Dev Balina AGIX Sattı ve Bu Yapay Zeka Coinden Aldı!

Dev Balina AGIX Sattı ve Bu Yapay Zeka Coinden Aldı!
Dev Balina AGIX Sattı ve Bu Yapay Zeka Coinden Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere son zamanlarda trend hale gelen yapay zeka teknolojisi, birçok kripto paraya ilham verdi. Uzun bir süredir yatırımcıların gözdesi olan SingularityNET’in (AGIX) önderliğinde ilerleyen yapay zeka coin’leri, bir süredir balinalar tarafından takip ediliyor. Önde gelen bir kripto para balinası ise elinde bulunan AGIX coinleri, bu yapay zeka coin ile değiştiriyor! İşte detaylar…

Dev kripto para balinası bu yapay zeka coin için varlıklarını sattı!

Kripto para piyasası, yapay zeka (AI) ile kasıp kavrulurken, birçok yatırımcı bu sektöre doğru yöneliyor. Özellikle yapay zeka projelerinin sunduğu özelliklere dikkat çeken yatırımcılar, yakın zamanda yükselişe geçen AGIX, FET ve GPT gibi coin’lere yöneldiler. Son dönemin en hareketli kategorisi yapay zeka coin’lerinde gerçekleşen son satış ise yatırıcımcıların dikkatini çekti. Önde gelen bir kripto para balinası, merkeziyetsiz iki borsa Uniswap ve 1inch’i kullanarak toplamda 10 milyon dolarlık yapay zeka coin alım satımında bulundu.

Piyasa Analisti: Bu Yapay Zeka Coinleri Uçabilir!

On-chain analitik platformu Lookonchain tarafından aktarılan veriler, yakın zamanda kripto para balinasının trend ile yükselişe geçen SingularityNET’i sattığını ortaya koyarken, balinanın 7.86 milyon dolar değerinde 17.8 milyon adet AGIX sattığını açıkladı. Bunun ardından önde gelen kripto para balinası, varlıklarını USDT’ye çevirerek başka coin’lere yöneldi.

Yapay zeka sektörüne olan ilgi yapay zeka botu ChatGPT ile ön plana çıkarken, kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere ChatGPT’nin yeni yapay zeka dili GPT-4’ün piyasaya sürülmesi, yapay zeka coin’lerin fiyatında yükseliş yaşanmasına neden oldu. Özellikle FET ve GPT’nin yükselişe geçtiği bu trendde, önde gelen kripto para balinası 1.87 milyon USDT harcayarak 20.3 milyon adet GPT coin aldı.

Balinanın satışı ardından AGIX fiyatı düşüşe geçti!

On-chain analitik platformu Lookonchain, balinanın hareketlerinin yatırımcılar tarafından sıkı takibe alınması gerektiğini aktarıyor. Balina, büyük varlıklarla alım satım yaptığı için fiyata anlık olarak yön verebiliyor. Bu yüzden uzmanlara göre dev kripto para balinasının, yatırımcıların merceğinde olması gerekiyor.

Öte yandan dev kripto para balinasının satışı ardından AGIX fiyatında yaşanan düşüş, birçok yatırımcının dikkatini çekti. GPT’de yüzde 10’un üzerinde değer kazanımı görülürken AGIX, yüzde 8’den fazla düşüş yaşayarak yatırımcılarını üzdü. Ayrıca AGIX, piyasa değerinde de bir düşüş yaşadı ve anlık olarak AGIX piyasa değeri 491 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Ayrıca ChatGPT’nin yükselişe geçmesiyle beraber yapay zeka projeleri oldukça popüler oldu. Birçok kripto para uzmanı, ilerleyen aylarda yapay zeka projelerinde gerçekleşecek yeni gelişmelerle beraber piyasanın daha da ileri seviyeleri aşabileceğini aktardı. Bununla beraber kripto para uzmanları, yapay zeka dünyasının daha da ileri gideceğinden oldukça emin gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Balina AGIX Sattı ve Bu Yapay Zeka Coinden Aldı!