Reklamı kapat

DNA’lar Blockchainde Depolanıyor: Shivom

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 7 Nisan 2018
0 görüntülenme

     Hızla gelişen teknoloji sağlık sektörünü de etkiledi ve birçok hastalık için ilaçlar, aşılar ve yeni tedavi yöntemleri uygulanmaya başlandı. Ancak hala çözülemeyen sorunlar ve hastalıklar bulunuyor. Bilim ve teknoloji dünyası elinden gelen çabayı sarf etmekte ve bu sorunların çözülmesi için çabalamaktadır. Bilim insanlarının bu hastalıklar fark ettikleri önemli ve ortak bir yön bulunuyor ve o da bu hastalıkların devamını sağlayan şeyin “genler” olduğu. İnsan oğlunun yüzyıllardır devam eden ve hala tedavisi bulunamayan hastalıklarının kökenleri genler. Ve şunu biliyoruz ki bu sorunları çözecek olan da yine o genlerde yani DNA’mızda gizli. İşte Shivom platformu sayesinde bu genlerdeki veriler bağışlanabilecek, saklanabilecek ve bilim insanlarıyla sağlık sektörünün katkılarıyla sağlıkta bir devrim yapılacak.

Shivom Nedir?

Shivom, hastaları, genom veri bağışlayanları, tıp uzmanlarını ve ilaç sektörünü tek bir ekosistemde birleştirecek olan blok zincirine dayalı genomik veri merkezidir.

Peki Genetik Bilgiler Nasıl Toplanacak?

     Shivom, daha önce yaptırdığınız DNA testlerini yükleyebileceğiniz bir platforma sahip olacak ve oradan bilgilerinizi yükleyecebileceksiniz. Bunun yanı sıra belirli bir ödeme karşılığında DNA test kileri alarak sisteme verilernizi yükleyebileceksiniz. Bu sayede hem DNA testi sonucunda yatkın olduğunuz rahatsızlıkları görebilecek hem verilerinizin araştırmalar ve tedavi yöntemleri için kullanılmasını sağlamış olacaksınız.

Hindistan Hükümeti ve GTG Labs ile Ortaklık

Shivom, şimdiden dünyadaki en büyük genetik veri tabanını oluşturmak için bu alanda en iyilerden olan GTG Labs ile ortaklık kurdu. Bunun yanı sıra Shivom, Hindistan hükümetiyle blockchain tabanlı DNA veri tabanı oluşturmak için iş birliği yapacak.  2018’in 3.çeyreği için yeni ortaklık hedefleri için çalışan Shivom’un tüm gelişmelerinden haberdar olmak için bu adrese göz atabilirsiniz. Shivom’dan Haberler için: https://shivom.io/news-&-events.html

Yol Haritası

16.04.2018 tarihinde satışları başlayacak olan Shivom, 2018 ikinci çeyreğinde Shivom, kendi konsept konsept ürününü piyasaya sürmeyi ve “Shivom Vakfı” nı kurmayı amaçlıyor. Üçüncü çeyrek hedefleri ise önemli veri analizi ve ilaç şirketleriyle ortaklıklar kurmak. Detaylı yol haritası için web sitelerine göz atabilirsiniz.

Takım

Takımda önemli geliştiriciler ve sağlık sektöründen başarılı insanlar bulunduran Shivom’un CEO’su ve kurucu ortağı, önde gelen veri araştırmalarında 20 yılı aşkın deneyime sahip Dr Alex Schumacher. Aynı zamanda Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün öğretim üyesidir. Takım Üyeleri için: https://shivom.io/team-&-partner.html

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SimpleFX En İyi Kriptopara Ticaret Platformu Seçildi Kriptopara sektörü son bir kaç aydır hızla gelişmekte; her ne kadar fiyat dalgalanmaları ve otoriteler ile büyük şirketlerin geri çekilmesine rağmen herhangi bir yavaşlama bulunmamakta. Bu durum özellikle 22 Mart’ta Almanya’da gerçekleşen Kriptopara Dünya Fuarı – Berlin...
Egehan Karışman 7 Nisan 2018