Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin Borsasından Durdurma Kararı!

Dev Bitcoin Borsasından Durdurma Kararı
Dev Bitcoin Borsasından Durdurma Kararı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerdeki işlemleri askıya alma kararına piyasanın en büyük Bitcoin borsalarından biride katıldı. FTX iflasının ardından bağlantılı olduğu birçok şirket zor durumda. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Dev Bitcoin borsası FTX’in iflasından sonra işlemlerini durdurdu

Facebook mucitleri Winklevoss kardeşlerin kurduğu kripto para borsası Gemini, Earn (kazanma) programında para çekme işlemlerini duraklattığını duyurdu. Gemini, müşterilerin programdan paralarını “olabildiğince çabuk” kullanmalarına yardımcı olmak için Genesis ile birlikte çalıştığını söyledi. Şu anda para çekme işlemlerinin ne zaman devam edebileceği hakkında net bir bilgi yok.

Gemini’nin kararı Genesis’in 16 Kasım’daki duyurusuna dayanıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede aktardık. Haberin ardından kısa süre sonra Gemini, Genesis’in kredi ortağı olduğu Earn ürününde para çekme gecikmeleri olacağını duyurdu. Borsa, Earn kullanıcılarının kripto para mevduatlarını yıllık getiri karşılığında staking yaparak kar elde etmelerini sağlar.

Gemini, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

…Geçtiğimiz hafta, sektörümüz için inanılmaz derecede zorlu ve stresli bir dönem oldu. Earn programın HotDollars (HDS) ödemelerini karşılanmayacağı konusunda hayal kırıklığına uğradık, ancak Genesis ve Digital Currency Group’un Kazanma programı kapsamında müşterilere karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapma taahhüdü bizi cesaretlendiriyor.

Genesis, bugün erken saatlerde para çekme işlemlerini durdurdu

Bitcoin platformu bugün “anormal para çekme talepleri” gerekçesiyle para çekme işlemlerini askıya aldı. Three Arrows Capital temerrüde düştüğünde başlayan likidite krizini daha da kötüleştirdiğini söyleyerek FTX iflasının neden olduğu piyasa krizini suçladı. Şubat 2021’de başlayan Gemini Earn, kullanıcıların kriptolarını kurumsal borç alanlara ödünç vermelerini ve faiz kazanmalarını sağlayan bir programdır. Gemini, hizmeti kolaylaştırmak için Genesis de dahil olmak üzere üçüncü taraf ödünç alanlarla ortaklık kurdu.

Bitcoin borsası, diğer ürün ve hizmetlerinin hiçbirinin Genesis’ten etkilenmediğini söylüyor. Gemini, tam bir rezerv borsası ve saklayıcısı olarak kaldığını belitti. Tüm müşteri fonlarının 1:1 oranında tutulduğunu ve herhangi bir zamanda çekilmeye hazır olduğunu ekledi.

Bu haftanın başlarında, en büyük FTX yatırımcılarından BlockFi, para çekme işlemlerini askıya aldı. Açıklamalarına göre platformu iflas başvurusuna hazırlanıyor. Genesis’in para çekme işlemlerini de durdurmasıyla, diğer borsalarda risk altında. Eski FTX CEO’su Bankman-Fried’da yeni tweet’lerinde  ‘likiditeyi artırmak’ istediğini söyledi.

Yeni verilere göre FTX’in şu anda 1 milyondan fazla alacaklısı var. Borsa geçen hafta yaptığı iflas başvurusunda 100 binden fazla alacaklısı olduğunu belirtmişti. Bugün güncellenen başvuruda alacaklı sayısının 1 milyondan fazla olduğu ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin Borsasından Durdurma Kararı!