Reklamı kapat

Dev Bitcoin Borsalarının Yöneticileri İle G20’de Önemli Görüşme

Serkan Eser
Serkan Eser 18 Haziran 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin.com – Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para birimi borsalarının temsilcileri, bu ayın sonlarına doğru Japonya’da düzenlenecek olan G20 Topluluğu’nun küresel finans liderleri ve politika belirleyicileri ile görüşecek. G20 zirvesiyle aynı zamana denk gelen V20 zirvesi, Bitcoin ve kripto düzenlemelerinin geleceğiyle ilgili kritik kararlar alınacak olması nedeniyle oldukça önemli bir etkinlik.

Dev Bitcoin borsalarının yöneticileri, V20 Zirvesi’ne katılıyor

V20 Zirvesi (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları Zirvesi) olarak adlandırılan etkinlik, 28 ve 29 Haziran tarihlerinde Osaka’daki G20 Zirve’si ile aynı zamana denk geliyor. Circle, Coinbase, bitFlyer, Kraken ve Huobi gibi büyük kripto para birimi borsalarındaki yöneticiler etkinliğe katılacaklar arasında.

Katılımcıların önceliği, kara para aklama ile mücadele etmek için kurulmuş hükümetler arası bir organ olan Finansal Eylem Görev Gücü’nün tartışmalı bir önerisini ele almak. FATF’ın yeni kurallarının çoğu yaygın olarak destekleniyor. Ancak kripto para borsalarını zorda bırakacak bir kural ise çok tartışılıyor.

FATF’ın yeni kuralları, Bitcoin ve kripto paraları olumsuz etkileyebilir

FATF’ın yeni kuralları, kripto borsalarının bankalara benzer şekilde talep üzerine müşteri verilerini ilgili taraflar ve yetkililerle paylaşmasını gerektiriyor. Kripto borsaları ise bu duruma karşı çıkıyor. Bunun nedeni ise, müşterilerin gizlilik endişeleri sebebiyle borsalardan fonlarını çıkarıp ayrılması olarak belirtiliyor. Ayrıca bu yeni kurallar görünüşe göre işletme maliyetlerini büyük ölçüde artıracak.

Hong Kong’da varlık yönetimi lisansına sahip dijital varlık finans hizmetleri şirketi Diginex’in uyumluluk sorumlusu Malcolm Wright, FATF’ın fikirlerinin çoğunu desteklerken, bilgi toplama kuralının uygulanabilirliğinden şüphe ediyor. Kripto endüstrisindeki çoğu kişi, kuralların istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini savunuyor.

V20 Zirvesi, şirketlerin endişelerini FATF’a sunmasına olanak tanıyacak

V20 zirvesi, şirketlerin bu endişeleri FATF ve küresel politika belirleyicilere vurgulamasına olanak sağlayacak ve aynı zamanda FATF’a uygulama için rehberlik ve zaman dilimleri hakkında daha fazla netlik sağlamak adına bir platform sunacak. FATF, kara para aklama ve terör finansmanı ile mücadeleye odaklanan, 1989 yılında kurulan standart bir hükümetlerarası kurumdur. Üyeliği, “dünyanın tüm bölgelerinde en büyük finans merkezlerini” temsil eden 36 ülke (Türkiye’de dahil) ve iki bölgesel kuruluştan (Avrupa Komisyonu ve Körfez İşbirliği Konseyi) oluşmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Libra’yı Tanıtan Facebook’tan Dev Bir Hamle Daha: Kripto Para Cüzdanı “Calibra” Yolda Kriptokoin – Bugün Facebook’un kripto parası Libra’nın teknik incelemesi ile dijital varlığın ve onu destekleyen blok zinciri protokolünün temel ayrıntılarının açıklandığı tanıtım bülteni yayınlanmış durumda. Libra isimli kripto para bir stablecoin olarak faaliyet gösterecek ve rezerv para birimleri...
Mesut İnan 18 Haziran 2019