Dip Avcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Sert Düştü!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 gün önce
804 görüntülenme
Dip Avcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Sert Düştü!

10-17 Mart 2023 arasında, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son dokuz ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Birçok altcoin de Bitcoin’i takip ederek yerel yüksek seviyelere ulaştı. Ancak, bu süreçte düşüş yaşayan coin’ler de oldu. Bu yazımızda, yedi günlük süreçte değer kaybı yaşayan altcoin’lerden ve analist Valdrin Tahiri’nin bu coin’lere yönelik yorumundan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

BONE, altcoin piyasasında kaybedenlere öncülük ediyor

BONE fiyatı, Mart ayının başında 1.5 dolarlık direnç alanının onu reddetmesinden bu yana düştü. Son 7 günde kripto para, yüzde 16.91 oranında değer kaybetti. Başlangıçta, fiyat 1.45 dolarlık yatay destek alanında sıçradı. Ancak, 16 Mart’ta bu seviyeden ayrıldı. Şu anda, kripto para 1.17 dolardan 0,618 Fib geri çekilme desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor. Analiste göre coin eğer sıçrarsa, 1.45 dolar bölgesini yeniden test edebilir. Ancak, bir düşüş olursa, BONE fiyatı 0.60 dolara gerileyebilir.

Helium (HNT) yıl boyunca en düşük seviyesini gördü

Bu hafta yüzde 15.35 düşen HNT fiyatı, Şubat ayının sonundan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında düştü. Çizgi, en son 14 Mart’ta olmak üzere çok sayıda reddedilmeye neden oldu. Bu, 1.60 dolarlık yatay destek alanına düşüşe neden oldu. Ayrıca Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere HNT, en büyük kripto para borsası olan Binance’in delist duyurusuyla düşüş yaşadı. Analiste göre eğer fiyat bu bölgeden aşağı kırılırsa, 1 dolara düşebilir. Ancak, HNT fiyatı sıçrarsa bir kez daha direnç çizgisine ulaşabilir.

Maker (MKR) Şubat ayının başından bu yana düşüyor

Bu hafta yüzde 6.24 düşen Maker (MKR) fiyatı Şubat ayının başından bu yana 675 dolar ile 950 dolar aralığında işlem görüyor. Daha yakın bir zamanda, 14 Mart’taki yüksek aralık tarafından reddedildi ve mevcut aşağı yönlü hareketi başlattı. Analiste göre fiyat sıçrarsa, 833 dolardan 0,618 Fib geri çekilme direncine yükselebilir. Ancak, bozulursa 475 dolara düşüş olabilir.

Dip Avcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Sert Düştü!

Flare, en düşük seviyesini gördü

Bu hafta yüzde 4.92 düşen FLR fiyatı 29 Ocak’tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, 20 Şubat’ta düşüş hızını artırarak reddedildi. Kripto para birimi, 15 Mart’ta tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,025 dolara düştü. Analiste göre bu fiyatın altında herhangi bir destek bulunmadığından, düşüş oranını daha da hızlandırabilir ve FLR’yi düşüş eğilimine sokabilir. Öte yandan, yükseliş olursa, FLR 0.034 dolardan direnç çizgisine yükselebilir.

Bitcoin ve altcoin borsası Huobi’nin tokenı desteğini kaybetti

Son olarak, bu hafta yüzde 3 düşen HT fiyatı 9 Mart’ta 4,20 dolar yatay destek alanının altına düştü. Şu anda direnç olarak doğrulama sürecinde. Analiste göre başarılı olursa, bunu 1.50 dolara düşüş takip edebilir. Öte yandan, HT fiyatı 4.20 dolarlık alanını geri alırsa, 5.25 dolar seviyesindeki alçalan direnç çizgisine yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Şirketi: Bu Altcoin İçin Dip Avcılığı Zamanı!
Finans Şirketi: Bu Altcoin İçin Dip Avcılığı Zamanı! ABD merkezli danışmanlık devi ve finans şirketi olan The Motley Fool’un analisti Anders Bylund, dipten alınabilecek bir altcoin projesine dikkat çekti. İşte detaylar… Analist, bu altcoin için dipten alma fırsatına işaret ediyor Kripto para birimlerinin çoğu 2023’te...
Aslı Dinçer 4 gün önce