Dikkat: Elon Musk, Bu 3 Kripto Parayı Pump’layabilir!

Dikkat: Elon Musk, Bu 3 Kripto Parayı Pump'layabilir!
Dikkat: Elon Musk, Bu 3 Kripto Parayı Pump'layabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralarla barışık Elon Musk, resmen Twitter’ı devralınca Kripto Twitter’da söylentiler dolaşmaya başladı. Buna göre, Elon Musk’ın Twitter’da işin başında olması nedeniyle, kripto ödemelerini entegre etmeye başlaması sadece bir zaman meselesi. Twitter’ın kripto ödemelerine başlaması durumunda da bu coin’lere gün doğacak!

Elon Musk etkisiyle Twitter kripto ödemeleri başlıyor mu?

Kripto Twitter ahalisine göre, Twitter’ın kripto ödemelerini hizmetlerine entegre etmeye başlaması an meselesi. Sonuçta, artık işlerin başında Elon Musk var. Buna göre, sosyal medya platformunda kripto para birimlerinin tanıtılması şimdi hiç olmadığı kadar olası. Bu bağlamda, hangi kripto para birimlerinin Twitter ödemelerinde yer alma şansına sahip olacağını değerlendirmek daha da önemli hale geliyor.

Bu arada, son zamanlarda, raporlar Musk’ın Twitter kullanıcıları için abonelik ücreti getirmek istediğini öne sürdü. Dolayısıyla bu, Twitter abonelik ücretlerini ödemek için kripto paraların yakında tanıtılacağına dair spekülasyonlara yol açtı. Twitter kullanıcılarının çoğunluğunun abonelik tabanlı hizmeti tercih etme konusunda isteksiz olduğu malum. Bununla birlikte, bu hareketin büyük bir oyun değiştirici olması mümkün. Uzmanlar, aboneliğe dayalı iş modelinin yalnızca Twitter’ın gelirine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda içerik denetleme sorununu da çözeceğini söylüyor.

Elon Musk

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Tesla CEO’su, Twitter’ın devralmasından önce, platformdaki trolleri, spam hesaplarını ve botları ortadan kaldırma ihtiyacı konusunda oldukça gürültü çıkardı. Hatta Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın daha güvenilir bir platform olmasını istediğini söyledi.

Twitter entegrasyonu için en iyi seçenekler hangileri?

Bu arada, birkaç kripto paranın, potansiyel Twitter kripto ödemeleri entegrasyonundan yararlanması mümkün. Kripto fenomeni Ran Neuner, hareket devam ederse Binance’in stablecoin’i BUSD’undan da yararlanılabileceğine inanıyor. Elon Musk’ın Dogecoin’e (DOGE) desteğini bilmeyen kalmadı. Bu yüzden, meme coin kripto ödemelerinde ilk akla gelen kripto oluyor. Ölçeği ve etkisi sayesinde Bitcoin (BTC) de DOGE ile birlikte bir şansa sahip. Bu arada Tesla, şimdiden DOGE ile Tesla ürünlerinde belirli satın alımlara izin veriyor.

Elon Musk

Ran Neuner, Twitter’ın yakında bireysel kullanıcılar arasında kripto ödemeleri başlatabileceğini ifade ediyor. Bitcoin, Dogecoin (DOGE) ve BUSD’un, değerlendirme için ilk seçenekler arasında olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Neuner, şu açıklamayı yapıyor:

Twitter’ın yakında kullanıcılar arasında Blockchain ödemeleri başlatacağından şüpheleniyorum. Seçeneklerin şöyle olacağını hayal ediyorum. Bitcoin’i açıklamaya gerek yok sanırım. Elon Musk’ın trollere olan sevgisi nedeniyle DOGE da listede. Ayrıca, Binance en büyük yatırımcılardan biri olduğu için BUSD.

Uzmanlara göre, bu kripto paraların yanı sıra Twitter, projelerin popülerliğini göz önünde bulundurarak Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) eklemeyi de düşünebilir. En son Elon Musk, dokuz üyeden oluşan önceki Twitter yönetim kurulunu kovdu. Musk, geçen hafta görevi devralmasının ardından CEO Parag Aggarwal da dahil olmak üzere üç üst düzey yöneticinin işten çıkardı. Daha sonra kendisini şirketin tek yöneticisi yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Elon Musk, Bu 3 Kripto Parayı Pump’layabilir!