Reklamı kapat

Dev Bitcoin Borsasında Listelenen Popüler Altcoin Yüzde 60 Sıçradı

Mesut İnan
Mesut İnan 23 Nisan 2020
0 görüntülenme
hive populer altcoin kriptokoin com

Kriptokoin – Kripto para dünyasında tokenların listelenmesinin son derece önemli bir yerinin olduğunu belirtelim. Özellikle tokenların alıcılarına ulaştırılması için önde gelen borsalarda listelenmesi gerekiyor. Böylelikle hem tokenlarda önemli hacimlerin oluşması sağlanmış oluyor hem de tokenların müşteriler tarafından tanınması daha olanaklı hale geliyor.

Bugün lider Bitcoin borsalarından Huobi’den önemli bir açıklama geldi ve popüler altcoin Hive’in Huobi’de listelenmeye başlandığı açıklandı. Açıklamanın ardından popüler altcoin olan Hive’de önemli bir yükseliş gerçekleşti.

Hive Huobi’de listelenince fiyatı da yüzde 60’a kadar değer kazandı. Yazının yazıldığı sırada hive yüzde 53 yükselişle 0,17 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Hive’in Geçmişi

Hatırlanacağı üzere Hive, Steem (STEEM) topluluğu ve Justin Sun arasında haftalar süren çatışmaların ardından Steem’den hard forkunu gerçekleştirerek ayrıldı.

20 Mart’ta Hive, kurucu ödülü hariç STEEM sahiplerine 1: 1 HIVE tokenlarını airdrop yaparak Steem ağını hard forkladı.

Kurucunun ödülü, toplam STEEM arzının % 20’sini oluşturuyordu. Tokenlar, 14 Şubat’ta Tron’un kurucusu Justin Sun tarafından, merkezi olmayan bloglama platformu için en büyük ön arayüz olan Steemit Inc’i satın aldığında elde edildi.

Önce Bittrex’te Listelendi

Steem (STEEM) “blockchain”inde gerçekleşen hard forkun ardından Hive (HIVE) hatırlanacağı üzere  Bittrex’te listelenmişti. Listelenmenin ardından ise önemli bir yükseliş gösteren Hive, yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştı.

Hive faaliyete geçtiği andan itibaren Bittrex, Ionomics, ProBit ve BlockTrades gibi borsalarda listelenmiş ve Huobi ve Binance’te listelenme için de başvuru yapıldığı Hive ekibi tarafından açıklanmıştı.

Bugün bu listelenme ile Hive artık Huobi’de işlem görüyor.

Hive’in blog cüzdanları şu anda geliştirilme aşamasında ve yakında hazır olacağı da vurgulanıyor. Hazır olacağı zamana kadar PeakD.com cüzdanı HIVE için kullanılabilir vaziyette. PeakD kısaca Steem platformunun Hive tabanlı versiyonu olarak ifade edilebilir.

Hive ayrıca, ağı geliştirmek ve işlevselliğini artırmak için çok yakın bir zamanda ikinci bir hard fork olacağını da Mart ayında ifade etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

XRP Toolkit 1 1384x752 2
Önceki 10 Tahmini Doğru Çıkan İndikatörden Dev Ripple Sinyali: 14 Dolar Görülebilir! Kriptokoin.com – Ripple (XRP), piyasa değeriyle üçüncü en büyük kripto para birimi olarak yerini korumasına rağmen, kripto para piyasasında en kötü performans gösterenler arasında yer almaya devam ediyor. Ancak analistlere göre, birden fazla zaman diliminde ve alım...
Serkan Eser 24 Nisan 2020