Dentacoin Nedir? DCN Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 23 Ekim 2022
7 görüntülenme
Dentacoin Nedir? DCN Ne İşe Yarar?

Dentacoin nedir? Dentacoin (DCN), küresel diş sağlığı endüstrisini daha uygun fiyatlı hale getirmeyi amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Dentacoin nedir, ne sunar, DCN nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin Blockchain teknolojisini kullanarak diş sağlığı alanında devrim yaratmayı amaçlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Dentacoin nedir?

Dentacoin (DCN), küresel diş endüstrisini daha uygun fiyatlı hale getirmeye yardımcı olmak için tasarlanan ilk Blockchain projesidir. Bu merkeziyetsiz, Ethereum tabanlı bir akıllı sözleşme protokolü aracılığıyla çalışır. Blockchain teknolojisinin sağladığı şeffaflık, hız ve güvenlik ile sektörde devrim yaratmayı hedefler. Projenin whitepaper’ına göre şu anda dünya nüfusunun %80’inin diş sağlığı hizmetlerine erişimi bulunmamaktadır. Platform, misyonunu bu insanlara kaliteli bir diş sağlığı hizmeti vermek olarak tanımlar.

Dentacoin ne sunar?

Dentacoin hem bir finansal teknoloji aracı hem de lojistik platformudur. Piyasada Bitcoin ve Litecoin gibi diğer birçok merkeziyetsiz p2p (eşler arası) Blockchain platformlarından farklıdır. Bunun yerine Dentacoin, yalnızca küresel diş endüstrisini ilerletmeye odaklanır. Böylece, rekabetçi olmayan bir kripto para birimi olarak piyasada varlığını korumaya çalışır. Endüstriyi yeniden icat etmek zordur. Ancak proje, ekibin hedeflerini daha iyi göstermek için bir dizi araca sahiptir.

Öncelikle proje, hasta incelemelerinin tarafsız bir şekilde yayınlanmasını sağlayan Blockchain tabanlı bir inceleme platformuna sahiptir. Bu, diş hekimleri için pazar araştırması değeri yaratan platformdur. İkinci olarak Dentacoin’in bir mobil uygulaması bulunur. Bu uygulama, kullanıcıları, dişlerini nasıl sağlıklı tutacakları konusunda eğiten bir oyun programı sunar. Üçüncü olarak DentaVox isimli bir iletişim platformuna sahiptir. Bu, kullanıcıların kafalarına takılan soruları sorduğu bir forumdur. Son olarak proje, sağlık veri tabanı, ticaret platformu ve diş güvencesi sağlar.

DCN nedir? Ne işe yarar?

DCN, Dentacoin ağının yerel kripto para birimidir. Piyasada DeFi ve NFT gibi alanlara yoğunlaşan çoğu kripto paranın aksine, sadece diş hizmetleri üzerinde hizmet verir. Temelde DCN, proje içerisinde kullanıcıları ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Örneğin eğitim verenler, forumlarda soruları cevaplayan uzmanlar ve sağlık verilerini doğrulayanlar DCN ödülleri alır. Ayrıca hasta incelemelerini tarafsız bir şekilde inceleyip yayınlayan kullanıcılar da ödüllendirilir.

Dentacoin nedir? DCN nasıl alınır?

Dentacoin mevcut olarak Latoken, CoinTiger, HitBTC, Uniswap ve Mercatox’ta listelenmektedir. İlgili yatırımcıların bu kripto para borsalarından birine üye olması gerekmektedir. Bunun ardından yatırımcılar, tokeni satın almak için cüzdanlarına DCN paritelerine uygun bir varlık yatırmalıdır. Böylece, kripto para birimini satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Meme Coin'de Devasa Büyüme: 100 Bin Arttı! 
Bu Meme Coin’de Devasa Büyüme: 100 Bin Arttı!  Popüler meme coin projesi Dogecoin (DOGE) holder’larının sayısı Ekim ayında yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre, 3 ayda neredeyse 100.000 artış kaydetti. DOGE, holder sayısında artış kaydetti Meme coin projesi Dogecoin (DOGE), uzun bir aşağı yönlü fiyat hareketi ile...
Vural Erkan 23 Ekim 2022