DeFi Piyasası İçin Tarihi Gün: Dev Banka, Bu Altcoin’e Başvurdu!

defi
defi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransız çokuluslu bankacılık devi Société Générale (SocGen), DAI altcoin projesinin arkasındaki MakerDAO’nun yönetim forumlarında Perşembe günü yaptığı bir teklifte tarihi bir olaya imza attı. Ünlü banka tarafından bir stablecoin DAI kredisi için teminat olarak verilen zincir üstü tahvil tokenlarını kabul etmek amacıyla DeFi platformuna başvuru yapıldı.

SocGen, DeFi altcoin projesi için başvuruda bulundu

Fransa’nın en büyük üçüncü bankası olan Société Générale, MakerDAO’nun forumunda yayınlanan bir gönderiye göre, Ethereum Blockchain’inde çıkardığı tahvilleri teminat olarak kullanarak MakerDAO’da DAI’yi ödünç almayı teklif etti. SocGen’in bir yatırım şirketi ve yan kuruluşu olan SG — Forge, MakerDAO’nun OFH tokenlarını protokolde 20 milyon DAI karşılığında teminat olarak kabul etmesini teklif ediyor. OFH tokenları, 2025’te vadesi dolan, 40 milyon euro değerinde, yüzde 0 oranlı, ev kredileriyle desteklenen teminatlı tahvilleri temsil ediyor. SocGen, gönderide aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu ilk kullanım örneği aracılığıyla SG-Forge, Societe Generale tarafından tutulan OFH tokenlarını yeniden finanse etmeyi, yeni finansmanın yasal yapısını oluşturmayı, uygun muhasebe ve operasyonel ilkeleri uygulamayı, en büyük DeFi protokollerinden biriyle entegre olmayı amaçlıyor.

Yatırım Analizi: İşte NFT ve DeFi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

İşlem nasıl gerçekleşecek?

Karmaşık bir yasal mimaride bir dizi tüzel kişilik ve üçüncü taraflar arasında aracılık edilen kredi, 20 milyon dolarlık DAI’ye kadar çıkıyor. Bu yüklü miktar ile birlikte SocGen’in bu hamlesinin, bugüne kadar DeFi’ın kurumsal olarak benimsenmesine yönelik en büyük adımlardan biri olacağı düşünülüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SocGen, 2019 yılına kadar Ethereum Blockchain’inde tahvil destekli tokenlar yayınlayarak, Blockchain varlıklarını deneme konusunda lider olmuştur.

SocGen’in başvuru için teminat olarak sunduğu tokenlar 2020’de ihraç edildi, sabit %0’lık bir orana sahip ve 2025’te vadeleri doluyor. Moody’s ve Fitch derecelendirme kuruluşlarından AAA notuna sahipler. DAI olarak her iki tahvil tokenı da Fransız yasalarına göre tanınmaktadır. Teklif, SG – Forge’un SocGen’e kredi vermesini sağlayacak. Bunu yapmak için SocGen, OFH tokenlarının sahipliğini SG – Forge’a devredecek. Buradan da tokenlar Maker’a yatırılacak ve onlara karşı DAI ödünç alınacak. SG – Forge daha sonra DAI’yi USD ile değiştirecek ve bu USD’yi SocGen’e ödünç olarak verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DeFi Piyasası İçin Tarihi Gün: Dev Banka, Bu Altcoin’e Başvurdu!