DeFi Coinleri Toplanıyor: Balinalar Bu 8 Altcoini Seçti!

DeFi Coinleri Toplanıyor
DeFi Coinleri Toplanıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, çoğu altcoin’in harekete geçmesiyle tekrar yeşilde işlem görüyor. Lido DAO (LDO), bugün %2 ile en fazla değer kazanandı. Benzer şekilde, DeFi coinleri cephesinde de balinaların artan ilgisi ortaya çıkıyor.

DeFi coinleri tekrar dikkat çekiyor

DeFi piyasası, son birkaç gündür devasa balina satın alımlarında yer alıyor. 16 Ekim’de tüm protokollerde kilitlenen toplam değer (TVL) Ekim’deki en düşük noktasındaydı. Daha sonra bu noktadan eğilim tersine dönmeye başladı. Şu anda, söz konusu metrik 54 milyar dolarlık yüksek bir puan gösteriyor. Aşağıda gösterildiği gibi, geçtiğimiz gün bu cephede %1’e yakın bir toparlanma kaydedildi.

Maker ve Lido Finance gibi bireysel protokoller, geçtiğimiz hafta boyunca %4’ün üzerinde artış kaydetti. Böylece daha geniş bir toparlanmayı teşvik etti.

İlginç bir şekilde, Algorand’ın TVL’si bu ayın başından beri yükseliyor. 7 Ekim’de kaydedilen 175 milyon dolarlık düşük bir seviyeden, platformun TVL değeri, 274 milyon dolarlık ATH seviyesine ulaşma eğiliminde. Özellikle, geçen güne göre %2’lik bir artış kaydetti.

Fiyat cephesinde, Çarşamba günü ilk beş kazanan arasında üç token DeFi ile ilgiliydi. Curve DAO’nun yerel tokeni %8’den fazla artarken, Maker ve Lido sırasıyla %7 ve %6 değer kazandı.

DeFi Coinleri Toplanıyor

Ayrıca balina izleme platformu WhaleStats, DeFi platformu Convex Finance’in geçtiğimiz gün en büyük 500 Ethereum balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşme platformu olduğunu ortaya çıkardı. Bundan birkaç saat önce, rekor Lido’nun ellerindeydi.

Aslında, katılım açısından da balinalar DeFi tokenlerini izliyor. Uniswap, son 24 saat içinde en büyük 1000 ETH balinası arasında işlem hacmine göre 10 tokenin bir parçasıydı. İşlemler çoğunlukla satın alma tarafındaydı. Örneğin, “BlueWhale0180” adlı balina, Salı günü yaklaşık 11.504.633 değerinde 1.791.999 UNI tokeni satın aldı. Olumlu duygular sayesinde, DeFi tokeni günlük %3 değer kazandı.

Shiba Inu (SHIB), en büyük 2.000 Ethereum balinasının cüzdanında ilk sırada

Şu anda, Uniswap ve Maker en büyük 2000 Ethereum balinasının portföylerinde toplam %5 ağırlığa sahip. Shiba Inu (SHIB), 128,7 milyar dolar ile bu balinalar arasında en büyük pozisyonu taşıyor. Listenin ilerleyen sıralarında LINK ve MANA gibi köklü Ethereum token’lerini görüyoruz. WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, en büyük 2000 Ethereum balinası portföylerinin büyük bir kısmını aşağıdaki kripto para birimlerine ayırıyor.

  1. Shiba Inu (SHIB)
  2. Maker (MKR)
  3. BitDAO (BIT)
  4. PAX Gold (PAXG)
  5. Uniswap (UNI)
  6. Locus Chain (LOCUS)
  7. Chainlink (LINK)
  8. Decentraland (MANA)

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams, geçen hafta tamamlanan B Serisi finansman turundan gelen fonların projesinin büyümesini desteklemek için kullanılacağını açıkladı.

Aynı şey, web uygulamalarına ve geliştirici araçlarına yatırım yaparak, NFT’leri başlatarak ve diğerleri arasında mobil ortama geçerek yapılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DeFi Coinleri Toplanıyor: Balinalar Bu 8 Altcoini Seçti!