Dijital paraların değeri Katar’dan daha fazla!

mcgregor
mcgregor 31 Ağustos 2017
11 görüntülenme

Coinmarketcap verilerine göre dijital paraların ticaret hacmi 168 milyar 578 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi.

Yeni dünyanın yükselen yıldızı kripto koinler (crypto coins) ticaret hacmini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Daha bir kaç hafta önce 150 milyar dolar seviyesine ulaşan sanal paraların hacmi şimdiden 170 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Peki Bu Neden Önemli

Kripto paraların ticaret hacminin artması, daha fazla kişinin ve daha fazla piyasanın kripto koin işine girdiğini gösteriyor. Daha fazla para ve zaman harcanması ise kriptografinin geliştirilmesi için çok önemli. Kriptografi teknolojisi yapılan yatırımlarla birlikte her geçen gün yenileniyor ve böylece bitcoin de ethereum da bitcoin cash de diğer altcoinler de daha güvenli ve sağlam hale geliyorlar.

Dijital Paraların Değeri Katar da Dahil 138 Ülkeyi Geride Bıraktı!

Kripto paralar yükselen değeri ile ülkelerin toplam ticaret hacmini aşmaya başladılar. Kripto koinler 168 milyar dolarlık market hacmi ile 191 ülkenin 138’ini geride bırakmış durumda. Bu ülkelerin içinde Katar, Irak, Macaristan, Ukrayna, Slovakya, Lüksemburg, Uruguay ve Bulgaristan gibi ülkeler de var.

Türkiye’nin GDP’si ise kripto koinlerin 4 katından daha fazla 857 milyar dolar civarlarında.

Bitcoin Nedir?

En Büyükler Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ve Litecoin

Dijital para birimlerinde en büyük ticaret hacmini ise tahmin edilebileceği gibi 76 milyar dolar ile Bitcoin oluşturuyor.Bitcoin’i 35,6 milyar dolar ile Ethereum, 9,99 milyar dolar ile Bitcoin Cash, 8,76 milyar dolar ile Ripple ve onu da 3,39 milyar dolar ile Litecoin takip ediyor.

 

 

Kripto coin ticaret market hacmi

Kripto coin ticaret market hacmi

İlginizi çekebilecek: https://kriptokoin.com/isvecli-adam-butun-hayatini-bitcoine-oynadi-ve/

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin’in Yaratıcısı Sonunda Belli Oldu Son zamanlarda dünya gündeminden adı hiç inmeyen Bitcoin’i kimin yarattığı belli değildi. Bitcoin’i yaratan kişinin kod adı Satoshi Nakamoto olmakla beraber gerçek kimliği henüz ortaya çıkmamıştı. Lakin ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı Nakamoto’nun gerçek kimliğini buldu. Uzun süredir...
mcgregor 31 Ağustos 2017