Reklamı kapat

Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin Borsasından Durdurma Kararı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
10 görüntülenme
Dev Bitcoin Borsasından Durdurma Kararı

Son günlerdeki işlemleri askıya alma kararına piyasanın en büyük Bitcoin borsalarından biride katıldı. FTX iflasının ardından bağlantılı olduğu birçok şirket zor durumda. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Dev Bitcoin borsası FTX’in iflasından sonra işlemlerini durdurdu

Facebook mucitleri Winklevoss kardeşlerin kurduğu kripto para borsası Gemini, Earn (kazanma) programında para çekme işlemlerini duraklattığını duyurdu. Gemini, müşterilerin programdan paralarını “olabildiğince çabuk” kullanmalarına yardımcı olmak için Genesis ile birlikte çalıştığını söyledi. Şu anda para çekme işlemlerinin ne zaman devam edebileceği hakkında net bir bilgi yok.

Gemini’nin kararı Genesis’in 16 Kasım’daki duyurusuna dayanıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede aktardık. Haberin ardından kısa süre sonra Gemini, Genesis’in kredi ortağı olduğu Earn ürününde para çekme gecikmeleri olacağını duyurdu. Borsa, Earn kullanıcılarının kripto para mevduatlarını yıllık getiri karşılığında staking yaparak kar elde etmelerini sağlar.

Gemini, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

…Geçtiğimiz hafta, sektörümüz için inanılmaz derecede zorlu ve stresli bir dönem oldu. Earn programın HotDollars (HDS) ödemelerini karşılanmayacağı konusunda hayal kırıklığına uğradık, ancak Genesis ve Digital Currency Group’un Kazanma programı kapsamında müşterilere karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapma taahhüdü bizi cesaretlendiriyor.

Genesis, bugün erken saatlerde para çekme işlemlerini durdurdu

Bitcoin platformu bugün “anormal para çekme talepleri” gerekçesiyle para çekme işlemlerini askıya aldı. Three Arrows Capital temerrüde düştüğünde başlayan likidite krizini daha da kötüleştirdiğini söyleyerek FTX iflasının neden olduğu piyasa krizini suçladı. Şubat 2021’de başlayan Gemini Earn, kullanıcıların kriptolarını kurumsal borç alanlara ödünç vermelerini ve faiz kazanmalarını sağlayan bir programdır. Gemini, hizmeti kolaylaştırmak için Genesis de dahil olmak üzere üçüncü taraf ödünç alanlarla ortaklık kurdu.

Bitcoin borsası, diğer ürün ve hizmetlerinin hiçbirinin Genesis’ten etkilenmediğini söylüyor. Gemini, tam bir rezerv borsası ve saklayıcısı olarak kaldığını belitti. Tüm müşteri fonlarının 1:1 oranında tutulduğunu ve herhangi bir zamanda çekilmeye hazır olduğunu ekledi.

Bu haftanın başlarında, en büyük FTX yatırımcılarından BlockFi, para çekme işlemlerini askıya aldı. Açıklamalarına göre platformu iflas başvurusuna hazırlanıyor. Genesis’in para çekme işlemlerini de durdurmasıyla, diğer borsalarda risk altında. Eski FTX CEO’su Bankman-Fried’da yeni tweet’lerinde  ‘likiditeyi artırmak’ istediğini söyledi.

Yeni verilere göre FTX’in şu anda 1 milyondan fazla alacaklısı var. Borsa geçen hafta yaptığı iflas başvurusunda 100 binden fazla alacaklısı olduğunu belirtmişti. Bugün güncellenen başvuruda alacaklı sayısının 1 milyondan fazla olduğu ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Kabusu Bu 2 Altcoin'i Diplere Götürebilir
Büyük Uyarı: FTX Kabusu Bu 2 Altcoin’i Diplere Götürebilir! FTX’in çöküşü FTT için olduğu kadar altcoin piyasası içinde yıkıcıydı. Bitcoin (BTC), krizin ortasında 15,682.69 dolara kadar geriledi. Yeni analizler, FTX ile bağlantılı iki altcoin’de daha fazla düşüşün ortaya çıkabileceğini gösteriyor. FTX çöküşünün ardından bu iki altcoin...
Buğra Çağlar 3 hafta önce