DeFi Protokolü Curve’ün Kurucusu Artık Oylama Gücünün Yüzde 71’ini Kontrol Ediyor

Curve Finance Pool Image
Google News

Kriptokoin.com – Curve’ün (CRV) kurucusu ve CEO’su Michael Egorov şu anda merkezi olmayan borsanın yönetişim oylama gücünün %71’ini kontrol ediyor.

Egorov, yEarn protokolünün %50 üzeri oy gücüne karşı koyma girişimi gibi görünen bir teşebbüste, “aşırı tepki verdiğini” söyledi ve hedeflediğinden daha fazla CRV’yi kilitleyerek gücü, önemli ölçüde kendine yönlendirdi.

Curve’de teklifleri oylamak için CRV token sahiplerinin token’ları kilitlemesi ve karşılığında veCRV alması gerekiyor. veCRV, kişinin Curve’deki oylama gücünü temsil ediyor. Kullanıcılar, token’larını farklı dönemler için kilitleyebilir. Bir kullanıcı token’larını ne kadar uzun süre kilitlerse, oylama güçleri de o kadar artar.

yEarn kurucusu Andre Cronje Twitter’da yaptığı bir açıklamada “Kurucu ödülleri ve LP’lerden ve diğer seçmenlerden önemli ölçüde daha yüksek olduğu için, hemen hemen herkesi dışarda bıraktı. Bu nedenle oylama şu anda anlamsız görünüyor,” ifadelerini kullandı.

Curve ekibi şimdi token sahiplerini mevcut oylama yapısına denge getirmek için CRV’lerini kilitlemeye teşvik ediyor. Şu anda toplam dolaşımdaki CRV arzının yalnızca %6,7’si oylama için kilitli durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku