Kritik Gelişme: Dev Yatırım Şirketi, Sepetine Bu 2 Altcoin’i Ekledi!

167378
167378
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev yatırım şirketi Grayscale Investments, popüler altcoin Solana ve Uniswap’ı Digital Large Cap Fund’a ekledi. Hukuk başkanı, fon grubunun katman-1 protokolleri, oyun oynama, metaverse temalarıyla ilgili ürünleri düşündüğünü söyledi. CoinGecko’ya göre, SOL ve UNI tokenlerinin piyasa değeri şu anda sırasıyla yaklaşık 48 milyar dolar ve 13 milyar dolar. Yeni altcoin projeleri, fon içinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Cardano ve Chainlink’e katılıyor.

Dev yatırım şirketi Grayscale, popüler altcoin Solana ve Uniswap’ı ekledi!

Grayscale Investments, Solana ve Uniswap’ı Digital Large Cap Fund’a ekledi, çünkü her iki altcoin’inde piyasa değeri son aylarda arttı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Grayscale Dijital Large Cap Fonu (GDLC) Şubat 2018 yılında başlatıldı ve yönetimi altında 495 milyon dolarlık varlıklar var. Yatırım aracı, kripto para birimlerini doğrudan tutmanın zorlukları olmadan bir menkul kıymet şeklinde kripto para piyasasının %70’ine yatırım yapma imkanı sunar.

DeFi Piyasası İçin Tarihi Gün: Dev Banka, Bu Altcoin'e Başvurdu!

Solana (SOL) ve Uniswap (UNI), fonda yer alan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Cardano (ADA) ve Chainlink’e (LINK) katılıyor. BTC ve ETH toplam fon varlıklarının %90’ından fazlasını oluştururken, ADA’ya tahsis %6 idi. BCH, LINK ve LTC için ağırlıklar her biri %1’in biraz altında kaldı. Grayscale’in hukuk bölümü başkanı Craig Salm Blockworks’e verdiği demeçte, şunları söyledi:

Mevcut fon bileşenlerini ağırlıklarıyla orantılı olarak satacağız ve ardından Solana ve Uniswap’ı ekleyeceğiz. Fon, Bitcoin, Ethereum veya başka bir kripto varlık üzerinde hedefli bir bahis yapmak istemeyen yatırımcılarımız için gerçekten harika bir yol; sadece gerçekten geniş bir pazara maruz kalmak istiyorlar.

Altcoin Piyasası Ayağa Kalktı: Bu 5 Coin Zıplıyor!

Neden fon için Solana ve Uniswap seçildi?

Solana ve Uniswap, fonun yeniden dengelenmesinden sonra Cuma akşamı itibarıyla fon varlıklarının sırasıyla yaklaşık %3’ünü ve %1’ini oluşturuyordu. Merkezi olmayan kripto ticaret protokolü Uniswap ile birlikte dünyanın en hızlı Blockchain’i olarak kendini lanse eden Solana, son aylarda piyasa değeri büyümesine dayanarak GDLC’ye dahil edilmeye hak kazandı. Salm, Grayscale’in diğer faktörlerin yanı sıra tokenlerin likiditesini ve firmanın bunun için bir fiyat oluşturma yeteneğini de dikkate aldığını belirtti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kritik Gelişme: Dev Yatırım Şirketi, Sepetine Bu 2 Altcoin’i Ekledi!