DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin’in 30.000 dolara ulaşan keskin toparlanması, boğaların daha düşük destek seviyelerinde BTC ve altcoin satın aldığını kanıtlıyor. Analist, böyle bir hareketin kripto alanı için son derece olumlu olması bekliyor. Bu arada, önemli direnç seviyeleri Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’leri etkilemeye devam ediyor. Boğalar barikatın üstesinden gelebilir mi? Analist, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Bitcoin’in 7 Ağustos’ta 28.701 dolardan toparlanması, daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor. Traderlar yeni bir trend hareketinin başlamasını beklerken toparlanma, fiyatın aralık içinde sıkışıp kalmasını sağladı. ARK Invest tarafından kısa süre önce yayınlanan bir raporda “Bitcoin’in oynaklığının Temmuz ayında son 6 yılın en düşük seviyesine gerilediği” belirtiliyor. Her iki yönde de güçlü bir hareket bekleyen yatırımcılar, Ağustos ayında devam eden menzile bağlı hareket nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kısa vade belirsiz olsa da uzun vade cazip görünmeye devam ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BlackRock ve Invesco’daki kaynaklara atıf yaparak, ABD’deki ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonunun dört ila altı ay içinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanabileceğini söyledi.

BTC, ETH, BNB, XRP ve DOGE analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in 28.861 dolar desteğinden gelen güçlü rahatlama rallisi, boğaların henüz pes etmediğini gösteriyor. Ayrıca, düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam ettiklerini işaret ediyor.

BTC 8 Ağustos’ta 29.455 dolar olan 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıktı. Şimdi, boğalar fiyatı 29.981 dolar olan 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine çıkararak ivme kazanmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, BTC’nin ivme kazanması mümkün. Böylece, 31.804 ila 32.400 dolar arasındaki genel direnç bölgesine doğru yükselmesi olası. Aksine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına kayarsa, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Bunun da BTC’nin birkaç gün boyunca 28.500 ila 30.500 dolar arasında dar bir aralıkta sıkışıp kalmasına neden olması muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Alıcılar 7 Ağustos’ta Ether’de 1.816 dolarlık desteğin altındaki düşüşü satın aldı. Ayrıca, bunu 8 Ağustos’ta bir başka güçlü hamleyle takip ettiler.

Boğalar 50 günlük SMA’da (1,881 dolar) dirençle karşılaşıyor. Ancak, 20 günlük EMA’yı tutmaya çalışmaları küçük bir olumlu nokta. Düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI), ayıların kontrollerini kaybettiklerini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, ETH’nin 1.930 dolara ve nihayetinde psikolojik açıdan önemli olan 2.000 dolar seviyesine yükselmesi olası. Boğaların yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatmak için bu seviyeyi aşması gerekecek. Fiyatı 1.800 dolarlık önemli kısa vadeli desteğin altına çekerlerse muhtemelen avantaj ayıların lehine döner.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB hareketli ortalamalardan yukarı döndü. Ayrıca, 8 Ağustos’ta simetrik üçgen formasyonunun direnç çizgisine ulaştı.

Ayılar direnç çizgisini savunmaya çalışıyor. Ancak boğalar, fiyatın hareketli ortalamaların altına düşmesine izin vermezse, yukarı yönlü bir kırılma olasılığını artıracaktır. Böylece, BNB’nin önce 265 dolara yükselmesi mümkün olacaktır. Ardından 288 dolarlık formasyon hedefine doğru bir atak yapması olası. Aksine, fiyat düşer ve hareketli ortalamaların altına kayarsa, BNB’nin üçgen içindeki kalışını bir süre daha uzatabileceğini gösterecektir. Üçgenin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirebilir. BNB’nin daha sonra 220 dolara kadar gerilemesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 7 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (0,60 dolar) yön değiştirdi. Böylece, 9 Ağustos’ta 20 günlük EMA’ya (0,66 dolar) ulaştı.

Fiyatın mevcut seviyeden aşağı dönmesi, duyarlılığın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu da 0,56 dolarlık kırılma seviyesine düşme olasılığını artıracaktır. Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösterecektir. XRP’nin bu durumda 0,73 dolara kadar yükselmesi mümkün. Ancak, bu da aşılması zor bir engel olabilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin 7 Ağustos’ta yükselen kanalın destek hattından geri döndü. Ayrıca, boğaların düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğini gösterdi.

