Danışmanlık Devi: Meme Coinleri Unutun! Bu 3 Altcoin Patlar!

Danışmanlık Devi: Meme Coinleri Unutun! Bu 3 Altcoin Patlar!
Danışmanlık Devi: Meme Coinleri Unutun! Bu 3 Altcoin Patlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasındaki mevcut meme token çılgınlığı durma belirtisi göstermiyor. Görünüşe göre her yatırımcı, değeri patlayacak ucuz meme coinleri arıyor. İşler o kadar kontrolden çıktı ki kripto para borsası Coinbase kısa süre önce meme token’lara yatırım yapmanın tehlikeleri hakkında bir uyarı yayınladı.  Ancak ABD merkezli danışmanlık devi The Motley Fool’un analisti Dominic Basulto’ya göre iyi haber şu ki, büyük getiriler elde etmek için meme tokenlara yatırım yapmanıza gerek yok. Analiste göre hala 1 doların altında fiyatlandırılan büyük piyasa değerine sahip kriptolardan önemli bir getiri elde etme şansınız var.  Bu açıklamasına paralel olarak analist, yakın zamanda paylaştığı bir analizinde yükseliş beklediği üç altcoin’i belirledi. İşte detaylar…

Analist: Meme coinleri bırakın! ADA alın

İlk sırada Cardano (ADA) var. 0,37 dolardan fiyatlandırılan Cardano, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 doların yüzde 88 altında işlem görüyor. Yine de Kriptokoin.com verilerine göre piyasa değerine göre hala ilk 10 kripto arasında yer alıyor. Analist, Cardano’nun 2017’de piyasaya girdiğine dikkat çekiyor. “Bu nedenle yarın ortadan kaybolacak bir meme tokenına yatırım yapmıyorsunuz,” diyor. Ayrıca analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Cardano bu yıl yaklaşık yüzde 50 artış gösterdi ve son dönemdeki güçlü büyümesine bağlı olarak daha da yükselebilir. Büyümenin özel bir alanı, Cardano’nun aniden en iyi üç Blockchain’den biri olarak ortaya çıktığı NFT’ler oldu. Cardano, 2022 yılında genel geliştirme faaliyetlerine göre en iyi Blockchain olarak sıralandı ve bu da gelecekteki iyi şeylerin potansiyel bir işareti.

En önemlisi, Cardano nihayet Blockchain dünyasının en önemli sektörlerinden biri olan merkezi olmayan finans (DeFi) alanında işleri tersine çeviriyor. Dolayısıyla analiste göre DeFi, Cardano’yu çok daha yukarılara taşıyacak tek katalizör. DeFi’nin gücünü değerlendirmek için kullanılan önemli bir metrik olan kilitli toplam değer (TVL) şu anda 10 ayın en yüksek seviyesinde. Cardano’nun TVL’si 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 172 gibi şaşırtıcı bir oranda arttı.

Listedeki diğer altcoin: MATIC

Sırada, piyasa değerine göre bir başka ilk 10 kripto olan Polygon (MATIC) var. Polygon şu anda 0,88 dolardan işlem görüyor ancak 2,92 dolara kadar yükseldi. Genellikle Ethereum (ETH) Blockchain’i için en iyi layer 2 ölçeklendirme çözümlerinden biri olarak kabul edilmekte. Şu anda Ethereum, işlemleri kullanıcılar için yeterince hızlı veya ucuz bir şekilde işleyemiyor. Bu nedenle Polygon gibi layer 2 çözümlerine güveniyor. Polygon, Ethereum’daki büyümeden faydalanmaya devam ediyor ve analiste göre öngörülebilir gelecekte de edecek.

PEPE, DOGE, SHIB ve Diğer Meme Coinleri Almalı mısınız?

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, The Merge’den sonra bile Blockchain’in Polygon gibi layer 2 çözümlerine ihtiyaç duymaya devam ettiğini söyledi. Tek sorun, layer-2 alanının son zamanlarda kalabalıklaşması. Bunun da Polygon’un son fiyat performansına bir sınır koyması. Yıl boyunca Polygon yalnızca yüzde 14 artış gösterdi. Bununla birlikte, şu anda hem Nike hem de Starbucks’ı içeren müşteri listesiyle etkilemeye devam ediyor.

SingularityNET de tavsiye edilen coinler arasında

Son olarak, sadece 0,27 dolardan işlem gören SingularityNET, Basulto’ya göre, satın alabileceğiniz en yüksek getirili yapay zeka kriptolarından biridir. SingularityNET yıl içinde yüzde 492 oranında baş döndürücü bir artış gösterdi. Pek çok yeni yapay zeka kriptosu 2023’te birdenbire ortaya çıkmış gibi duruyor. Ancak SingularityNET bunu yıllardır yapıyor. Bu kripto paranın arkasındaki ekip, yapay zekayı Blockchain teknolojisiyle birleştirme konseptine öncülük etti. Muhtemelen dünyanın en ünlü yapay zeka robotu olan Sophia ile yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

Bu Hafta Fokuslanılacak 4 Altcoin ve Kritik Tahminler!

SingularityNET’in daha da yükselmesi için sabırlı olmanız gerekebilir. ChatGPT, üretici yapay zeka olarak bilinen bir yapay zeka türünde uzmanlaşıyor. Ancak SingularityNET çok daha büyük bir hedef için çalışıyor: yapay genel zeka veya AGI. Bu tür yapay zeka genellikle Hollywood bilim kurgu filmlerinde karşımıza çıkar. Bilirsiniz, bilgisayarların insanlardan daha zeki olduğu filmler.

Sonuç olarak analiste göre risk/ödül dengesi açısından Cardano muhtemelen 1 doların altında satın alabileceğiniz en iyi kripto. Analist, “Cardano’nun DeFi’deki son büyümesini hesaba katarsanız, nihayet Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolara geri dönebileceği düşünülebilir. Bunu yaparsa, yatırımınızdan 10 kat getiri elde etmeye yakın olursunuz,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Danışmanlık Devi: Meme Coinleri Unutun! Bu 3 Altcoin Patlar!