Davos’ta Dünya Liderleri Kripto Düzenlemeleri İstedi

0 görüntülenme

Politik liderlerin endüstrideki düzenlemelerinin artması talebinin ardından İsviçre‘nin bir şehri olan Davos’da yapılan 2018 Dünya Ekonomi Forumu’nda Bitcoin ve diğer kripto paralar sıcak bir gündem maddesi olarak yerlerini aldı. Bu liderlerin pek çoğu kripto paraların suçlular ve diğer kötü kişiler tarafından kullanılmasına dair olan endişlerini paylaştı.

Bloomberg ile yapılan bir röportajda Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May “Kripto paraların özellikle suçlular tarafından kullanılabilme ihtimallerinin çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurup onları çok dikkatli bir şeilde incelemeliyiz.” diye ekledi.

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond bu düşünceleri tekrar edip ardından da şu öneride bulundu; ” Piyasadaki Bitcoin miktarı küresel ekonomide sistemik olarak önemli bir hal almadan önce”  düzenlemedeki sorunları tetkik etmek önem taşıyor.

Hammond ayrıca “Düzenleyiciler dijital para üzerine koyduklarını düzenlemelerini dikkatli bir şekilde yapmalı ve bu düzenlemelerin blockchain teknolojisinin potasniyel yararları üzerinde negatif etkileri olmadığından emin olmalı” dedi.

Amerika Hazine Bakanı Steven Mnuchin de fikrini belirtmekten geri kalmadı. Zirvede “küresel finansmanın yeniden düzenlenmesi” panel tartışması sırasında, şunları söyledi:

“Bitcoin, dijital para veya farklı bir şey olması farketmeksizin benim için kripto paralarda altın kural, onların yasadışı aktivitelerde kullanılmadığından emin olmuş olmam”

Mnuchin ayrıca cüzdan sağlayıcılarının mevcut banka standartlarına uymasını şart koşarak diğer hükümetleri de kendi hükümetinin düzenleyici yaklaşımını benimsemeye davet etti.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Youtube Reklamları İzleyenlerin İşlemcileri Madencilik İçin Kullanılıyor Hacklenen Youtube reklamlarına yerleştirilen Coinhive, kullanıcıların bilgisayar işlemcilerini madencilik için kullanıyor. Bilmeyenler için söyleyelim, Coinhive Monero Blockchain için JavaScript aracılığıyla madencilik hizmeti sunan, internet sitelerine yerleştirilen bir mining programı. Kripto paraların sürekli inişler çıkışlar yaşaması, insanların madencilik...
Ömer Taha Gülberk 28 Ocak 2018