Alıcılar DOGE fiyatını 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkardı. Böylece, 0,08 dolara kadar olası bir yükselişin önünü açtı. Bu seviyenin zor bir engel olması mümkün. Ancak, boğalar bunu aşarsa, DOGE fiyatının çifti kanalın direnç çizgisine ulaşması olası. Bu olumlu görüş, DOGE fiyatının mevcut seviyeden veya genel dirençten aşağı dönmesi ve kanalın altına düşmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bunun da DOGE fiyatını 0,07 dolara düşürmesi mümkün. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü çatlarsa DOGE fiyatının 0,06 dolara düşmesi olası.

ADA, SOL, MATIC, LTC ve DOT analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 7 Ağustos’ta 0,28 dolardan yükselişe geçerek daha düşük seviyelerden alım yapıldığını gösterdi. Fiyat, düşüş trendi çizgisinin hemen altında yer alan hareketli ortalamalara ulaştı.

Ayıların düşüş trendi çizgisini şiddetle koruması muhtemel. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ADA’nın 0,28 dolardaki desteği yeniden test etmesi mümkün. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, ADA’yı 0,26 dolara ve ardından 0,24 dolara çekebilir. Bu varsayımın aksine, boğalar genel engelleri aşarsa, ADA’nın 0,34 dolara yükselmesi olası. Bu seviyenin yine bir bariyer olması muhtemel. Ancak boğalar bunun üstesinden gelirse, ADA’nın 0,38 dolarlık genel dirence ulaşması mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar 22,30 dolarlık desteği başarıyla tutarak daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösterdi. Alıcılar 8 Ağustos’ta Solana’yı 20 günlük EMA’nın (23,71 dolar) üzerine taşıdı. Böylece, bir geri dönüş sinyali verdiler.

DOGE

20 günlük düz EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğalar için küçük bir avantaja işaret ediyor. SOL’un 25,68 dolara ve ardından 27,12 dolarlık sert genel dirence yükselmesi mümkün. Satıcıların bu seviyede güçlü bir meydan okuma yapması olası. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, SOL’un bir süre 27,12 dolar ile 22,30 dolar arasında konsolide olabileceğini gösterecektir. Ayılar, fiyatı 22,30 doların altına çekerlerse üstünlüğü ele geçireceklerdir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon 0,64 dolarlık güçlü destekten sıçradı. Böylece, ayıların güçlü bir savunma yapması beklenen hareketli ortalamalara ulaştı.

DOGE

Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, MATIC’in bir kez daha 0,64 dolara düşmesi olası. Bu seviyeden bir sıçrama, muhtemelen MATIC’i bir süre için 0,64 dolar ile hareketli ortalamalar arasında tutacaktır. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki RSI da menzile bağlı harekete işaret ediyor. Aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, 0,74 dolara ve ardından 0,80 dolara daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterecektir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Ayılar 7 Ağustos’ta Litecoin’i 81,36 dolarlık desteğin altına çekmeye çalıştı. Ancak, mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde güçlü talep olduğunu gösteriyor.

DOGE

Boğalar, 20 günlük EMA (87 dolar) yakınlarında güçlü satışlarla karşılaşması muhtemel bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, duyarlılığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra LTC’yi 81,36 doların altına düşürmek için bir girişim daha yapacak. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Başarılı olurlarsa, 50 günlük SMA’ya (92 dolar) ve daha sonra 96,46 dolara olası bir yükseliş için kapıları açabilir.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot günlerdir 5 dolar ile 5,65 dolar arasında işlem görüyor. Fiyatı aralığın üstüne ve altına itme çabaları başarısız oldu. Bu da boğaların düşüşleri satın aldığını ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

DOGE

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Ancak, ayıların sert direnciyle karşılaşıyor. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, 4,83 doların altına inme olasılığı artacaktır. Bu gerçekleşirse, DOT’un 4,60 dolara kadar inmesi mümkün. Alternatif olarak, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, aralığın bozulmadan kaldığını gösterecektir. Böylece, DOT’un 5,33 dolara ve ardından 5,64 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!