XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Dip Avcılığı Yapılacak Altcoin’ler Belli Oldu: NEAR da Listede!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
0 görüntülenme
Dip Avcılığı Yapılacak Altcoin'ler Belli Oldu: NEAR da Listede!

Kripto para birimleri, parasal koşulların sıkılaşmasına ilişkin endişelerin devam etmesiyle 2022’de zorlu bir performans sergiledi. Toplamda, dijital para birimleri 2022’de 2 trilyon dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin ve NEAR gibi altcoin’lerin çoğu, yılların en düşük seviyelerinde işlem görüyor. İşte analistlerin seçtiği, 2022’deki düşüşte satın alınabilecek en iyi altcoin’lerden bazıları.

Dip avcıları için altcoin listesi: ETH, RVN, ETC, NEAR, UNI ve dahası

Ethereum (ETH)

Ethereum, 157 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi. Yine de Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, tüm kripto paralar gibi, fiyatı 2022’de %60’tan fazla düştü. Bu, Fed’in faiz oranlarını 300 baz puan artırmasıyla oldu. Ayrıca, merkezi olmayan finans (DeFi), Non Fungible Token (NFT) ve metaverse gibi kilit pazarlarındaki faaliyetler de azaldı.

NEAR

Yine de, son Merge nedeniyle kurumsal yatırımcılar geldikçe Ethereum, önümüzdeki aylarda geri dönecek. Merge, kripto paranın daha kirli PoW’dan daha temiz bir PoS konsensüsüne geçişine yardımcı oldu. Bu nedenle, birçok ESG odaklı yatırımcı muhtemelen ETH’yi benimseyecek. Ayrıca, ‘sharding’ gibi gelecekteki yükseltmeler muhtemelen daha fazla yatırımcı çekecek.

Ravencoin (RVN)

Ravencoin, yaklaşık 400 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan küçük bir kripto para birimi. Ravencoin’in amacı, Bitcoin’in sahip olduğu bazı zorlukları çözmek. Örneğin, 21 milyon token’lik bir limit yerine Ravencoin’in 21 milyarlık bir arz limiti var. Ayrıca Bitcoin’den önemli ölçüde daha hızlı. Ravencoin fiyatı 2022’de %58 düştü. Ancak, fiyatı bu yılın en düşük seviyesinden %150’den fazla arttığı için son zamanlarda güçlü bir toparlanma kaydetti. Ayrıca, kripto para, iyi bir satın alma olduğuna işaret eden ters bir baş ve omuz deseni oluşturdu.

ETC

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic, orijinal Ethereum’un bir çatalı. ETH geliştiricilerinden oluşan bir ekip, Ethereum’un yanlış yöne gittiğini hissettikten sonra kurdu. Bu nedenle, Ethereum Classic, Proof-of-Stake (PoS) Ethereum’un ana alternatifi haline geldi. Bu, ETC’nin neden 2022’de ETH’den daha iyi performans gösterdiğini açıklıyor. ETC fiyatı bu yıl sadece %20 düştü. Şu anda 2022’deki en düşük seviyesinin yaklaşık %130 üzerinde. Bu nedenle, Ethereum Classic fiyatının bu yıl iyi bir şekilde devam etmesi ihtimali var.

Near Protocol (NEAR)

Near Protocol, akıllı sözleşme endüstrisinde lider bir oyuncu olmayı amaçlayan bir Ethereum rakibi. Düşük karbon emisyonları ve cayır yanan yüksek hızlarıyla tanınan bir PoS ağı. Ayrıca geliştiriciler, yeni projeleri inkübe etmek için 100 milyon dolarlık dev bir fon başlattı. Near Protocol fiyatı 2022’de %55 düştü. Bunun ana katalizörü, ağında daha fazla proje lansmanı ve devam eden sharding yükseltmesi olacak.

