Reklamı kapat

“Değerinin Çok Altında!”: Alman Araştırma Firmasından Ethereum Yorumu

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 27 Mayıs 2020
0 görüntülenme
eth

Kriptokoin.com – Yeni araştırmalar, Ethereum ‘un, (ETH) değerinin ciddi şekilde altında olduğunu gösteriyor.

Kripto araştırma firması Blockfyre, Salı günü Ethereum ekosisteminin dört temel metriğini inceledi ve analizi yayınladı. Bu metrikler şunlar: geliştirici etkinliği, madenci bakiyeleri, gaz kullanımı ve ortalama yatırılan dolar. Dört metriğin tamamındaki olumlu eğilim, ETH’nin bugün değerinin altında olduğunu ve kripto paranın fiyat atışına gidebileceğini güçlü bir şekilde ortaya koyuyor.

https://twitter.com/blockfyre/status/1265252762553548800

Blockfyre, Almanya merkezli ve dijital varlık yatırımları üzerine derinlemesine piyasa araştırmalarına odaklanmış bir şirket. Bu analizinde başka bir kripto veri platformu Santiment’ten de yararlandığı bildiriliyor.

23 Mayıs’ta rekor seviyeye ulaşan gaz kullanımı, Ethereum ağının her zamankinden daha fazla kullanıldığının en güçlü göstergesi. Kullanıcılar, NFT oyunlarıyla etkileşim kurarak ve merkezi olmayan borsalarda işlemler yaparak Ethereum dApp’lerinde işlem yaptığında söz konusu gaz kullanımı gerçekleşir. Daha yüksek gaz kullanımı, daha fazla dApp kullanıcısı olduğunu ve mevcut kullanıcılar arasında kullanımın genişlediğini gösterir – ki bunların her ikisi de ETH’nin uzun vadeli fiyatı için olumlu gelişmeler.

Madenciler ve yatırımcılar ellerinde Ethereum tutuyor

Ethereum’a yatırım yapılan dolarlar ve madenciler tarafından tutulan ETH’ler de, 2018’deki diplerden sonra yeni zirvelere işaret ediyor. Blockfyre’a göre madenci bakiyeleri 2018’in başından bu yana iki kattan fazla arttı.

Blockfyre kurucu ortağı Simon Dedic, “Madencilerin ve yatırımcıların 2018’den bu yana ETH tutması gerçekten ilginç. Görünüşe göre çoğunluk bu fiyatların ETH satmaya değmeyeceği konusunda hemfikir,” dedi. Ayrıca, 2018 artışından sonra fiyat düşüşünün bir kısmının, sermayeyi dolar olarak korumak için büyük miktarlarda ETH satan ICO projelerinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Geliştirici faaliyeti 2018 yılından bu yana güçlü seyrini sürdürüyor. Uniswap ve Balancer gibi DeFi ürünleri, dağıtık ağa yeni özellikler ve artan değer getiren Ethereum geliştiricilerin oluşturduğu önemli örneklerden.

Dedic son olarak şunları söyledi: “Açıkçası fiyatla ilişkili olmasa da, geliştirme faaliyeti bence süper bir yükseliş göstergesi. Ethereum 2.0 başarılı bir şekilde faaliyete geçerse ve DeFi pazarı büyümeye devam ederse, ETH fiyatında yükseliş için çok güzel bir katalizör olabilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

b69e75aa 789a 11e9 933d 71f872cf659b image hires 212916
“Çin Yuanındaki Düşüş Bitcoin Fiyatını Tetikleyebilir”: Dikkat Çeken Korelasyon Kriptokoin.com – Analistler, Bitcoin (BTC) trader’larının yuandaki fiyat değişimlerine dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor. Bunun nedeni, tarihsel olarak, kripto para biriminin Çin para biriminin zayıflık gösterdiği anlarda olumlu bir performans sergilemesine dayanıyor. Yuan (CNY), Eylül ayı başından bu...
Aslı Dinçer 27 Mayıs 2020