Dev Balina Uyandı: Binance’e Bu Altcoin’den Boşalttı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
3.146 görüntülenme
Dev Balina Binance'e Altcoin Boşalttı

Yaklaşık 7 aydır uykuda olan devasa bir altcoin balinası tekrar harekete geçti. Yüzde 30 büyüyen portföyünün hepsini Binance cüzdanına aktardı.

7 aydır uyuyan altcoin balinası tüm portföyünü Binance’e boşattı

Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre devasa bir Dogecoin balinası, kripto piyasasındaki satışların ortasında 2 milyardan fazla DOGE tokenini hareket ettiriyor. Balinanın işlemleri esnasında Dogecoin fiyatı %5 düşüşteydi. En büyük meme coin, günün düzeltmesine kadar Ocak ayında %30’luk bir ralliye tanık oldu. Ancak, son iki gün içinde piyasa genelinde yaşanan satışlar DOGE fiyatında hafif bir geri çekilmeye yol açıyor. Ayrıca, yatırımcılar arasındaki ilginin azalması nedeniyle balinalar DOGE satıyor ve Shibarium Beta sürümünün ortasında yüklü miktarda Shiba Inu’yu piyasa sürüyorlar.

25 Ocak tarihli ilgili işlemde DOGE, yaklaşık 7 aydır uykuda olan balinanın cüzdanından Binance’e aktarıldı. Whale Alert’e göre dev yatırımcı, bugün Binance’e 117.53 milyon dolar değerinde 1.400.000.004 Dogecoin (DOGE) transfer etti.

İşlem kayırlarına göre balina, beş dakika içinde Binance’e 82.66 milyon dolar değerinde 985.000.236 DOGE aktardı. On-chain veriler, balinanın geçen yıl 23 Mayıs’ta 1.400.000.000 DOGE satın aldığını ortaya koydu. Devasa yatırımcı o zamandan beri işlem yapmıyor. Şimdi 7 ay sonra aniden tekrar aktif hale geldi. Tesla’nın üç aylık kazançlarının açıklandığı gün DOGE tokenlerini alıp sattı.

Balinalar, son zamanlarda yaşanan keskin piyasa toparlanmasının ardından aktif hale gelirken, Dogecoin destekçisi Elon Musk’ın meme coin’i Twitter’a entegre etme konusundaki ilgisizliği, balinaların satış yapmasının nedeni olabilir. Ayrıca, hareketsiz balina işlemleri genellikle fiyatlarda yaklaşmakta olan bir düşüşe işaret eder.

Tesla’nın dördüncü çeyrek kazançları öncesinde Dogecoin düşüşte

Dogecoin balinaları, Tesla dördüncü çeyrek kazançlarını açıklayana kadar meme coin biriktirmek için fırsat buldu. İkinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında Elon Musk’ın Tesla’nın hiç DOGE satmadığını söylediği hatırlayalım. Otomobil üreticisi, DOGE cinsinden ödemeleri kabul ettiği için Tesla ürünlerinin satışı üzerinden yüklü miktarda Dogecoin elde ediyor. Bu arada, önümüzdeki saatlerde açıklanacak Tesla kazanç raporu öncesinde DOGE fiyatı %5 civarında değer kaybetti.

CMC verilerine göre, DOGE fiyatı şu anda son 24 saatte %5,15 düşüşle 0.08376 dolar seviyesinde işlem görüyor. Lider meme coin, geçen yıl boyunca meydana gelen tüm iflaslara rağmen piyasa değerine göre ilk 10 arasında kalmayı başardı. Teknik göstergeler şimdi, Dogecoin’in olası bir fiyat artışına yakın olabileceğini gösteriyor. 0,09 dolar direnç aralığından bir kırılma, fiyatın %22’ye kadar yükselebileceği bir koridoru açabilir. Yine de, Tesla kazançlarının kırılmaya yol açıp açmayacağı henüz belirsiz.

Kriptokoin.com olarak güncel Dogecoin teknik analizlerine bu yazıda yer verdik. 25 Ocak’ta açıklanması beklenen Tesla’nın üç aylık kazanç raporu, şirketin son üç boyunca kripto portföyünü koruyup korumadığını ortaya çıkaracak. Tesla’nın ikinci çeyrekte Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığını açıklamasına rağmen CEO Elon Musk, üç ayda bir yaptığı yatırımcı görüşmesinde şirketin Dogecoin’i de elinde tuttuğunu ve hiçbirini satmadığını açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AB Yeni Kripto Para Yasasını Onayladı
Avrupa Parlamentosu, Bankalar İçin Yeni Kripto Para Yasasını Onayladı! AB milletvekilleri 24 Ocak’ta kriptoya yatırım yapan bankaların kripto para yatırımlarının euro eşdeğerini sermaye olarak tutmalarını zorunlu kılan bir yasa çıkardı. Yeni kripto para piyasası bu tarihte yürürlüğe girecek Reuters’un haberine göre, bankalara mali durumlarını ayarlamaları için...
Buğra Çağlar 2 hafta önce