DOGE Alan Elon Musk, Yatırımcıları Uyardı: Dikkat Edin!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
1.745 görüntülenme
DOGE Alan Elon Musk, Yatırımcıları Uyardı: Dikkat Edin!

ABD Federal Reserve dün beklentiler doğrultusunda faizleri 25 baz puan artırdı. Bu Fed’in yumuşamaya başlayacağına dair beklentileri artırdığı için riskli varlıklarda bir yükselişi tetikledi. Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) ile adı birlikte anılan Tesla CEO’su Elon Musk, yatırımcıları uyardı.

DOGE hayranı Elon Musk’tan yatırımcılara uyarı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin (DOGE), Financial Times’ın Elon Musk’ın Twitter’a bir ödeme sistemi eklemeyi düşündüğüne dair bir raporun ardından yükselişe geçti. Bu da şirketin altcoini sosyal medya sitesine dahil edebileceği spekülasyonlarını körükledi. Raporda, platform için yeni bir gelir akışı yaratma amacıyla Twitter’ın düzenleyici lisanslar için başvurmaya ve sistemde ödemeleri başlatmak için gereken yazılımı tasarlamaya başladığı belirtildi.

Buradan da anlaşılacağı üzere DOGE ile Elon Musk arasında ilginç bir ilişki var. Bu yüzden Musk’ın söylemleri ve hareketleri DOGE topluluğu tarafından yakından takip ediliyor. Elon Musk, Federal Reserve’in faiz kararının ardından yükselişe geçen hisse senedi ve benzeri riskli varlıklara yapılacak yatırım konusunda Twitter’dan bir uyarı mesajı paylaştı:

Çalkantılı ekonomik zamanlarda, hisse senedi satın almak için marj kredileri kullanmaktan sakının.

‘Musk etkisi’, DOGE’yi ateşlemeye devam ediyor

Kaynaklar FT’ye, Twitter’daki bir ekibin ayrıca bir ödeme sisteminin toplayacağı kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde depolamak için bir kasa oluşturduğunu söyledi. Yılda 5 milyar dolarlık reklamcılık işi, Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana, pazarlamacıların yönetim ve içerik denetimiyle ilgili endişelerini dile getirmesiyle darbe aldığından, Twitter’da ödemelere izin verilmesi şirket için çok önemli.

Elon Musk, Dogecoin’in yüksek profilli bir alıcısı oldu ve daha önce bir ödeme aracı olması için destek verdi. Twitter’da bir ödeme seçeneği olabileceği ihtimali, meme coin’i %10’a varan bir artışla gün içi en yüksek seviyesi olan 0,095655 dolara gönderdi. Bununla birlikte daha sonra kazançlarının bir kısmını geri verdi.

DOGE

Dogecoin için hafalık kazançlar, meme coin’in Ocak ayındaki fiyat artışını genişletti ve 2023’ün ilk ayında %35’lik bir artışa yardımcı oldu. Hareket, kasvetli bir 2022’nin ardından kripto piyasalarında daha geniş bir rallinin ortasında geldi. Bitcoin, Ocak ayında neredeyse %40 arttı ve Ekim 2021’den bu yana en iyi ayı geçirdi. Kripto piyasasının toplam değeri, FTX’in çöküşünden bu yana ilk kez geçen hafta 1 trilyon doları geri kazandı. Düşen enflasyon, Fed’in faiz artırımlarını geri çekme umutlarını beslerken, yatırımcılar varlıkları riske atmaya ısınıyor. Elon Musk da bu konuda uyarıda bulunarak, kaldıraçlı kredilerle risk varlıklara yatırım yapılmamasını tavsiye ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Batan Kripto Para Şirketi, Bu 4 Altcoin'i Satabilir!
Batan Kripto Para Şirketi, Bu 4 Altcoin’i Satabilir! Kripto para piyasası Federal Reserve’in faiz kararının ardından riskli varlıklara fon akışıyla yükselişe geçti. Bu da elindeki varlıkları satmak isteyen yatırımcılara bir fırsat veriyor. Bu doğrultuda, iflas eden kripto para şirketi Voyager’ın elindeki 4 altcoin projesinin tokenlerini...
Vural Erkan 2 ay önce