Dev Balina, 321 Bitcoin’i Yuttu! Ünlü CEO Uyardı: Bu Seviye Balinaların!

rejting market 99 2
rejting market 99 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitinfocharts tarafından sağlanan verilere göre, üçüncü en büyük kripto para balinası Bitcoin varlıklarına 321 BTC daha ekledi. Balinanın Bitcoin cüzdanının toplam bakiyesi, şimdi akıllara durgunluk veren 111.794,59 BTC’ye ulaştı. Bu da yaklaşık 4,75 milyar dolar ediyor. Haberin detayları ve daha fazlası için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Anonim balina düşüşte Bitcoin almaya devam etti

Balina, düşüşte BTC’de 13,5 milyon dolar daha satın aldı. Anonim balinanın, şu anda kripto adresinde neredeyse 5 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunuyor. BTC analitik web sitesinden elde edilen verilere göre, balinanın cüzdanında tuttuğu BTC miktarı (111.794.59 BTC), tüm Bitcoin arzının %0,5939’unu oluşturuyor. Cüzdanda 446 gelen işlem ve 54 giden işlem görünüyor. Ayrıca cüzdan, potansiyel 2.527.773.751 dolar kar içeriyor.

Bitcoin
Bitcoin

Küçük BTC yatırımcıları Bitcoin arzının %13,9’una sahip

Popüler on chain veri sağlayıcısı Glassnode’un yakın tarihli bir tweetine göre, daha düşük miktardaki Bitcoin sahiplerinin cüzdanlarında, yukarıda bahsedilen kripto balinasından 14 kat daha fazlası bulunuyor. Kripto analisti Yuri Molchan’a göre, küçük yatırımcılar, önemli fiyat düzeltmelerinden şikayetçi olduklarında, lider kripto üzerinde biriktirmeye devam ediyorlar. Glassnode, kripto analisti Willy Woo tarafından sağlanan verileri kullanarak, bakiyelerinde 10 BTC’den daha az olan Bitcoin adreslerinin, “dijital altın” Nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 dolardan geri atıldığından bu yana Bitcoin’i eskisinden daha hızlı biriktirdiğini tweetledi:

Gelenek olarak göründüğü gibi, daha küçük Bitcoin HODLer’ları, önemli düzeltmelerden sonra genellikle BTC’yi yığarlar. woonomic’in ifade ettiği 10 BTC’den daha azına sahip olanlar, Mayıs ortasındaki satıştan bu yana birikimlerini hızlandırdı. Artık arzın toplu olarak %13,9’unu ellerinde tutuyorlar.

Scott Bauer: BTC bir aralıkta sıkışmış durumda

Profesyonel trade platformu Prosper Training Academy’nin CEO’su Scott Bauer, son Bitcoin fiyat düzeltmesinin ardından, balinaların yaşanan volatiliteye kısmen katkıda bulunan varlığın daha fazlasını biriktirerek, avantaj elde ettiğini söylüyor. Scott Bauer, Bitcoin fiyatının uzun süredir mevcut aralıkta kaldığını ve balinalara birikim yapma fırsatı verdiğini kaydediyor ve Bitcoin’in, 36.000 dolarlık işarete yönelik 42.000 dolarlık engeli aşmadıkça, balinaların hala üstün olacağını öne sürüyor.

Bitcoin

Scott Bauer’e göre, Bitcoin’deki düşüş, kripto para piyasalarının 7/24 kullanılabilirliğinden yararlanarak, riskli varlıklara sahip mucitlere birikim yapma fırsatı sundu. CEO, Pazar günü Bitcoin’in neredeyse %10 düştüğünü ve Pazartesi günü borsanın satılmasının ardından kripto piyasalarının mükemmel bir yatırım fırsatı sunduğunu belirtiyor:

Bitcoin bir aralıkta sıkışmış durumda. Bu aralığın çok düşük ucunda olur. Şimdi oldukça uzun bir süredir bir aralıkta kaldı ve biz gerçekten 42.000 doları kırıp seviyeyi değiştirene kadar. Ama biz bu 42.000 doları gerçekten kırıp, belki 36.000 ya da 37.000 dolar seviyesine inene kadar, bence boğalar hala üstün durumda.

“Bitcoin Fed’in bir sonraki yönünü bekliyor”

Ayrıca Scott Bauer, borsa gibi Bitcoin’in de Federal Rezerv’in faiz oranlarıyla ilgili bir sonraki açıklamasını bekliyor olabileceğini söylüyor. CEO, çoğu yatırımcının Bitcoin almaya karar vermeden önce Fed’in bir sonraki yönüne kadar kenarda durabileceğini tahmin ediyor. Scott Bauer, kripto para birimleri, faiz oranları ve dolar arasındaki korelasyon belirsizliğini korusa da yatırımcıların Fed’in bir sonraki yönünü beklemeyi tercih edeceklerini belirtiyor. 

BTC

Scott Bauer’ın duyarlılığı, varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesinde hız kazanması göz önüne alındığında, Bitcoin’in volatilitesinin Pazartesi günü yoğunlaşmasından sonra geldi. Bitcoin, bu ayın başlarında kritik bir psikolojik nokta olarak kabul edilen 50.000 doların üzerinde işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Balina, 321 Bitcoin’i Yuttu! Ünlü CEO Uyardı: Bu Seviye Balinaların!