NEAR

Uniswap (UNI)

Uniswap, merkezi olmayan finansın (DeFi) önemli öncülerinden biri. İnsanların kripto para birimlerinde merkezi olmayan bir şekilde trade yapmasını ve yatırım yapmasını mümkün kılan bir DEX. Aynı zamanda protokolü, geliştiricilerin cüzdanlar ve toplayıcılar gibi dApp’ler oluşturmasını sağlıyor. Ekosistemindeki en iyi uygulamalardan bazıları Rainbow Wallet, Brink Trade ve Nansen.

UNI fiyatı 2021’de %60’tan fazla düştü. Yine de yatırımcılar DeFi mavi çipleri benimsedikçe bu eğilimin değişmesi mümkün. Buradaki fikir, birçok merkezi olmayan borsanın aslında Coinbase ve Binance gibi merkezi borsalardan daha güvenli olması. Birincisi, Voyager ve Celsius gibi CEX şirketleri çökerken, 2022’de hiçbir büyük DEX çökmedi.

XRP

Ripple (XRP)

XRP fiyatı, genel kripto para satışları ve ABD’de devam eden SEC vs Ripple davası nedeniyle bu yıl neredeyse %50 düştü. Dava devam ederken, şimdi bu yılki en düşük seviyesinden %50’den fazla arttı. Ripple, davanın potansiyel sonucu nedeniyle düşüşü satın almak için iyi bir kripto para birimi. Bazı uzmanlar, Ripple’ın davayı kazanmak için iyi bir şansı olduğunu söylüyor. Kaybetse bile, durum kripto para ve daha geniş sektör hakkında daha fazla netlik sağlayacak. Bu yüzden, XRP’nin iyi bir performans gösterme olasılığı var. Birincisi, en kötü senaryo, Ripple’ın büyük bir para cezası alması.

Sweat Economy (SWEAT)

Altcoin, 2022 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen yeni bir kripto para birimi. SWEAT ekosisteminin yerel tokeni. Sweatcoin, insanları yürüyüş ve koşu gibi manuel aktiviteler yaptıkları için ödüllendiren lider bir uygulama. Çoğu SWEAT tokeni, bu etkinlikler yapılarak oluşturulurken, kullanıcılar ağdaki reklamları görüntüleyerek bunları benimseyebiliyorlar. Sweat Economy, fiyatı bu yıl sert düştü. Bununla birlikte, geliştiriciler ekosistemine yeni özellikler ekledikçe SWEAT’in geri dönme olasılığı var.

NEAR

Cosmos (ATOM)

Cosmos fiyatı bu yıl %40’tan fazla düştü. Kripto para birimlerinin genel çöküşüne ek olarak, ATOM, platformunu kullanan Terra Luna’nın çöküşü nedeniyle düştü. Yine de, yavaş yavaş Ethereum’a önemli bir alternatif haline geldi. Bu yüzden, ATOM’un geri dönme olasılığı var. Gerçekten de, ekosisteminden yararlanmak için daha fazla geliştirici Cosmos SDK’ya geçiyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin fiyatı da 2022’de sert bir şekilde düştü. Bunun bir nedeni, ekosistemindeki uygulamaların 2022’deki kadar canlı olmaması. Sonuç olarak, BNB Chain pazar payını Tron’a kaptırdı. Yine de, BNB’nin dipten satın almak için iyi bir kripto para olmasının nedenleri var. Örneğin, Blockchain endüstrisinde güçlü bir piyasa payına sahip. Ayrıca, sektördeki en büyük şirket olan Binance’e ait.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2 Fon Yöneticisinden Kripto Para Tahmini: Çöküş Ne Zaman Bitecek?
2 Fon Yöneticisinden Kripto Para Tahmini: Çöküş Ne Zaman Bitecek? Fed’in şahin duruşu, kripto para piyasasındaki rüzgarların dinmesine izin vermiyor. Bununla birlikte, milyarder Mike Novogratz, bu ayın başlarındaki başarılı Merge yükseltmesinden sonra Ethereum’un (ETH) dibe yakın olduğunu tahmin ediyor. Öte yandan, tanınmış bir fon yöneticisine göre, ayı...
Vural Erkan 2 hafta önce