Dev Kripto Balinası, Elindeki Bu Coini Binance’de Sattı!

Dev Kripto Balinası, Elindeki Bu Coini Binance'de Sattı!
Dev Kripto Balinası, Elindeki Bu Coini Binance'de Sattı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC’in açtığı dava, kripto borsası Binance’ın yerel tokeni BNB’ye ağır bir darbe vurdu. Altcoin fiyatındaki sert düşüşün ortasında deva bir balina, elindeki BNB’leri satmaya başladı. Kripto analisti David ise BNB’nin yükselen üçgen formasyonundan aşağı kırıldığını söylüyor. Bu bağlamda analist, sert bir düşüş konusunda uyarıyor.

Uzun süreli dev kripto balinası, BNB’leri Binance’de satıyor

Olayların şaşırtıcı bir şekilde gelişmesiyle, bir kripto balinası yakın zamanda 2,3 milyon dolar değerinde önemli miktarda Binance Coin (BNB) sattı. Bu satış, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BNB ve yaklaşık 20 diğer tokeni kayıtsız menkul kıymet olmakla suçlamasından sadece bir hafta sonra gerçekleşti. Blockchain analiz firması Lookonchain’e göre, balina token başına 230 dolar fiyatla 10.000 BNB elden çıkardı. Böylece, balina bu satıştan toplamda 2,3 milyon dolar elde etti. Bununla birlikte, balinanın cüzdanında halen 3,5 milyon dolara eşdeğer 15.000 BNB var.

Bu balinanın iki yıl önce SafeMoon platformundan 47,5 milyon dolar karşılığında 110.000 BNB satın aldığını belirtmek gerekiyor. Zaman içinde balina, tokenların önemli bir kısmını sattı. Bunun birlikte, son iki yılda 25.000 BNB’yi elinde tuttu. Lookonchain’in tweet’i balinanın önceki faaliyetlerine ışık tutuyor. Buna göre, balinanın başlangıçta SafeMoon’da 10 BNB satın aldığını ve daha sonra 100 trilyon SafeMoon tokenine dönüştüğünü belirtiyor. Sonunda balina, SafeMoon tokenlerinin çoğunu fiyatın zirvesinde yaklaşık 110.000 BNB’ye sattı.

Bu balinanın uyanışı, ABD düzenleyici kurumunun Binance, Binance US ve kurucusu CZ’ye karşı menkul kıymetler yasası ihlalleri iddiasıyla açtığı davanın arka planında gerçekleşiyor. Sonuç olarak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BNB’nin fiyatı son yedi günde %22’nin üzerinde düştü. Altcoin, şu anda 233 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto

Boğa tuzağı’ kurulumu: BNB için %50 düşüş riski var

BNB fiyatı Mayıs 2022’den bu yana yükselen üçgen formasyonu içinde işlem görüyor. Bu, çoğu durumda bir kırılmaya yol açan bir yükseliş formasyonudur. Ancak, BNB’nin fiyatı o zamandan beri iki kez kırılamadı (yeşil elips). Bu durum, daha yüksek seviyelerde alım baskısı olmadığını gösteriyor. Gerçekten de, iki başarısız denemeden sonra, altcoin fiyatı nihayet geçen hafta büyük bir düşüş mumuyla üçgenden aşağı kırıldı. Bir boğa formasyonunun geçersiz olmasını genellikle önemli bir düşüş takip eder. Çünkü bu bir boğa tuzağı olarak kabul edilir.

Kırılma noktasından ölçüldüğünde formasyonun yüksekliğine eşit bir aşağı yönlü hareket, BNB’nin fiyatını 104 dolara düşürecekti. Bu da mevcut seviyeden %50’nin üzerinde bir düşüşe karşılık geliyor. Bu arada, haftalık RSI göstergesi, 50 seviyesinin altına keskin bir şekilde düştü. Ayrıca, aşağı doğru eğimli durumda. Bu yüzden, daha fazla düşüş olasılığını destekliyor.

BNB haftalık grafik / Kaynak TradingView

4 saatlik RSI göstergesi aşırı satım bölgesinde önemli bir yükseliş sapması oluşturdu. Dahası, direnç çizgisinin üzerine çıktı. Bu, potansiyel bir kısa vadeli toparlanmaya işaret ediyor. Böyle bir durumda, BNB’nin fiyatı 265 dolarlık önceki yatay destek seviyesine yükselmesi mümkün.

Bununla birlikte, 4 saatlik zaman dilimindeki mum çubukları ağırlıklı olarak yüksek hacimli yutan mumlardır. Bu da ayıların piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor. Bu nedenle, bunu bir ölü kedi sıçraması olarak görmek mantıklı. BNB’nin 240 dolar ve 254 dolarlık küçük direnç seviyelerinde tersine dönmesi muhtemel.

BNB 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

En olası görünüm, altcoin fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini gösteriyor. BNB için en uygun hedef 104 dolar olarak duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Kripto Balinası, Elindeki Bu Coini Binance’de Sattı!