Dentacoin Nedir?

Osman Kuzucu
Osman Kuzucu 21 Ocak 2018
36 görüntülenme

Blockchain hayatımızda git gide yaygınlaşıyor

Blockchain teknolojisi Bitcoin ile hayatımıza girdiğinden beri çok büyük ilerleme kat etti ve hayatımızda yavaş yavaş yer almaya başladı. Özellikle Ethereum gibi blockchain projeleri sayesinde artık blockchain teknolojisi hayatımızda uygulamalarıyla yer alıyor. Bu yazımızda da belki de en farklı kullanım alanıyla karşımıza çıkan Dentacoin’i inceleyeceğiz.

Dentacoin nedir?

İsminden de anlaşılacağı gibi Dentacoin diş ve diş sağlığı ile ilgili bir kripto koin. Blockchain ve Ethereum tabanlı olan bu koin diş klinikleri ve insanlar arasında blockchain ağı ile bağlantı oluşturuyor ve kullanıcılara daha güzel bir diş sağlığı deneyimi sağlıyor. Dentacoin sayesinde anlaşmalı dişçilerden daha uygun fiyata hizmet alabilir, ziyaret etmek istediğiniz klinik ve diş hekimi hakkında bilgi sahibi olabilir, ziyaretiniz sonrasında hizmet hakkında yorum yapabilir ve dünya üzerinde diş ve klinik malzemelerinin uygun fiyata ticaretini yapabilirsiniz.

Dentacoin neden önemli?

Dentacoin’in bu denli önemli ve son zamanlarda giderek popüler olmasının sebebi gerçek hayatta insanların ihtiyacı olan bir hizmete blockchain tabanlı çözüm getiriyor olması. Şimdiye kadar çevremizden sıkça duyduğumuz “ne işe yarıyor bu kripto paralar?” sorusuna bir cevap niteliğinde bir proje olduğu için öne çıkıyor. Belki de Dentacoin alanında bir ilk olarak blockchain teknolojisini günlük hayatla iç içe bir hale getirerek insanların blockchain teknolojisinin nerelerde kullanılabileceğini anlamasına yardımcı olacak.

Nasıl Dentacoin edinebilirim?

Dentacoin koin satışları sona erdi ancak fırsatı kaçırmış değilsiniz. Farklı borsalar üzerinde işlem gören Dentacoin’e BTC/ETH gibi koinler ile sahip olabilir ya da Dentacoin ekibinin geliştirdiği platform üzerinden diş ve diş sağlığı hakkındaki sorulara cevap vererek veya ziyaret ettiğiniz klinik/hekim hakkında görüş bildirerek Dentacoin kazanabilirsiniz. Ayrıca projenin arkasındaki ekip 2018’in ekim ayında yeniden bir koin satışı yapmayı planlıyor. Yine koin satışından da Dentacoin satın alarak projeye dahil olabilirsiniz.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Metaverse Coin'e Hack Saldırısı: Fiyat Sert Düştü! 
Kripto Para Borsalarındaki Çalışan Sayısı Hızla Artıyor Son günlerde ekonominin de gündemine oturan kripto para borsaları, dünya çapında dijital para birimlerine olan ilginin hızla artması nedeniyle, büyük kripto para borsaları yüzlerce yeni personel alıyor.  Bitcoin.com’un haberine göre, Aralık ayında kripto paraların ve Bitcoin’in fiyatının...
Burak Can Senyelli 21 Ocak 2018