4 Analistten DOGE, BTC ve LINK İçin Flaş Tahminler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
354 görüntülenme
DOGE, BTC ve LINK İçin Flaş Tahminler

Altcoin Sherpa ve Ali Martinez gibi popüler kripto analistleri, Şubat ayında ivme kaybeden kripto para piyasasının güncel durumunu değerlendirdiler. DOGE, BTC ve LINK bu gelişmelerle tekrar yukarı yönde hareket edebilirler. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Ali Martinez, Dogecoin’in (DOGE) kilit destek ve dirençlerin tam ortasında gezindiğini söylüyor

Popüler on-chain analisti, güncel analizlerinde, Dogecoin’in kritik destek seviyesinin 0,075 dolarda olduğunu ve burada yaklaşık 44,000 adresin 34,4 milyar DOGE satın aldığını paylaştı. Martinez daha sonra, önemli bir DOGE direnç seviyesinin 0,086 dolarda olduğunu, burada 92.000 adresin 13 milyar DOGE satın aldığını belirtiyor.

Dogecoin şu anda gündelik ve haftalık ölçekler düşüşle 0.07578 dolardan işlem görüyor. On-chain analisti Ali Martinez, Dogecoin’in uzun bir süredir 0,075 dolar desteği ve 0,086 dolar direnç seviyesi arasında sıkıştığını vurguluyor.

Mark Yusko, Bitcoin boğa sezonunun ‘yakın’ olduğunu söyledi

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, Bitcoin’in yeni bir boğa piyasasına girmenin eşiğinde olabileceğini söylüyor. Kıdemli isim, yeni bir röportajda, Bitcoin’in halving etkinliğine giden yolun muhtemelen yükseliş fiyat hareketini ateşleyeceğine inandığını söyledi.

Morgan Creek Capital yöneticisine göre, kripto baharı çoğunlukla aralığa bağlı fiyat hareketidir ve yaz yükseliş dönemini temsil eder. Yusko ayrıca, Bitcoin fiyatının, geçmişte değerini daha yükseğe göndermek için yaptığı gibi muhtemelen halving ile ralli yapacağını düşünüyor. Nisan 2024’te yapılması planlanan halving, BTC madencilerinin ödüllerini dört yılda bir yarıya indiriyor.

Yusko daha sonra, Bitcoin’in adil piyasa değerinin, geleneksel piyasaları fiyatlandıran aynı faktörlerden kaynaklanmadığını da söylüyor. Geleneksel piyasaların GSYİH büyümesi, faiz oranları ve ekonomi ile Bitcoin’den çok daha güçlü bir korelasyona sahip olduğunu söylüyor.

Morgan Creek Capital CIO’suna göre DOGE gerçek bir kripto değil

Yusko son olarak, Dogecoin (DOGE) ile devam ederek, gerçek bir kullanım durumu olmadığını ve bu nedenle hiçbir değerinin olmaması gerektiğini iddia etti:

Dogecoin gibi spekülatif saçmalıklar, neden var? Kalbim acıyor demek istiyorum. DOGE sıfır olduğunda ayı piyasasının biteceğini söyledim ve bunun arkasında durmak istiyorum ama yapamam çünkü aptal insanlar aptal olacak. Bu adamlarla tartışmaya giriyorum.

DonAlt, sıradaki ralli tarihi için tahminlerini paylaştı

Bir diğer popüler kripto analisti DonAlt, eski varlık piyasalarının Bitcoin üzerinde aşağı yönlü bir etkiye sahip olduğunu söyledi. DonAlt’a göre, geleneksel piyasalar yükselişe geçtiğinde Bitcoin yükselebilir.

DonAlt ayrıca görünümünü güncelledi ve borsa büyük ralli yaparken dün Bitcoin çoğunlukla düz olmasına rağmen görüşünün hala geçerli olduğunu söyledi. Bununla birlikte, BTC’nin borsadaki sıçramaya verdiği yıldızdan daha az tepkinin “optimal” olmadığını belirtiyor.

Bu arada, Altcoin Sherpa lakaplı kripto analisti, Bitcoin’in daha fazla aşağı yönlü fiyat hareketi göreceğini düşünüyor. Analiste göre, Bitcoin bir toparlanmayı ateşlemeden önce başka bir satış olayına tanık olabilir:

Şu anda daha yüksek bir dip oluşumu görüyor olabiliriz, ancak pek öyle düşünmüyorum. Sanırım bir sıçrama daha aşağıda göreceğiz. Hala orta vadede 30.000 dolara çıkacağımızı düşünüyorum.

Altcoin Sherpa ayrıca, Bitcoin’in uzun bir ayı kışından geçmesinin olasılık dahilinde olduğunu ekliyor:

Bazıları zirveyi Mayıs 2021 olarak işaretler. Diğerleri Kasım 2021 olarak işaretler. Her iki durumda da, bu Bitcoin ayı piyasası sırasında uzun zaman geçti. BTC fiyatının gerçekten ‘dibe vurması’ için muhtemelen çok daha uzun zaman var.

Michaël van de Poppe, artık DOGE ve Bitcoin’in patlayabileceğini söylüyor.

Popüler teknik analist, en son Youtube yayınında artık satın alma zamanın gelmiş olabileceğinden bahsetti. Kripto piyasasındaki iflas dalgalını yorumlayan analist, bunun kesinlikle fırsat alarmı olduğunu düşünüyor:

Mt. Gox, Ethereum Shanghai kilidinin açılması ve ayrıca Silvergate ile ilgili tüm olumsuzlukları görseniz de, satın almaya başlamanın zamanı geldi.

Analist daha sonra, tekrar satın alacağı seviyenin 22,440 dolar olduğunu belirtti. Aşağıdaki teknik grafiği paylaşan Poppe şunları söylüyor:

Bitcoin ile uzun vadeli alımların yapılmasını bu yüzden bekliyordum. Elde edemediğimiz 23.800 dolarlık net bir kırılma görmek istedik. Ardından, şu anda isabet alan ve doldurulan 22.300 dolarlık alanı bekliyorum.

Van de Poppe, LINK fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Analist ayrıca LINK’e özlem duymadan önce daha yüksek dipler görmeyi beklediğini öne sürüyor. Kısaca betimlediği bir ortamda, ideal giriş seviyesinin 8 dolar olacağını söylüyor:

Long pozisyon almadan önce burada biraz daha yanal hareket görmek istiyorum (daha yüksek bir dip tercih edilir). Durum buysa, tekrar 8 doları hedefliyoruz.

Kriptokoin.com olarak analistlerin önümüzdeki günlerde düşüş beklediği 5 altcoin projesine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023'te Hangi Altcoin Alınır
2023’te Hangi Altcoin Alınır? Ünlü Şirketten Tahmin! Danışmanlık devi Fool analistleri, yıkıcı bir 2022’nin ardından yeni yılda hızla toparlanabilecek altcoin projelerini analiz etti. Uzmanlar, Katman-1 Blockchain kategorisinden öne çıkan isimleri değerlendiriyor. Fool analistleri, 2023’te bu altcoin projesinde toparlanma bekliyor Kripto piyasasının bu yılki ani...
Buğra Çağlar 3 hafta önce