Dijital Para İş İmkanları Çığ Gibi Büyüyor

Popüler Bitcoin Platformu, Bu Altcoin'in Büyük Kısmını Çekti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasının hızla patladığı bir sır değil. AngelList’in yakın tarihli bir raporuna göre şirketler, büyüyen pazarın gereksinimlerini karşılamak için yeni yetenekler arama çalışmalarını hızlandırdılar.

Raporda, 2017 yılının ilk yarısında kripto koin girişimlerine 2016 yılının tamamından daha fazla para yatırıldığı gösteriliyor. Ayrıca, AngelList platformunda iş ilanı sayısı exponential olarak artıyor. Raporda belirtilenler şöyle:

“Kripto para şirketleri büyüdükçe, daha yüksek değerlemelerde daha fazla miktarda para topluyorlar; bu nedenle, en iyi yeteneği bulmak için işe alım ihtiyaçları da var. AngelList’te cryptocurrency şirketleri tarafından yapılan iş ilanlarının sayısı son altı ayda neredeyse ikiye katlandı. ”

Çok Daha Etkileyici İş İmkanları

Raporda ayrıca, kripto coin dünyasının neden daha çekici geldiğiyle ilgili veriler de var. Öncelikle, AngelList’te, hem teknik olmayan hem de teknik işler, ortalama olarak, endüstri normundan yüzde 10-20 daha fazla ödeme yapıyor. Dahası, çok daha düzgün ek olanaklar sağlıyorlar.

İkincisi, bu şirketler çok daha esnek uzaktan çalışma opsiyonlarına sahip. Gerçekten de, şifreleme şirketlerinde çalışanların uzaktan çalışma özgürlüğüne sahip olma olasılığı yüzde 22 daha yüksek.

Bildirildiğine göre site 2,500+ teknik rol pozisyonuna ve 1000’den fazla teknik olmayan pozisyona sahip. Ayrıca, önemli teknik farkındalığa sahip olanları aramak yerine, şirketler öğrenmeye istekli çalışanları arıyorlar. Rapor şunu belirtti:

“Genellikle, Blockchain’le ilgili derin bilgi birikimi zorunlu olarak görülmüyor. Şirketler, öğrenme isteği ve hırsına tecrübeden daha fazla değer veriyorlar.”

 

Dijital Para İş İmkanları Çığ Gibi Büyüyor