Dikkat: FTX Cüzdanı, Bu Altcoinleri Borsalara Taşıyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
372 görüntülenme
Dikkat: FTX Cüzdanı, Bu Altcoinleri Borsalara Taşıyor!

Geçtiğimiz yıl iflas eden kripto para borsası FTX’e bağlı 145 milyon dolarlık varlık harekete geçti. Aktarılan veriler, üç büyük FTX cüzdanının Binance, Coinbase ve Kraken borsalarına varlık aktarımı gerçekleştirildiğini ortaya koyuyor! İşte detaylar…

FTX’ten yeni hamle: 145 milyon dolarlık varlık harekete geçti!

Kripto para piyasası gerçekleşen son büyük transferlerle beraber çalkalanıyor. İflas etmiş kripto para borsası FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’e bağlı üç adres, kripto para borsalarına yaklaşık 145 milyon dolarlık bir transfer sağladı. 14 Mart tarihli bir tweet’te zincir üstü analiz veri şirketi Lookonchain, adreslerin 69.64 milyon USDT’yi yeni bir adres olan 0xad6e’ye aktardığına işaret ederken, Binance, Coinbase ve Kraken’e 43 milyon USDT gönderdiğini bildirdi.

Blok zinciri analiz firması, bu adreslerin ayrıca Coinbase’in saklama cüzdanına 75.94 milyon USD Coin (USDC) aktardığını da sözlerine ekledi. Verilere göre Lookonchain, işlemleri yapan cüzdanların, Kasım 2022’de çöküş yaşadıktan sonra FTX’in varlıklarını toplamak için kullanıldığını aktarıyor.

Anlık olarak iflas eden firmanın bu transferleri neden bu borsalara yaptığı henüz bir netlik kazanmadı. Kripto para topluluklarının önde gelen üyeleri ise, bu işlemlerin nedeni hakkında spekülasyonlarda bulundu. CryptoSlate’e göre, 13 Mart’taki piyasa dalgalanması, iflas eden şirketle bağlantılı kripto para cüzdanlarının 80 milyon dolardan fazla artmasına neden oldu.

FTX fonlarını kurtarmaya çalışıyor

Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere FTX’in yeni yönetimi, iflas etmiş kripto firmasının varlıklarını kurtarmak ve konsolide etmek için çabalarını sürdürüyor. FTX, şimdiye kadar 6 milyar doların üzerinde nakit ve kripto para birimini geri kazandığını söyledi. Bununla birlikte, mahkeme belgeleri, şirketin yükümlülüklerinin yaklaşık 9 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Öte yandan FTX yönetimi, şirketin varlıklarını tamamen geri alma çabalarının bir parçası olarak risk sermayesi şirketi Sequoia Capital’deki 45 milyon dolarlık hissesini Abu Dabi merkezli Al Nawwar Investments RSC Limited’e satmak istiyor.

Şirketlerin Sepetinde MATIC ve 10 Altcoin Var

Bununla beraber iflas eden firma, yatırımcıların hisselerini geri alabilmeleri ve yönetim ücretlerini azaltabilmeleri için Bitcoin ve Ethereum Tröstlerinin kilidini açmak için Grayscale Investment’a dava açtı. Ayrıca FTX, borsa çalışanlarına maaşlarının %94’üne kadar ikramiye ödeyecek bir elde tutma planı önerdi. Uzmanlar bu planları, FTX’in hayatta kalma uğraşları olarak yorumluyor. Uzmanlara göre bu planlar yolunda giderse yakın zamanda yeni bir oluşum ortaya çıkabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • CryptoSlate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase, Bu 2 Altcoin İle Ortaklık Duyurabilir!
Coinbase, Bu 2 Altcoin İle Ortaklık Duyurabilir! Dev kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz haftalarda her kullanıcıya ve projeye yönelik ortam oluşturmayı amaçlayarak piyasaya sürdüğü Base platformuna bu 2 altcoin projesini ekleyeceğini duyurdu! İşte detaylar… Coinbase, yeni projesi Base’e bu 2 altcoin projesini eklemeyi planlıyor...
Emre Borsan 2 hafta önce