“Öyle Bir Kriz Geliyor ki” Dev Altın Tahmincisinin Son Yorumları!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 23 Ekim 2022
27 görüntülenme
"Öyle Bir Kriz Geliyor ki" Dev Altın Tahmincisinin Son Yorumları!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaya dair yeni paylaşımlar yaptı. Uzman isim, altın ve gümüşe dair toparlanma yorumları ile gündeme geldi. İşte detaylar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı: Kriz geliyor

İslam Memiş, yeni bir video yayınladı. Altının ons fiyatında 1.635 doların kritik bir öneme işaret ettiğini aktardı. Altının bu seviyenin üzerinde tutunması gerektiğini düşünmekte. Ons altın fiyatındaki geri çekilmelerin, 2022’nin Mart ayından bu yana yüzde 22’lik bir düşüşe işaret ettiğini söylüyor. Diğer yandan, altının gram fiyatında 980 liralık destek, 1.038 liralık dirence işaret ediyor. Analist, 1.000 liranın altında altın alımına “her zaman evet dediğini” söylüyor. Ons altının toparlanmaya başlaması durumunda, gram altının da pozitif hareketler sergileyeceğine inanmakta.

20 Wall Street Analisti: Altın Haftaya Bu Seviyeleri Görebilir!

Altın dışında genel ekonomik görünümünü paylaştı. “Öyle bir kaos, ekonomik kriz geliyor ki” diyen uzmana göre, bunu görüp önceden tedbirini alanlar ve almayanlar açık bir şekilde ortaya çıkacak. Fransa ve Atina’daki eylemlere işaret eden Memiş, “ekonomik krizlerin toplumsal kaosa dönüştüğünü” söylüyor.  Özellikle alım gücünün düştüğüne ve fakirliğin devam ettiğine dikkat çekerken, bu nedenle insanların sokağa çıkmaya başladığını söyledi. Kasım ve Aralık aylarında Avrupa’da ayaklanmaların devam edeceğini iddia ediyor.

Diğer yandan ABD dolarının durumuna değinen uzman, dolar/TL paritesinde TCMB’nin faizi 10.50’ye indirmesi ile tepki görmeyi beklediğini aktardı. Fakat böyle bir değişim olmadığının altını çizdi. Son olarak, piyasanın artık yeni bir hikayeye ihtiyaç duyduğunu söyledi. Şimdiki “bayat piyasanın” geride kaldığına inanmakta.

"Sarsıcı Dalga Yaklaşıyor" 6 Analist: Altın Bu Dipleri Oyuyor!

“Şu anda hasat zamanı”

Ayrıca gümüş hakkında da beklentilerini aktaran analist, gümüşün ons fiyatında aşağı yönde 18, yukarı yönde 19 dolarlık seviyelere işaret ediyor. Önümüzdeki hafta boyunca 19 doların üzerine yükselişlerin görülebileceğini söylüyor. Genel olarak her düşüşün alım fırsatı olduğunu söyleyen uzmana göre, “şu anda hasat zamanı”. Bu nedenle yatırımcılar da toplamaya devam ediyor. Uzman, takipçilerine “elimize yeni para geçtikçe altın ve gümüş biriktirmeye devam ediyoruz,” diyor. Altının 1.002 lira yerine 1.112 lira olması durumunda yine de gram altınları bozdurmamak gerektiğini söylüyor.

Mal almadan, altını satmayacağını söylüyor. “Ev alırken, araba alırken” sadece takas yapıldığını aktarıyor. Ayrıca uzman, “açığa mal satmayız” ifadelerini de kullanıyor. Altın ve gümüşü alma ve biriktirme tarafında olduğunu aktarıyor. Yatırımı, toprağa yapacağını aktarıyor. 2023 yılında toprak ve arazi fiyatlarının konuşulacağını söylüyor. “Biz, arazi ve toprak alımlarımızı yapmaya devam ediyoruz,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ADA, ETH, SHIB ve Altcoin Sezonu İçin Tarih Belli Oldu!
ADA, ETH, SHIB ve Altcoin Sezonu İçin Tarih Belli Oldu! Bitcoin bu ay 19.000-20.000 dolar aralığında değer kazandı. Bu ay, BTC, genel olarak daha az volatil kaldı. Bununla birlikte, ABD TÜFE verileri Bitcoin’i 13 Ekim’de 18.190 dolara sert bir şekilde düşürdü. Ancak BTC, alt aralıktan hızla yükseldi....
Aslı Dinçer 23 Ekim 2022