcıların DOGE varlıklarını satabileceğine dikkat çekiliyor. İşte detaylar…

Dogecoin heyecanı bitti mi?

Her yükselişin bir düşüşü vardır. Kripto para birimleri de bu konuda bir istisna değil. Yılın başından bugüne kadarki toplam piyasa değeri kabaca yüzde 56 düştü. 880 milyar dolar civarında değişiyor. Bununla birlikte, tüm paralar aynı değildir. Dogecoin, yatırımcıların sektördeki potansiyel bir toparlanma üzerine bahis oynamasını özellikle kötü bir yol haline getirebilecek belirli zorluklarla karşı karşıya. Peki, neden? The Motley Fool, DOGE’daki “hype’ın” sona erdiğine dikkat çekiyor

Dogecoin Mucidi Bu 2 Altcoin'e İşaret Etti: Ders Çıkarın!

Aslen kripto endüstrisindeki vahşi spekülasyonlarla dalga geçmek için kurulan Dogecoin, orijinal “meme coin”; teknik avantajlar yerine yatırımcıları çekmek için hype’a dayanan bir tür kripto para birimidir. Varlık, desteğini sık sık tweetleyen Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın çabalarından büyük ölçüde yarar sağladı. Bununla birlikte, The Motley Fool’a göre coşkunun, onu destekleyecek temeller olmadan sürdürülemez olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca makro düzeydeki zorlukların durumu daha da kötü hale sokabileceği riski de var.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto ekosisteminde; altı aydan biraz fazla bir süre içinde, 1 trilyon doların üzerinde değer buharlaştı. Bu, yatırımcıların, genellikle Dogecoin gibi spekülatif varlıklara atacak daha az parası olduğu anlamına gelir. Ana akım ekonomide, FED faiz oranlarını artırarak ve bilançosunu küçülterek bir sıkılaşma döngüsüne giriyor. Bu hamleler, piyasadaki sermaye ve likiditeyi azaltabilir. Yatırımcının riskli varlıklara yönelik iştahını azaltabilir.

Ortalığı Karıştıracak SHIB İddiaları: Shiba Inu Mucitleri...

Dogecoin’in tasarımının modası geçmiş

Uzun vadede, enflasyon ve likidite ile ilgili makroekonomik zorluklar muhtemelen çözülecektir. Ancak rekabet, Dogecoin’in gelecekteki bir kripto para birimi toparlanmasında bile emsallerinin gerisinde kalmaya devam etmesine neden olabilir. 2013’teki lansmanından bu yana, genellikle Dogecoin’in köpek temelli markasını ve Elon Musk ile olan ilişkisini kopyalayan daha fazla meme kripto para birimi piyasaya girdi. Son zamanlarda, Shiba Inu (şu anda en büyük 17. kripto para birimi), muhtemelen Dogecoin’i artırmayı amaçlayan bir dizi Musk tweet’inin ardından 2021’in sonlarında yüzde 60.000’in üzerinde bir ralli yaşadı.

Rakip meme coin’lerinin çoğu, Dogecoin ile aynı eksikliklerle karşı karşıyalar. Bu nedenle uzun vadeli kazançlarını korumaları pek mümkün değil gibi duruyor. Ancak, varlığın zayıf ekonomisini ve farklılaşma eksikliğini vurguluyorlar. Ayrıca, bu yeni rakiplerden bazıları teknik avantajlara sahiptir. Öncelikle değeri depolamak ve iletmek için bir yol olarak hizmet eden Dogecoin’in aksine, Shiba Inu kendi meme-coin ekosistemini yaratmaya çalışıyor. Bu, yatırımcıların yenileri karşılığında tokenlerini kilitleyerek pasif gelir elde etme yollarını içerir (staking). Shiba Inu ayrıca, kullanıcılarının ağında oyun deneyimleri oluşturmasına ve keyfini çıkarmasına izin vermek için tasarlanmış bir metaverse projesi üzerinde çalışıyor.

Dogecoin (DOGE)

Daha büyük zorluklar mı geliyor?

Kripto para endüstrisinin 2022’de önemli ölçüde düşmesiyle birlikte, sıkıntıyı hisseden tek varlık Dogecoin değil. Bununla birlikte, The Motley Fool’a göre; ikonik meme coinin, ayı piyasası sırasında emsallerinden daha düşük performans göstermesine ve muhtemelen gelecekteki bir toparlanma sırasında gecikmesine neden olabilecek belirli zorluklarla karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

crossing arrows
Kripto Milyarderi: Bu Altcoin’ler Ölecek! Bunlar ise Yaşayacak Mark Cuban, en son Bitcoin ve altcoin çöküşünü, Warren Buffett’ın piyasa yorumuyla karşılaştırdı. Ayrıca bu dönemde ayakta kalacak ve yok olacak olan kriptolar hakkında düşüncelerini paylaştı. İşte milyarder isim Cuban’ın yorumları… Mark Cuban, yıkıcı teknolojilerin sürdürülebilirliğine inanıyor...
Aslı Dinçer 18 Haziran 2022