Dev Bitcoin Borsası Bittrex Merkezini Bu Ülkeye Taşıyor

Mesut İnan
Mesut İnan 22 Ekim 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Kripto para borsası Bittrex bugün bir duyuru yaparak merkezini Blockchain adası olarak isimlendirilen Malta’dan Lihtenştayn taşıdığını duyurdu.

Taşınma sebebi açıklanmadığı halde borsa, 29 Ekim’de Malta’da faaliyet gösteren Bittrex International’ın kapanacağını söyledi. İlginçtir ki, geçen ay, Malta’nın mali düzenleyicisi kara para aklamayı önleyen lisanslı kripto para birimi işletmelerini “aktif olarak izleyeceğini” açıklamıştı.

Malta’da işlemlerine son vermesi üzerine Bittrex, Lihtenştayn dışında Bittrex Global markası altında faaliyet gösterecek. Borsa, “Bittrex Global piyasaya sürüldüğünde, kurumsal hesaplar da dahil olmak üzere uygun Bittrex International müşterileri sorunsuz bir şekilde Bittrex Global’e yönlendirilecek” ifadelerini kullanıyor.

Bittrex Global’in lansmanı, bu ayın başlarında, Borsa, Lihtenştayn’ın Blockchain Yasası olarak da bilinen Güvenilir Teknolojiler Yasasına Dayalı İşlem Sistemlerine göre hareket edeceğini ve kripto para birimleri cinsinden alım satım teklif edeceğini açıkladı.

Daha geçen hafta, Bittrex “düzenleyici belirsizlik” nedeniyle 29 Ekim’de Venezuela ve Zimbabwe de dahil olmak üzere 31 ülkede işlemlerine son verdiğini duyurmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD Libra’yı Engellerse Rusya da Facebook’u Yasaklayacak Kriptokoin – Bir Rus hükümet yetkilisi, ABD’nin Libra kripto para birimini engellemeye yönelik karar vermesi durumunda Rusya’nın da Facebook’u yasaklayacağını açıkladı. Putin’in temsilcisi: Libra’yı bize sorun 22 Ekim’de gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in özel temsilcisi Dmitry Peskov, Cumhurbaşkanı’nın...
Mesut İnan 22 Ekim 2019