Reklamı kapat

Dev Şirket, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Merkez Açılıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 Mayıs 2022
1 görüntülenme
wael hneini QJKEa9n3yN8 unsplash 746x497 1

Yılın en güçlü trendlerinden biri olan metaverse coin piyasası, piyasa değeri açısından 20 milyar doları aşarken, dev küresel şirketlerden ilgi görmeye devam ediyor. Son gelişme, Sandbox metaverse platformunda bir genel merkez kuracağını duyuran Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nın (VARA) yatırımı oldu.

Dubai’nin kripto düzenleyicisi, sanal merkezini bu metaverse coin projesinde açıyor

Dubai’nin kısa süre önce kurulan sanal varlık düzenleyici otoritesi VARA, türünün tek örneği dijital merkezini Sandbox metaverse’de başlatıyor. “Meta HQ” olarak adlandırılan VARA’nın ilk metaverse hamlesi, Sandbox metaverse’de varlığını sağlamlaştırmayı amaçlayan dünyanın ilk düzenleyicisidir. VARA’nın bu eğilimi, Dubai Hükümetinin kripto paralarla gelecekteki ekonomisinin ayrılmaz bir parçası olma niyetini ve güvenini yansıtan “cesur bir hareket” olarak yorumlanıyor.

Buna ek olarak, VARA’nın Meta HQ olarak metaverse uzantısının, yeni bağlantıları destekleyerek ve değerli iç görü ve bilgi alışverişinde yardımcı olan topluluk odaklı bir deneyim başlatarak Dubai’nin mevcut kripto portföyüne daha fazla değer katacağı bildiriliyor. Bilindiği gibi “MetaHQ”, “uygulamaları başlatmak, daha genç lisans sahiplerinin metaverse’e girmesini sağlamak, bilgi ve deneyimlerini açık bir şekilde paylaşmak için dünya çapında bağlantı kurmak için birincil kanalı olarak hizmet ediyor. Yetkili makamdan yapılan açıklamaya göre, farkındalığı artırmak, güvenli benimsemeyi sağlamak ve küresel birlikte çalışabilirliği sağlamak için tüketiciler ve emsal düzenleyiciler.

Sandbox’ın genel merkezinin tam yeri henüz halka açıklanmadı

VARA, Dubai’de ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) geri kalanında sanal varlıklar için gelişmiş bir yasal çerçeve ve düzenleyici sistem geliştirmek amacıyla Mart ayının başında kuruldu. BAE’de iş yapmak isteyen firmalar, yalnızca ülkede fiziksel bir varlığa sahip olmakla kalmamalı, aynı zamanda VARA’dan bir kripto lisansı almalılar. Bitcoin piyasasındaki emanetçilerin ve varlık yöneticilerinin operasyonları da aynı şekilde organizasyon tarafından yönetilir.

Dev Şirket, Bu Metaverse Coin Projesini Seçti

Bununla birlikte, hükümetin Dubai’yi sanal varlıklar ve dijital ekonomi için küresel bir merkeze dönüştürme çabalarının da bir parçası. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bybit ve Three Arrows Capital dahil olmak üzere bazı önemli şirketleri Singapur’dan çekmeyi başardığı için zaten bir miktar başarı elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin price falls below 40k leaving millions in liquidations
Analist: Bitcoin 30 Bin Dolardan Önce Bu Seviyeleri Görecek! Popüler kripto analisti Credible Crypto, yakın tarihli Bitcoin (BTC) analizlerinde, piyasa liderinin 30 bin dolara düşmeden önce ATH fiyatını aşacağını söylüyor. Popüler analist, Bitcoin’in dipten önce ATH yapacağını söylüyor Gittikçe daha fazla analist Bitcoin fiyatı için büyük...
Buğra Çağlar 3 Mayıs 2022